Başlangıç Windows Windows 10 Etkinleştirme Sorunları ve Çözümleri

Windows 10 Etkinleştirme Sorunları ve Çözümleri

0

Windows 10 etkinleştirme sorunları ve çözümleri hakkında detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz. Windows 10 ile birlikte hayatımızın son derece kolaylaşacağını biliyorduk. Çünkü piyasaya sürülen bu yeni Windows geçmiş Windows sürümlerine oranla çok daha stabil olacaktı. Ancak 2016 yılında piyasaya sürülmesinden günümüze kadar geçen zamanda pek de işimizi kolaylaştırdığı söylenemez.

Windows 10 Etkinleştirme Sorunları ve Çözümleri
Windows 10 Etkinleştirme Sorunları ve Çözümleri

Elbette ilk çıktığı zamana göre çok daha stabil çalışmakta ancak sürekli olarak güncelleştirmeler yapılması ve bu güncelleştirmelerin boyutlarının 6 GB, 8 GB gibi büyük boyutlarda olması kullanıcıların bu güncelleştirmeleri yüklemelerinde büyük sıkıntılar yaratmakta. Bununla birlikte güncelleştirmelerin gerçekten gerekli olup olmadıkları da hala kullanıcılar tarafından sorgulanmakta.

Windows 10 Etkinleştirme Sorunları

Bilgisayarlarında lisanslı Windows 7, Windows 8 ya da Windows 8.1 bulunan kullanıcılar Windows 10’a ücretsiz olarak yükseltme yapabildiler. Ancak bu işletim sistemlerini kaldırıp sıfırdan Windows 10 kurmak isteyenler ücret ödemek zorunda kaldılar. Bu yüzden de aktivasyon sorunu yaşadılar. Bu noktada Windows 10 sadece yukarıdaki işletim sistemlerine sahip olup upgrade yapanlar için ücretsiz bir işletim sistemi oldu.

Orijinal Ürün Doğrulaması Bozuldu. Ne Yapmalıyım?

Windows 10 kurdunuz ve güzel bir şekilde lisansladınız. Bu işlemden sonra da işletim sisteminizi Türkçe yapmak için Microsoft’un size sunduğu seçeneklerden başka bir seçenek yani üçüncü parti bir yazılım kullandınız. İşte o takdirde b hatayı almanız doğal. Bu hatadan kurtulmak için bilgisayarınızı geçmişteki bir tarihe geri almanız gerekmekte. Bunu yapamıyorsanız Windows 10 kurtarma seçeneklerini deneyebilirsiniz. Eğer bu sorunu çözemezseniz Windows 10 lisansınız geçerli olmaz ve yeni bir lisans almak zorunda kalabilirsiniz.

Windows 10 Etkinleştirilirken Ağ Sorunu Oluştu

Windows 10 kurulumu sırasında internete bağlı olmanız gerekmekte. Eğer internete bağlı değilseniz ya da güvenlik duvarı ayarlarınız Windows 10 etkinleştirme işleminin tamamlanmasına engel oluyorsa o zaman bu hatayı alırsınız. Sorununuz devam ederse bir başka yöntem olarak Windows 10’u telefonla etkinleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Ürün Anahtarı Kullanılamadı

Geçersiz ya da daha önce kullanılmış bir ürün anahtarı kullanmaya çalışıyorsanız bu hatayı alırsınız. Bu hatayı aldığınızda yeni ve daha önce kullanılmamış bir ürün anahtarı satın almanız gerekir. Eğer cihazını yeni satın aldıysanız ve Windows 10 yüklü ise o zaman cihazınızı aldığınız yer ile bağlantı kurunuz.

Çoklu Etkinleştirme Sınırı Aşıldı

Bazı durumlarda Windows 10 lisansı birden fazla bilgisayar için kullanılabilecek şekilde satılır. Ancak bunun da belli bir sınırı var. Bu sınır aşıldığında çoklu etkinleştirme sınırının aşıldığına dair bir uyarı alırsınız. Bu daha çok internet cafe ya da birden fazla bilgisayar kullanılan işletmelerde görülen bir sorundur.

Bir Güvenlik Hatası Oluştu

Bu durum genellikle bilgisayarınızın tarih ve saat ayarları bozulduğunda ortaya çıkmaktadır.  Bununla birlikte Windows etkinleştirme hizmetine bağlanamadığınızda veya lisansınızı doğrulatamadığınızda da ortaya çıkar. Windows’un saat ve tarihinin doğru olduğundan emin olun.

Bu yazımızda Windows 10 etkinleştirme sorunları ve çözümlerini işledik. Aklınıza takılanları bize sorabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!