Yeni iPhone’lar Tamamen Cam Gövdeli Olabilir!

Apple, tamamen cam gövdeli iPhone tasarımı için yeni bir patent aldı. Gelecekteli iPhone’lar sadece camdan oluşabilir! İşte, heyecan veren gelişmenin detayları!

Apple, Camdan iPhone’lar için Tasarım Patenti Aldı

Apple, gelecekteki iPhone telefonları için yeni bir tasarım patenti aldı. iPhone ekranları her yeni seriyle birlikte büyüyor. En son, iPhone 13 Pro Max modeli 6.7 inçlik dev ekranı ile hafızalara kazındı.

ABD’li teknoloji devi, ekran büyüklüğü ve tasarım hususunda daha da hırslı olduğunu kanıtladı. Yeni bir tasarım patenti başvurusunda bulundu. Buna göre, bir sonraki iPhone’lar tamamen ekrandan oluşabilir. Tamamı camdan olan, çerçevesiz, full ekranlarla tasarlanan yeni nesil iPhone’lar için hazırlıklar başladı.

PatentlyApple tarafından paylaşılan görüntüler, Apple’ın tamamen camdan yapılmış bir iPhone üzerinde çalıştığını gösteriyor. Ekran, cihazın yanlarını ve arkasını tamamen sarıyor. Böylece telefonun ekran boyutu iki katını aşıyor.

Tasarım patenti yeni iPhone’lara uygulandığında, “altı taraflı cam muhafaza” tanıtımı yerini bulacak. İki ayrı cam kaplama düşünün. Telefonun hem önü hem de arkası cam yüzey olacak. Her iki cam yüzey de sadece ekrandan oluşacak. Apple bu tarifi “Görsel ve dokunsal olarak kesintisiz” şeklinde yorumluyor.

İlgili İçerik: iPhone 14 Modellerinin Tasarım Detayları Açıklandı

Kullanıcı telefonun ayarlarında ve içeriklerinde gezindiği sırada, arayüzler kaybolmayacak. Bunun yerine içeriklerin bir kısmı cihazın arka ekranına geçecek. Ve böylece telefonda daha fazla içerik görüntülenebilecek. Ses tuşları ise telefonu ne şekilde tutarsak tutalım sol tarafta kalacak.

Tasarımcılar, uzun süredir tamamı camdan bir iPhone hayal ediyor. Fakat en büyük endişe, tamamı camdan olan bu telefonların kırılmaya karşı ne kadar dayanıklı olduğu. Neyse ki, Apple iyi bir kullanıcı deneyimini her zaman önemsiyor. Eminiz ki, yeni tasarım patentini en doğru şekilde iPhone’lara aktaracaktır. Apple şimdiye dek, iPhone 13 serisi ile pil ömründen kamera kalitesine kadar pek çok açıdan kullanıcısını tatmin etti.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın