Başlangıç Haber Xiaomi Mi 11T ve Redmi K40 Ultra Özellikleri Ortaya Çıktı

Xiaomi Mi 11T ve Redmi K40 Ultra Özellikleri Ortaya Çıktı

0

Xiaomi Mi 11T ve Redmi K40 Ultra teknik özellikleri ortaya çıktı. Her iki cihazın da MediaTek işlemci ile gelmesi ve kamera kurulumu dışında benzer özelliklere sahip olması bekleniyor.

Xiaomi ve Redmi, modellerin bazı temel özellikleri ortaya çıkar çıkmaz telefonları piyasaya sürebilir. Yolda olan Xiaomi Mi 11T’nin Hindistan ve diğer pazarlarda piyasaya sürüleceği, Redmi K40 Ultra’nın ise yalnızca Çin pazarında piyasaya sürülebileceği iddia ediliyor.

Xiaomi Mi 11T’nin, geçen yıl Ekim ayında Hindistan’da piyasaya sürülen Mi 10T’nin halefi olması bekleniyor.

Xiaomiui (@xiaomiui), Twitter üzerinden her iki modele dair önemli özellikleri açığa çıkaran bir görsel paylaştı.

Xiaomi Mi 11T Özellikleri (Beklenen Özellikler)

Mi 11T’nin kod adı ‘Amber’ ve model numarası K11R. MediaTek işlemciden güç alacak. Ekranın 20:9 en boy oranı ve 120Hz yenileme hızı ile gelmesi bekleniyor. 64 megapiksel OmniVision OV64B birincil sensör (ana kamera), Sony IMX355 geniş açılı kamera ve 3X yakınlaştırmalı telemakro kamera kurulumuna sahip olması bekleniyor.

Redmi K40 Ultra Özellikleri (Beklenen Özellikler)

Redmi K40 Ultra ise, ‘Agate’ kod adına ve K11T model numarasına sahip. Sadece Çin’e özel olması beklenirken, başka bir detay paylaşılmasa da onun da MediaTek işlemciden güç alacağı tahmin ediliyor. Redmi akıllı telefondaki ekranın da 20:9 en boy oranı ve 120Hz yenileme hızı ile gelmesi bekleniyor. 108 megapiksel ISOCELL HM2 birincil sensör (ana kamera), Sony IMX355 geniş açılı kamera ve 3X yakınlaştırmalı telemakro kamera kurulumu ile gelebilir.

Bahsettiğimiz Tweet, her iki akıllı telefonun da aynı ROM’a sahip olabileceğini öne sürüyor. Şirketten henüz resmi bir onaylama gelmedi. İlerleyen günlerde iki model hakkında öğrendiğimiz son gelişmeleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!