WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi
En İyiler, WordPress Eklentileri

WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi – En İyi Sayfa Düzenleme Eklentileri

Dünyanın en yaygın kullanıma sahip içerik yönetim sistemi WordPress, esnek kullanım yapısı ile tüm dünyadaki sitelerin toplamının %30’undan fazlasına güç veriyor. Bu kadar büyük bir kitleye sahip olmasının arkasında şüphesiz esnekliği yer alıyor. Hemen her sektöre uyum sağlayabilen yapısı ile pek çok ajansın ve kişinin tercihi. Ayrıca blog yazmak isteyenler için biçilmiş kaftan. Bu yazıda sizlere WordPress sayfa düzenleme eklentisi hakkında bilgi vereceğiz. Ayrıca En iyi sayfa düzenleme eklentilerini içeren bir de liste sunacağız.

WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi
WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi

WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi (2021)

WordPress’in ne kadar yaygın olduğundan kısaca bahsettik. Fakat derdimiz WordPress’in ne kadar yaygın olduğu değil. Bu kadar popüler olmasının arkasında şüphesiz esnekliği var. Bu esnekliğe sayfa düzenleme eklentileri de yardımcı oluyor. Bildiğiniz gibi WordPress’de bir işi yapmak için eklentiler kullanılıyor. Genellikle eklentiler tercih ediliyor olsalar da bazı durumlarda eklenti olmadan müdahale etmek gerekiyor. Sayfa düzenleme işlerini en kolay yaptıran eklentiler sayesinde kod bilgisi olmadan tam olarak kafamızdaki sayfa tasarımlarını uygulayabiliyoruz.

Sürükle bırak metodu ile sayfa içindeki objeleri istediğimiz yere konumlandırıp, istediğimiz şekilde dizayn edebiliyoruz. Bu kolaylığı bize sağlayan eklentiler, ziyaret etmiş olduğunuz pek çok sitenin düzenini oluşturmaya yardım etmiş eklentilerdir. Bu yazıyı ise tam olarak bu eklentileri listelemek için yazıyoruz. WordPress sayfa düzenleme eklentisi arayanların kesinlikle denemesi gereken en iyi sayfa düzenleme eklentileri şu şekilde listelenebilir:

En İyi Sayfa Düzenleme Eklentileri

WordPress için en iyi sayfa düzenleme eklentilerini listelerken +6 yıllık WordPress tecrübemizden güç aldığımızı lütfen unutmayın. WordPress hakkında pek çok içeriği ilk sıralarda uzun yıllar sizlere ulaştırmaya çalıştık ve bu konuda oldukça başarılı olduk. Bu yüzden listemizdeki eklentilerin sıradan eklentiler olmadığını bilmenizde kesinlikle fayda var. Güven tazeledikten sonra geçelim en iyi sayfa düzenleme eklentilerine…

1. WPBakery Sayfa Düzenleme Eklentisi – Sayfa Düzenleyici

WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi
WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi

WPBakery, bilinen en iyi WordPress sayfa düzenleme eklentilerinden biridir. Çoğu kişiye göre ise en iyi sayfa düzenleme eklentisidir. Pek çok özelliği barındırıyor olması sınırsız sayfa tasarımı yapabileceğiniz anlamına gelir. İçerisindeki yüzlerce şablon ile birkaç tıklama ile beğendiğiniz bir sayfayı istediğiniz sayfaya uygulayabilirsiniz. Sayfanızı kendi başınıza tasarlamak isterseniz satırlar, sütunlar, resimler, paragraflar, butonlar, galeriler, kaydıraçlar ve pek çok diğer özelliği kullanabilirsiniz.

4.300.000’den fazla kere indirilmiş bir sayfa düzenleme eklentisi olan WPBakery Sayfa oluşturucu, 2 farklı satış paketine sahip. Regular ve Extended olarak adlandırılan bu iki paketin fiyatı sırası ile 45 dolar ve 245 dolar. Paket özelliklerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Elementor Sayfa Düzenleme Eklentisi – Sayfa Düzenleyici

WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi
WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi

Pek çok sitede görebileceğiniz bir diğer sayfa düzenleme eklentisi ise Elementor‘dur. Oldukça kullanışlı olan bu sayfa oluşturucu eklenti birinci sıradaki rakibinden daha hızlı ve daha hafif olması ile pek çok kere tercih ettiğimiz bir eklentidir. İçerisinde işinize yarayabilecek pek çok bileşen bulunur.

Kendisini rakiplerinden ayıran en önemli iki özelliği bize göre kararlığı ve ücretsiz olmasıdır. Ücretsiz olarak harika web sitesi tasarımları yapabilir ve göz alıcı siteler hazırlayabilirsiniz. Siteler sayfalardan oluştuğu için en iyi sayfa düzenleyici uygulamalarından biri olan Elementor eklentisine kesinlikle bir şans vermelisiniz.

3. SiteOrigin Sayfa Düzenleme Eklentisi – Sayfa Düzenleyici

WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi
WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi

En iyi WordPress sayfa oluşturuculardan bir diğeri ise SiteOrigin‘dir. İçerisinde bulunan pek çok sayfa şablonu sayesinde hızlı ve kolay şekilde sayfa oluşturmanızı ve tasarlamanızı sağlar. Bu sayfalara ek özellikler eklemek için ise birbirinden işlevsel bileşenleri bünyesinde barındırır. Rakiplerine göre daha sade ve basit bir sayfa düzenleme eklentisidir. Bu da onu hem hafif, hem hızlı hem de daha ulaşılabilir yapıyor.

Tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden ikisi, ücretsiz site düzenleme eklentisi olmasının yanı sıra hafif ve hızlı olmasıdır. Ayrıca pek çok özelliği içeriyor olması, rakiplerine karşı SiteOrigin’e büyük avantaj sağlıyor.

4. Beaver Sayfa Düzenleme Eklentisi – Sayfa Oluşturucu

WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi
WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi

Ücretli ve ücretsiz olarak iki farklı sürümü bulunan Beaver sayfa düzenleme eklentisi ile diğer WordPress sayfa düzenleme eklentilerinde olduğu gibi pek çok işinizi hızlı ve basit olarak yapabilirsiniz. Beaver sayfa düzenleyici ile sayfalar düzenlemek oldukça kolaydır. Basit sürükle bırak araçları sayesinde ihtiyacınız olan tüm sayfa ögelerini rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

İçerisinde sayfa şablonları bulunan Beaver sayfa düzenleyici ile hazır sayfa yapılarını istediğiniz sayfaya uygulayabilirsiniz. Daha sonra bu sayfa şablonu üzerinde özelleştirmeler yaparak istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Beaver Builder, canlı bir sürükle ve bırak arayüzüyle birlikte gelir. Sağ kenar çubuğundaki öğeleri sürükleyip sayfanıza bırakarak, tüm değişikliklerinizi eklerken görebilirsiniz. Özelliklerini düzenlemek için bir sayfadaki herhangi bir öğeye tıklayabilirsiniz.

Slider’lar, atlıkarınca, arka planlar, içerik blokları, düğmeler ve daha fazlası dahil olmak üzere neredeyse isteyebileceğiniz her şeyi eklemenize izin veren modüller vardır.

Ayrıca, çarpıcı web sitesi düzenleri oluşturmayı süper kolay ve süper hızlı hale getiren açılış sayfaları için 30’dan fazla özenle tasarlanmış şablonla birlikte gelir.

Beaver Builder’ı çok yeni başlayanlar için önerebiliriz. Yeni WordPress sürümleri ile de uyumludur. Beaver Builder ayrıca yeni WordPress Gutenberg düzenleyicisiyle birlikte çalışacak şekilde güncellenmiştir.

5. SeedProd Sayfa Düzenleme Eklentisi – Sayfa Oluşturucu

WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi
WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi

SeedProd , WordPress için premium bir sürükle ve bırak ana sayfa oluşturucu eklentisidir. Bize göre, hız ve kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda piyasadaki en iyi WordPress sayfa oluşturuculardan biridir.

Önceden hazırlanmış 100’den fazla güzel şablon arasından seçim yapabilir veya kullanımı kolay sürükle ve bırak WordPress sayfa oluşturucusuyla tamamen özel bir düzen oluşturabilirsiniz (kodlama gerekmez).

Açılış sayfaları, satış sayfaları, teşekkür sayfaları, web semineri kayıt sayfaları, çok yakında sayfaları, bakım modu sayfaları, 404 ve daha fazla sayfa için önceden oluşturulmuş şablonlar içerir.

Yavaş ve şişirilmiş diğer WordPress sayfa oluşturucularının aksine, SeedProd web sitesi hızı göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. Sayfalarınızın en hızlı olmasını sağlar, böylece SEO‘da daha üst sıralarda yer alabilirsiniz.

SeedProd, akıllı bir tasarım sistemiyle birlikte gelir, böylece tekrarlayan işler yapmak yerine öğeleri yeniden kullanarak zaman kazanabilirsiniz. Renk şemaları tanımlayabilir, yazı tipi kombinasyonlarını, sayfa şablonlarını, özel blokları, bölümleri ve daha fazlasını kaydedebilirsiniz.

Optin formları, sosyal profiller, geri sayım zamanlayıcıları, iletişim formları, düğmeler, çeşitli içerik blokları ve daha fazlası gibi güçlü bir sayfa oluşturucudan bekleyeceğiniz tüm bloklara ve özelliklere sahiptir. En iyi yanı, bazı blokların önceden hazırlanmış şablonlara sahip olmasıdır, böylece favori blok şablonlarını uyarlayarak (1 tıklama) tasarım sürecini hızlandırabilirsiniz.

WordPress içinde mikro siteler oluşturmak için özel alan haritalama özelliklerini kullanabilirsiniz. Ajanslar bu özelliği, birden fazla müşterinin açılış sayfasını tek bir WordPress kurulumundan yönetmek için kullanır.

SeedProd, tüm popüler WordPress temaları ve eklentileriyle çalışır. Ayrıca yerleşik abone yönetimine sahiptir ve MailChimp , ActiveCampaign, ConvertKit ve daha fazlası gibi popüler e-posta pazarlama hizmetlerine kolayca bağlanabilirsiniz .

1 milyondan fazla kullanıcı, daha iyi web sitesi düzenleri oluşturmak için SeedProd kullanıyor.

6. Divi Sayfa Düzenleme Eklentisi – Sayfa Oluşturucu

WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi
WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi

Divi, bir sürükle ve bırak teması ve WordPress sayfa oluşturucu eklentisidir. Kullanımı son derece kolaydır ve farklı web siteleri için 20’den fazla düzen / şablonla birlikte gelir.

SeedProd ve Beaver Builder‘a benzer şekilde, Divi Builder görsel bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucu, gerçek bir WYSIWYG editörüdür (ne görürseniz onu uygularsınız).

Doğrudan sayfanıza tıklayabilir ve tüm değişikliklerin gerçek zamanlı önizlemesiyle düzenlemeye başlayabilirsiniz. Yeni tasarımınızı görmek için kaydetmeniz ve önizlemeyi tıklamanız gerekmez.

Divi, düzeninizin herhangi bir yerine sürükleyip bırakabileceğiniz 46 içerik modülüyle birlikte gelir. Bunları 3 bölüm türünde, 20 satır türünde düzenleyebilir ve her bir öğeyi gelişmiş tasarım ayarlarını kullanarak özelleştirebilirsiniz.

Divi ile dakikalar içinde istediğiniz herhangi bir tür özel sayfa düzeni oluşturabilirsiniz. Daha sonra bu Divi düzenlerini sitenizde ileride kullanmak üzere kaydedebilirsiniz. Ayrıca bir düzeni bir Divi kurulumundan diğerine aktarabilirsiniz.

Divi Builder eklentisi, Divi temasının bel kemiğidir, ancak diğer herhangi bir WordPress temalarıyla da gayet iyi çalışır.

Hepsinden iyisi, Divi’nin çok cazip fiyatlandırma seçenekleri bulunur. Tek bir fiyat karşılığında Divi temasını, Divi sayfa oluşturucu eklentisini ve diğer tüm Elegant Themes ürünlerini alabilirsiniz. Tabii dolar kurunun TL karşısındaki üstünlüğünü göz önünde bulundurursak işler biraz farklı olabilir.

Bu, Divi temasını kullanabileceğiniz veya Divi Builder eklentisini başka herhangi bir temaya yükleyebileceğiniz anlamına gelir.

7. Themify Builder Sayfa Düzenleme Eklentisi – Sayfa Oluşturucu

WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi
WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi

Themify, tüm WordPress temalarıyla yerleşik bir Themify oluşturucu sunan popüler bir WordPress tema mağazasıdır. Themify olmayan diğer WordPress temaları için Themify Page Builder eklentisini edinebilirsiniz.

Bu basit ve sezgisel sayfa oluşturucu, sayfalarınıza veya yazılarınıza ekleyebileceğiniz birkaç kullanıma hazır modülle birlikte gelir. Bu modüllerin çoğu genellikle ayrı WordPress eklentileri kurmanızı gerektirir.

Eklenti, spor salonu, restoran, portföy, müzik, fotoğrafçılık ve çevrimiçi mağazalar gibi farklı endüstriler için 40’tan fazla önceden tasarlanmış düzen içerir .

Bir düzeni tek tıklamayla içe aktarabilir, içeriğini değiştirebilir ve dakikalar içinde harika bir açılış sayfası oluşturabilirsiniz.

Themify Builder, sayfalarınızı yönetici alanından ve canlı sitenizden düzenlemenizi sağlar. Canlı düzenleme ile, değişikliklerinizin sitede tam olarak nasıl görüneceğini görürsünüz.

Bunun dışında Themify Builder, sayfanıza hızlı bir şekilde uygulayabileceğiniz kullanıma hazır düzenlerle birlikte gelir.

En İyi 7 WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi 2021

WordPress için pek çok eklenti önerisinde bulunmuştuk. Bu öneri içeriğinde ise en iyi wordpress sayfa düzenleme eklentileri hakkında sizleri bilinçlendirmeye çalıştık. Umarım listedeki eklentilerden harhangi bir tanesi işinize yarar ve kolayca istediğiniz sayfaları oluşturabilirsiniz. Sonraki yazılarda görüşmek dileği ile…

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir yanıt var: WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi – En İyi Sayfa Düzenleme Eklentileri

  1. Merhaba,
    Bilgilendirici yazı için teşekkürler…
    Orijinal Elementor PRO eklentisini çok uygun fiyata buradan temin edebilirsiniz.
    [reklam için iletişime geçebilirsiniz, link kaldırılmıştır]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.