Başlangıç Haber Xiaomi Mi Mix Fold 2, Samsung Galaxy Z Fold3’e Rakip Olacak!

Xiaomi Mi Mix Fold 2, Samsung Galaxy Z Fold3’e Rakip Olacak!

0

Xiaomi, bu yıl ilk katlanabilir telefonu Mi Mix Fold’u piyasaya sürmüştü. Görünen o ki, Çinli şirket için bu model yeterli olmadı. En büyük rakibi Samsung’u geride bırakmak isteyen Xiaomi’den Mix Mix Fold 2 modeli geliyor. İşte tüm detaylar!

Xiaomi Mi Mix Fold 2 Piyasaya Sürülebilir!

Xiaomi, Samsung Galaxy Z Fold3’e benzeyecek hatta onu da geride bırakacak bir katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Sızıntıya göre, Xiaomi Mi Mix Fold’dan sonra Mi Mix Fold 2 modeli de tasarlanıyor.

Xiaomi Mi Mix Fold 2 özellikleri sızdırılmaya başlandı. AndroidAuthority tarafından ortaya çıkarılan bilgiler ise şöyle. Çinli teknoloji devi, Mi Mix Fold 2 adlı bir cihaz üzerinde çalışıyor. Yeni katlanabilir telefonun 5.000 mAh’lık bir batarya, 120W hızlı şarj desteği ve yüksek yenileme hızına sahip harici ve dahili ekranlara sahip olacağı belirtildi.

Yeni çıkacak olan Mi Mix Fold 2’nin ön tarafında ekran altı kamera modülü olacağı bildirildi. Bu önemli bir değişiklik olsa da, görüntü kalitesine büyük bir etkisi olmayacak. Ancak ne yazık ki, bunlar söylentiden ibaret. Şimdilik şirket tarafından resmi bir açıklama gelmedi. Öte yandan Xiaomi, bu yıl bitmeden yeni bir katlanabilir telefonu piyasaya süreceğini duyurmuştu.

İlgili İçerik: Xiaomi’nin Bir Sonraki Akıllı Telefonu 4K Ekrana Sahip Olabilir

Xiaomi Mi Mix Fold 2 ve Samsung Galaxy Z Fold 3 Kıyaslaması

Samsung Galaxy Z Fold3 5G, birkaç hafta önce 21.999 TL’lik fiyat etiketiyle Türkiye’de satışa çıkmıştı. Galaxy Z Flip 3 de aynı şekilde ülkemize giriş yapmıştı. 4.400 mAh bataryaya sahip cihaz, 5.000 mAh batarya ile gelmesi beklenen yeni Xiaomi modelinin gerisinde kalıyor. Galaxy Z Fold 3, 25W şarjı destekliyorken, Xiaomi Mi Mix Fold 2’nin 120W hızlı şarjı desteklemesi bekleniyor.

Katlanabilir telefonlar hakkında sizin görüşleriniz neler? Samsung Galaxy Z Fold3 ve Xiaomi Mi Mix Fold hakkında neler düşünüyorsunuz? Size göre en iyi Xiaomi telefonu hangisi? Teknoloji dünyasından en son gelişmeleri sitemizden takip edebilir ve yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!