Başlangıç Haber Xiaomi Mi Pad 5’in Sızdırılan Tasarımı iPad Pro’yu Andırıyor

Xiaomi Mi Pad 5’in Sızdırılan Tasarımı iPad Pro’yu Andırıyor

0

Xiaomi Mi Pad 5 serisinin tasarımına dair yeni ve daha net ipuçları paylaşıldı. Sızdırılan yeni görüntüler, cihazın tasarımının Apple iPad Pro’ya çok benzediğini gösterdi.

Apple’ın iPad Pro’sunu andıran tasarımıyla tabletin gerçek bir görüntüsü ilk kez sızdırıldı. Bir başka kaynak ise cihazın MIUI 12.5 ile kutudan çıkacağını belirtti. Çinli bir mikroblog sitesi olan Weibo’nun blogu SlashLeaks tarafından sızdırılan görüntünün, Mi Pad 5 tabletine ait olduğu bildirildi.

Cihazın şimdilik sadece arka paneline dair bir izlenim edinebiliyoruz. Mi Pad 5, iPad Pro’nun arka kısmındaki kare modüllü kamera sistemi ile neredeyse aynı kamera modülüne sahip ve tasarımı oldukça ince görünüyor. Görselde orijinal Xiaomi marka logosu da yer alıyor.

Xiaomi Mi Pad 5 tabletin şık ve kaliteli göründüğü bir gerçek. Çinli teknoloji devinin bu yeni tabletle üst düzey Android tablet pazarını hedeflemesi bekleniyor. Ancak bu bilgiler henüz şirket tarafından doğrulanmadı.

Blogda yayınlanan bilgilere göre, Mi Pad 5, MIUI 13 yerine MIUI 12.5 ile kutusundan çıkacak. Daha önce de Mi Mix 4’ün MIUI 12.5 ile geleceğine inanılıyordu. Yani bu gelişme yalnızca tabletlerle sınırlı değil.

Xiaomi, yeni tablet serisinde muhtemelen Mi Pad 5, Mi Pad 5 Lite ve Mi Pad 5 Pro modellerine yer verecek. Büyük kamera modülü, parka arka kısmı ve köşeli tasarım hatlarını yansıtan bu görsel dışında elimizde pek bir veri yok.

67W ve 33W hızlı şarj destekleriyle yolda olan tabletlerde 3.5 mm kulaklık girişi bulunmadığı göze çarpıyor. Dörtlü hoparlör sistemi de mevcut. 5G desteği sunan Mi Pad 5 Pro’nun 5G destekli ilk Xiaomi tableti olması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!