WordPress Kar Yağdırma eklentisi
WordPress Eklentileri

WordPress Kar Yağdırma Eklentisi – Yılbaşında Sitenizde Kar Yağdırın!

Yılbaşı yaklaşırken siz de sitenizi ziyaret edenler için bir sürpriz yapabilir ve WordPress kar yağdırma eklentisi sayesinde sitenizde kar yağmasını sağlayabilirsiniz. Yılbaşı coşkusunun yaşandığı günlerde siz de ziyaretçileriniz için hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. Sitenizde içerik okuyanlar aynı zamanda kar yağışını da izleyebilecektir.

WordPress Kar Yağdırma eklentisi

Yılbaşının gelmesine sayılı günler kaldı. Eğer sitenizde kar yağdırma efekti verecek bir eklenti ya da özellik ise yoksa şimdiden araştırmalarınızı yapmalı ve ne kullanacağınıza karar vermelisiniz. Eklentiyi yükleyip gerekli ayarlamaları yaparak kar yağışını istediğiniz zaman başlatabileceksiniz. Yılbaşında sitenize kar yağdırmaya hazır olun!

WordPress.com Kullananlar İçin Kar Yağdırma Eklentileri

WordPress içerik yönetim sistemine sahip olan kişiler herhangi bir eklenti kullanmadan kar yağdırma efekti uygulayabilirler. Admin panelinden ayarlara girin ve genel kısmını seçin. Burada “4 Ocak’a kadar kar yağışını blogumda göster.” Şeklinde bir yazı göreceksiniz. Sadece bunu işaretlemeniz yeterlidir. Yeni yıl dolayısıyla birkaç gün boyunca sitenizde kar yağışı devam edecektir. Bu özelliği aktif ettiğiniz zaman kar yağışı başlayacaktır. Bu nedenle Aralık sonu gibi aktif etmeniz uygundur.

WordPress Jetpack Eklentisi

WordPress Kar Yağdırma eklentisi
WordPress Kar Yağdırma eklentisi

Jetpack eklentisi WordPress sitenizi güçlendirmek adına pek çok özellik sunmaktadır. Ancak sadece kullanışlı özellikleri değil eğlenceli özellikleri de sunmaktadır. WordPress kar yağdırma eklentisi de bunlardan biridir.

Sitenizde jetpack eklentisi mevcutsa bu eklenti sayesinde wordpress kar yağdırma efekti vermeniz mümkündür. Bu eklenti sayesinde wprdpress.com kullanıcılarına sunulan özellik sizin için de mümkündür. Ayarlar – Genel – 4 Ocak’a kadar kar yağışını blogumda göster seçeneğini seçebilirsiniz. WP Super Snow

Bu eklentiyi siteniz için kurduğunuz zaman admin paneline Super Snow butonu eklenecektir. İşte buraya girip kar yağışı özelliğini aktif edebilirsiniz. Özelliğin başlaması ile ekran görünümünde kar taneleri görünmeye başlanacaktır. İsterseniz eklenti panelinden kar yağışının sıklığını ve şekillerini gibi özelliklerini belirlemeniz mümkündür. Böylece ziyaretçiler sitenizde vakit geçirirken kar engeline takılmayacak ancak kar yağışının tadını çıkaracaktır. Siteye kar yağdırma özelliği ile yılbaşı ruhu birkaç gün daha devam edecektir.

Tribulant Snow Storm

WordPress Kar Yağdırma eklentisi
WordPress Kar Yağdırma eklentisi

Tribulant Snow Storm kar yağdırma eklentisi sayesinde sitenizde tam bir kar şöleni yaşanıyor. Sadece kar yağdırmakla kalmayan eklenti sayesinde yağan karlar tarayıcının altında birikmekte ve yavaş yavaş erimektedir. WordPress sitede kar yağdırma eklentileri içinde en detaylı olan budur. Ancak site hızını etkileyeceğini unutmayın.

Tribulant Snow Storm eklentisi mobil görünüm için de uygundur. Ancak mobilde yüklenme hızını daha da düşüreceği için kullanılması tavsiye edilmez.

WP Snow Effect

Basit bir şekilde sitenize kar yağdırmak istiyorsanız WP eklentisi jSnow JQuery eklentisi ile mümkündür. Sadece 2 kb olan bu eklenti sitenizde hiçbir yavaşlamaya neden olmaz. Resim de içermediği için avantajlıdır.

Flurry jQuery

WordPress kar yağdırma eklentisi olarak kullanılabilecek seçeneklerden biridir. Sitede kar yağma efekti uygulanır. Eklentiyi yapılandırmaya gerek olmadan kullanabilirsiniz.

WordPress ile içerik üreten sitelerin eklenti kullanması site performansını olumsuz etkileyebilir. Ayrıca kurulan eklentiler diğer site özellikleri ile çakışabilir ve çeşitli sorunlara sebep olabilir. Bu yüzden eklenti ekleyip kaldırdığınızda bunun sitede kalıcı hasarlar bırakabileceğinin bilincinde olmanızı tavsiye ederiz. WordPress site hızlandırma rehberimizi okuyarak yavaşlayan sitenizi hızlandırabilirsiniz. Sonraki yazılarda görüşmek üzere…

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.