XRD Coin Nedir? Radix Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

XRD Coin Nedir? (Radix) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

XRD Coin nedir sorusu, birkaç aydır piyasalarda bulunmasına rağmen kısa süre içerisinde hızlı yükselişler sergilediği ve her geçen gün daha fazla borsa üzerinde listelendiği için kripto para yatırımcıları ve takipçileri tarafından araştırılmaktadır. Büyük bir DeFi çözümü olarak bilinen, ilk başta token olmasına rağmen bugün kendi altyapısına sahip olan XRD Coin, Radix Network üzerindeki temel kripto para birimi olarak işlem görmektedir. Bu da kendisine olan talebi arttırmakta, piyasadaki etkisini de giderek genişletmesini sağlamaktadır. Bizler de burada XRD Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak, diğer tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

XRD Coin Nedir? Radix Nasıl ve Nereden Alınır?
XRD Coin Nedir? Radix Nasıl ve Nereden Alınır?

XRD Coin (Radix) Nedir?

XRD Coin 2021 yılının Eylül ayında piyasaya DeFi projesi olarak sunulan ve kısa süre içerisinde büyük ivme kazanarak tüm yatırım dünyasının ilgisini çekmeyi başaran sayılı kripto para birimlerinden biri olarak bilinmektedir. Katman 1 DeFi işlemleri olarak kendini tanıtan projemiz, diğer blok zincirlerine kıyasla 10 kat daha fazla geliştirici üreticiliği, 100 kat daha fazla DeFi güvenliği, 1000 kat daha fazla ölçeklenebilirlik vadediyor. Bu noktada SOL, Elrond, Algo, Hashgraph gibi altyapıların da kademelerce önünde olduklarını iddia etmektedirler.

Belirtilen özelliklerin yanında blok zincirleri içerisinde güvenlik ve gizlilik kavramlarına da önem veren XRD Coin geliştiricileri, ağ üzerinde yaşanacak potansiyel saldırılara karşı güçlü önlemler aldıklarını belirtiyorlar. Fakat odağı yalnızca merkeziyetsiz finans olduğu için, benzeri çevrelerde yaşanacak olumsuz gelişmelerden direkt olarak etkilenmesi kaçınılmaz olacaktır. Bu yüzden kripto paramız hakkında tüm detaylar incelenmeli ve daha fazla olgunlaşması beklenmelidir. Radix Network ve XRD Coin hakkında teknik bilgilere erişmek isterseniz Radix DeFi Whitepaper sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

XRD Coin İstatistikleri

XRD Coin istatistikleri incelendiğinde, yeni olan bu kripto paranın ne derece ilerleme gösterdiğini açıkça görebilmek mümkün oluyor. Önündeki kripto paralara göre çok daha iyi market hacmine sahip olan XRD Coin, arz miktarının da yarısını piyasaya sürmüş durumda. Böyle ilerlemesi halinde değerinin de kaçınılmaz bir şekilde artacağından emin olabilirsiniz.

  • XRD Coin (Radix) toplam market hacmi 6,4 Milyar Dolar seviyesindedir.
  • Maksimum arz miktarı 24 Milyar adetken, dolaşımdaki arz miktarı 12,1 Milyon adettir.
  • Kripto paramızın piyasalar üzerindeki etkisi henüz bilinmemektedir.

Yeni ve güçlü bir ağ olmayı hedefleyen XRD Coin, şimdiden ciddi bir pazarı yönetebilecek gibi duruyor. Yüksek arz miktarına sahip olmasına rağmen market hacmi de oldukça yüksek olduğu için değer konusunda da yatırımcıların ilgisini çekiyor. Kısacası kısa ömründe kararlıca ilerliyor gibi gözüküyor.

kripto para
kripto para

XRD Coin Yorum

Radix Network üzerindeki temel kripto para birimi XRD Coin olsa da platform içerisinde daha fazla proje ve kripto para geliştirmesi bulunmaktadır. Yani ilerleyen yıllarda XRD Coin kendi ekosistemini oluşturacak ve bu doğrultuda büyük bir platform olmanın kapılarını aralayacaktır. Bu yüzden kendisini Solana ve Avalanche gibi kripto para birimleri ile kıyaslamaktadır. Akıllı sözleşmeler 2.0 kavramını da piyasalar üzerinde etkin bir hale getirmeye çalışmaktadır. Yeni bir kripto para olmasına rağmen en değerli kripto paralar listesinde 203. Sırada bulunmaktadır.

Uzmanlar tarafından yapılmış olan XRD Coin yorumları incelendiğinde halen bir çekingenlik olduğunu görebiliriz. Çünkü kripto paramız yeni piyasaya sürüldü ve henüz elle tutulur ilerleme sergilemeyi başaramadı. Fakat piyasaya sürüldükten yalnızca birkaç ay sonrasında değer konusunda ciddi bir yükseliş göstermeyi başardı. Bu durum takipçisinin artmasını sağlayarak popülaritesini arttırdı. Fakat ilgi gören bir kripto para olabilmesi için önünde halen uzun bir yol bulunuyor.

XRD Coin Fiyatı

XRD Coin fiyatı günümüzde $0.221 ile $0.5248 arasında değişkenlik göstermektedir. Geçtiğimiz haftalarda hızla yükselmeyi başararak tüm zamanlar rekorunu kıran kripto paramız, daha sonrasında yarı yarıya düşüş yaşamış ve günümüz seviyelerine ulaşmıştır. Şimdilik ortalama seviyelerde yer almaktadır.

  • XRD Coin (Radix) tüm zamanlar en yüksek değeri Kasım 2021 tarihinde $0.6538 olarak kayıtlara geçti.
  • XRD Coin (Radix) tüm zamanlar en düşük değeri Ekim 2021 tarihinde $0.09914 olarak kaydedildi.

XRD Coin ilk çıktığı günden bu yana ciddi bir yükseliş ile düşüş yaşamış olsa bile, halen yüksek değere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca yaşamış olduğu düşüş trendinin sona erdiği ve ilerleyen aylarda tekrar bir rekor denemesi yapacağı düşünülmektedir.

XRD Coin Geleceği

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi Katman 1 DeFi çözümleri ile bizlere sunulan ve bu noktada akıllı sözleşmeler 2.0 teknolojisi ile büyük ekosistemlerin yapısını baştan aşağıya değiştirerek yeni bir blok zinciri çağı oluşturmayı hedefleyen XRD Coin, şimdilik kabul edilebilir bir ilerleme gösteriyor. Ancak bünyesinde birkaç yeni proje dışında herhangi bir ilerleme görmek mümkün değil. Bu durum da Solana gibi bir ekosistem oluşturmasının süresinin uzayacağını gösteriyor. Buna rağmen geliştiricileri ve takipçileri kripto paramıza oldukça fazla güveniyorlar.

XRD Coin geleceği parlak olan kripto para birimlerinden biri olabilir. Hatta bu noktada birçok XRD Coin yatırımcısı umutlu durumda. Yeni çıkan bir kripto para birimi olduğu için en düşük seviyesinden günümüze yalnızca %165 oranında yükseliş göstermesi de yakın gelecekte kripto paramızdan büyük kazançlar elde edilebileceği anlamına gelmekte. Birçok kişiye göre ise önümüzdeki bir senelik süreçte daha kararlı bir hale gelip $1 seviyesini geçecek. Fakat bunun için ekosistemini genişletmeli ve kendisine daha çok noktada yer bulabilmeli.

kripto para
kripto para

XRD Coin (Radix) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

İlk başta başka blok zincirleri üzerinde işlem görmeye başlayan ancak kısa süre içerisinde kendi altyapısını oluşturan XRD Coin, bugün neredeyse hiçbir yerde kullanılmıyor. Çünkü henüz blok zincirini ve ekosistemini hiçbir sistem tanımıyor. Fakat ilerleyen aylarda bu durumun değişeceği ve kripto paramızın da ulaşılabilir olacağı düşünülmektedir. XRD Coin alım satım işlemleri için ise yalnızca Bitfinex borsasını kullanabilirsiniz.

Yakın zamanda KuCoin, Uniswap, Zerion ve AscendEX gibi borsalarda da listeleneceği duyurulan XRD Coin, maalesef başka platformlara aktarılacak gelişmişliğe henüz sahip değil. Bu yüzden kripto paramızı kendi platformu veya listelenen borsalar üzerinden satın alarak şimdilik bu noktalarda barındırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İçeriğimizde yeni ve yüksek potansiyele sahip olan XRD Coin nedir sorusunu yanıtlandırmaya çalıştık. Umarız bu kripto para birimine dair aradığınız tüm bilgilere burada ulaşabilmiş ve fiyatı, geleceği, yorumları gibi detaylara hâkim olabilmişsinizdir. Diğer inceleme içerikleri için sitemizdeki kripto para sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Buradaki hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.