Wordpress Çift Başlık Sorunu Nasıl Çözülür?
WordPress

WordPress Çift Başlık Sorunu Nasıl Çözülür?

WordPress çift başlık sorunu özellikle web sayfası sahibi olanların sıklıkla canlarını sıkan bir sorun. Ortaya çıktığı andan itibaren tüm yazılarınızın Google gibi arama motorları üzerinde ikişer defa gösteren bu hata gereksiz şekilde ortaya hiç de hoş olmayan bir görüntü çıkarıyor. Eğer yazı başlıklarınız da biraz uzunsa bu durum iki satıra inen ve birbirini tekrar eden bir satırın ortaya çıkmasına sebep olmakta.

Wordpress Çift Başlık Sorunu Nasıl Çözülür?
WordPress Çift Başlık Sorunu Nasıl Çözülür?

İçerik Haritası

WordPress Çift Başlık Sorunu Sebebi

WordPress üzerinde meydana gelen sorunların büyük bir kısmı kullanılan eklentilerden kaynaklanmakta. Bu sebepten dolayı ilk olarak kurduğunuz eklentileri kontrol etmenizde fayda var. Eğer bu sorunu erken fark ettiyseniz sorun muhtemelen en son yüklediğiniz eklentilerden kaynaklanmakta. Ancak bu sorun uzun süreden beri var ve siz düzeltmeye üşendiyseniz o zaman hangi eklentinin bu soruna sebep olduğu konusunda biraz araştırma yapıp zaman harcamanız gerekecek. Zira bunu bulmanın yolu tüm eklentileri sırasıyla iptal edip teker teker aktif hale getirmek. Ancak buradaki asıl sorun hata Arama motorları üzerinde görüldüğü için arama motorunun sayfalarınızı indekslemesi gerekmekte. Bu gerçekten uzun zaman alacak olan bir süreç.

Çift Başlık Sorunu Çözümü

Wordpress Çift Başlık Sorunu

Eğer sitenizde kullandığınız tema Admin paneli üzerinden dosyaları düzenlemeye olanak tanıyorsa o zaman Admin paneli üzerinden bu hatanın giderilmesi için bir yol izlemek mümkün. WordPress çift başlık sorunu çözümü için önce admin panelinize giriş yaptıktan sonra Görünüm seçeneği altında bulunan Düzenleyici kısmına giriş yapın. Ekranın sağ tarafında uzunca bir dosya listesi göreceksiniz. Bu listede bulunan “Tema Üst Bölümü header.php” başlığına tıklayın. Ekranın ortası kısmında sayfa açılacak ve sayfa kodlarını göreceksiniz. Bu kodlar arasında <title></title> kısmını bulun ve bu iki title yazısının arasına <?php wp_title(“);?> kodunu yapıştırın. Yani kodun tamamı şu şekilde görünmeli <title><?php wp_title(“);?></title>

Değişiklik işlemini yaptıktan sonra ekranın sol alt tarafından bulunan Dosyayı Güncelle butonuna tıklayarak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz. WordPress çift başlık sorunu çözümü bu kadar basit. Artık tek yapmanız gereken Google ve diğer arama motorlarının sitenize gelerek indeksleme işlemi yapmasını beklemek. Bu işlem sırasında biraz sabırlı olmakta fayda var. Çünkü başta Google olmak üzere arama motorlarına ait botların sitenize gelip indeksleme yapma işlemleri bir hafta gibi bir süreyi bulabilir. Bu yüzden hemen bu çözümün çalışmadığı sonucuna kapılıp kodları üzerinde yaptığınız değişiklikleri geri almayın.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.