Başlangıç Borsa XinFin Coin Nedir? XDC Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

XinFin Coin Nedir? XDC Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

0

Hızlı yükselişleriyle ve büyük örgütler tarafından kabul görmesiyle bilinen XinFin Coin, son zamanlarda yatırımcıların en çok araştırdığı kripto paralar arasında yer alıyor. XinFin Network üzerinde yönetim tokeni olarak oluşturulan ve günümüzde kendi altyapısına sahip olan bu kripto para hakkında detayları öğrenmek istiyorsanız doğru içerikte bulunuyorsunuz. İçeriğimizde XinFin Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadar, istatistikleri nasıldır gibi soruların cevabını vereceğiz.

XinFin Coin Nedir? XDC Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
XinFin Coin Nedir? XDC Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

XinFin Coin (XDC) Nedir?

XinFin Coin, merkeziyetsiz ve hibrit yapıya sahip bir kripto para birimidir. Kendi altyapısına sahip olmasına rağmen tüm kripto para birimlerini destekleyen ve uluslararası işlemler yapmaya olanak sağlayan XinFin Network, Skrill ve benzeri ödeme kuruluşlarıyla da anlaşmalıdır. Platformun gücünü arttırabilmek ve işlemlerin daha kararlı yapılabilmesini sağlamak amacıyla, yönetim tokeni olan XinFin Coin üretilmiştir. İlk başta ERC-20 altyapısı üzerinde geliştirilse de günümüzde kendi blok zincirini kullanmaktadır.

Saniyede binlerce işlem yapmayı başaran XinFin Coin, altyapısı üzerinde işlem gerçekleştiren kişiler için stake etme gibi özellikler sunmaktadır. Böylece birçok kişi gelir elde edebilmektedir. 2018 yılından günümüze sağlam adımlarla ilerleyen kripto paramız, düşük işlem ücretleri ile de dikkat çekmektedir. Dünya çapında yapılan tüm finansal işlemleri kolaylaştırmayı ve hızlandırmayı amaçlamakta ve bu sayede birçok kuruluş tarafından onay almaktadır. Bu kripto para birimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz XinFin Coin (XDC) White Paper sayfasını incelemek isteyebilirsiniz.

kripto para
kripto para

XinFin Coin İstatistikleri

XinFin Coin, yüksek arza sahip fakat ortalamanın üstünde market hacmini barındıran bir kripto para birimidir. Sunduğu özellikleri sayesinde büyük ve uluslararası firmalar ile kuruluşların ilgisini de çekmeyi başaran XinFin Coin istatistikleri bu durumu kanıtlar niteliktedir. XinFin Coin nedir sorusunun cevabını net olarak öğrenebilmek için istatistikleri de incelemeli ve yorumlamalısınız.

 • XinFin Coin (XDC) toplam market hacmi 4,7 Milyar Dolar seviyesindedir.
 • Toplam arz miktarı 37,6 Milyar adetken, dolaşımda olan arz miktarı 12,2 Milyar adettir.
 • XinFin Coin tüm kripto para piyasalarının %0,08’ine hakimdir.

4 Milyar doların üzerinde market hacmine sahip olan ve en değerli kripto paralar listesinde 73. sırada bulunan XinFin Coin, birkaç yıl öncesine kadar pek bilinmezken, akademik makalelerde ve araştırmalarda adı geçtiği için hızlı bir şekilde yükselmiştir. Bunun yanında en başarılı DeFi projelerinden biri olarak görülmektedir.

XinFin Coin Yorum

XinFin Coin, diğer değerli kripto para birimlerine göre daha yüksek arz miktarına sahip olmasına rağmen geçtiğimiz birkaç sene içerisinde kademeli olarak yükseliş trendine girmiştir. Halen bu trendde bulunan XinFin Coin yorumları da oldukça olumludur. Birçok yatırımcıya göre geleneksel finans sistemleri ile blok zinciri teknolojilerini birleştiren bir kripto para birimi olduğu için oldukça önemli bir yere sahiptir. Fakat bu potansiyelini henüz göstermediğini düşünmektedirler.

2021 yılının başlarında saldırıya uğrayan XinFin Coin, uzun bir süre boyunca yatırımcılar için riskli kripto paralardan biri olarak sayılmaktaydı. Ancak bu saldırıdan sonra Ethereum ağından ayrılarak kendi altyapısını oluşturdu ve tekrar güven kazanmayı başardı. Tüm bu gelişmeler XinFin Coin ekibinin gücünü gösterdi ve yatırımcılar bu kripto para birimine ilgi duymaya başladılar. Bu sayede bir anda XinFin Coin yorumları değişerek umut vadeden bir noktaya geldi. Sonrasında ise yukarıda da bahsettiğimiz gibi yükseliş süreci başladı.

XinFin Coin Fiyatı

XinFin Coin fiyatı, birkaç ay öncesine kadar çok hareketlilik sergilememiş olsa da son zamanlarda kademe kademe hareketlenmeye başlamıştır. İki üç pump sürecinden sonra en yüksek seviyesini görmüş olan XinFin Coin, günümüzde biraz geriledi ve $0.1 ile $0.15 aralığında işlem görüyor. Tüm zamanlar fiyat değişimi incelendiğinde ise ne seviye yükseldiğini ve yatırımcısını nasıl zengin ettiği açık bir şekilde görülebiliyor.

 • XinFin Coin (XDC) tüm zamanlar en yüksek fiyatı Ağustos 2021 tarihinde $0.1939 olarak kaydedilmiştir.
 • XinFin Coin (XDC) tüm zamanlar en düşük fiyatı Haziran 2019 tarihinde $0.000157 olarak kayıtlara geçmiştir.

2019 yılındaki en düşük değerinden günümüze tam olarak %78000 oranında yükseliş gösteren XinFin Coin, hodl yatırımcılarını zengin etmiş kripto paralardan biridir. Güvenlik sorunu yaşayana kadar yatay bir grafik çizen ve bu süreçte en düşük seviyelerine gerileyen XinFin Coin, kendi altyapısına geçtikten sonra hızlıca yükselmiştir.

kripto para
kripto para

XinFin Coin Geleceği

Yakın zamanda en yüksek değerini görmüş olan XinFin Coin geleceği birçok analiste göre oldukça parlaktır. İlerleyen aylarda tekrar rekor denemesi yapması düşünülen kripto paramızın bu hedefi gerçekleştirebilmesi için önünde çok zorlu bir yol bulunmuyor. Kripto paraların ciddi düşüşlerinden pek fazla etkilenmeyen XinFin Coin (XDC), birçok küçük yatırımcıya da umut veriyor.

XinFin Coin yatırımcıları bu kripto para biriminin önümüzdeki beş yıllık süreçte market hacmini kat kat arttıracağını ve değerini $1 seviyesine ulaştıracağını düşünüyorlar. Finansal hizmetler konusunda büyük ödeme kuruluşları ile anlaşma sağlamış olan kripto paramızın projesini tam anlamıyla gerçekleştirmek istediğini net bir şekilde gözlemleyebiliyoruz. Eğer böyle devam ederlerse de hiçbir şeyin imkânsız olmadığını görebiliriz.

XinFin Coin (XDC) Nasıl ve Nereden Alınır?

ERC-20 altyapısına sahipken neredeyse her cüzdanda barındırılabilen ve transfer işlemleri gerçekleştirilebilen XinFin Coin, günümüzde kendi altyapısına sahip olduğu için çok fazla noktada kullanılamıyor. Skrill gibi sistemlerle direkt olarak bağlanabilen kripto paramızı XinFin Network üzerinden kazanabilir ve varlıklarınızı yönetebilirsiniz. Ancak yalnızca XinFin Coin alım satım yapmak istiyorsanız aşağıdaki borsaları kullanabilirsiniz.

 • KuCoin – En yüksek hacme sahip borsa
 • Bitfinex
 • Liquid
 • Bittrex
 • Probit Global
 • Bitrue

Bunların yanında 20’den fazla borsa üzerinden de XinFin Coin alabilirsiniz. Uyumlu cüzdanları ve sistemleri XinFin Network üzerinden inceleyebilirsiniz. Bu site üzerinde diğer detaylar da bulunmaktadır ve kripto paramız hakkında çok daha fazla bilgiye ulaşabilmeniz mümkündür.

Umarız içeriğimiz sayesinde XinFin Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, geleceği ve yorumları nasıldır gibi sorularınıza cevap bulmuşsunuzdur. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir! Benzer içerikler için sitemizde bulunan kripto para kategorisini inceleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!