Başlangıç Haber Xbox Kasım 2021 Güncellemesi Hangi Yeni Özellikleri Getirdi?

Xbox Kasım 2021 Güncellemesi Hangi Yeni Özellikleri Getirdi?

0

Xbox Kasım 2021 güncellemesi ile Xbox Series S/X ve Xbox One konsolları yeni özellikler ve iyileştirmeler aldı. İşte, son güncellemenin Xbox’a getirdiği özellikler…

Xbox Kasım 2021 Güncellemesi

Xbox Kasım 2021 güncellemesi Microsoft tarafından kullanıma sunuldu. Güncelleme, Xbox One, Xbox Series S ve Xbox Series X konsollarına yeni özellikler ve iyileştirmeler getiriyor. Konsol sahipleri yeni renk filtrelerine kavuştu. Bunun yanında Xbox’ta kulaklık takarken yeni ses ayarlarına erişilebilirlik gibi bazı gelişmeler söz konusu.

Renk Körlüğüne Karşı Yeni Teknoloji!

Microsoft, renk körlüğü veya renk görme bozukluğu yaşayan kullanıcıları da unutmadı. Bu oyuncuların oyunlara kolayca erişip oynayabilmeleri için Xbox Series S/X konsollarına yeni geliştirilmiş renk filtreleri ekledi.

Kasım güncellemesini alan kullanıcılar, Ayarlar > Erişilebilirlik > Renk filtrelerine gidip şu üç filtre arasından seçim yapabilecekler: Deuteranopia, Protanopia ve Tritanopia.

Microsoft, yeni renk filtrelerinin oyunlar dışında, filmler, uygulamalar ve menülerde de geçerli olacağını belirtti. Microsoft ayrıca, oyun geliştiricilerinin önemli erişilebilirlik özelliklerini de sundu. Bunlar Microsoft Store, Xbox web sitesi, Xbox Game Pass mobil uygulaması ve Windows PC için Xbox uygulamasında görünecek. Sea of ​​Thieves ve Microsoft Flight Simulator dahil olmak üzere 325’ten fazla oyun zaten erişilebilirlik verilerini gösteriyor.

İlgili İçerik: Xbox Cloud Gaming, Xbox One ve Xbox Series Konsollara Geldi!

Oyun Kumandaları da Unutulmadı

Xbox One Wireless Controller, Xbox Elite Wireless Controller Series 2 ve Xbox Adaptive Controller oyun kumandaları da Kasım güncellemesinden faydalandı. Bu kontrol cihazları artık daha düşük gecikme süresine sahip olacak. Cihazlar arası bağlantı gücü artacak ve ileri düzeyde Bluetooth Düşük Enerji (BLE) özelliklerinden yararlanacak.

Kulaklık ve Hoparlör Değişiklikleri

Microsoft ayrıca, “Kulaklık takılıyken hoparlör sesini kapat” seçeneğiyle Xbox Series S/X ve Xbox One konsollarının sesi işleme biçimini de değiştirdi. Ayarlar > Ek seçenekler altında bulunan bu ayar, oyuncuların kulaklık takarken hoparlör seslerini değiştirme ihtiyacını ortadan kaldıracaktır. Ses ve çıkış ayarlarını daha iyi kontrol etmek için Ayarlar altına yeni bir Ses testi ve ayrıntılar ekranı da eklendi.

Mobil için Xbox uygulamasında ise, oyuncuların ekran görüntülerine bağlantı almalarını ve bunu Web’deki herkesle paylaşmalarını sağlayan yeni bir özellik de getirdi. Oyuncular, bağlantı paylaşma özelliği sayesinde trendleri görebilir, uygulamadaki içeriği görüntüleyip diğer oyuncuların paylaştığı oyun görüntülerini izleyip yorum yapabilir.

Xbox Kasım güncellemesi, tüm Xbox Series S/X ve Xbox One konsolları için yayınlandı. Güncellemeyi hemen indirip, tüm bu yeni özelliklerden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!