Ana sayfa Internet Firefox Tarayıcı Eklentileri ve Ayarları Nasıl Sıfırlanır?

Firefox Tarayıcı Eklentileri ve Ayarları Nasıl Sıfırlanır?

0

Firefox tarayıcı eklentileri ve ayarları nasıl sıfırlanır? Bu yazımızda bu sorunun cevabını detaylı olarak aktaracağız.

Firefox Tarayıcı Eklentileri ve Ayarları Nasıl Sıfırlanır?

Firefox Tarayıcı Eklentileri ve Ayarları Nasıl Sıfırlanır? Detaylı Anlatım

Sadece Eklentileri Sıfırlama

Eğer sadece eklentileri sıfırlamak istiyorsanız ilk önce Firefox tarayıcısını açın. Daha sonra isterseniz sağ üstte bulunan üç adet yatay çizginin bulunduğu butona tıklayıp alttan 11. butona tıklayın. İsterseniz de ‘Ctrl+Shift+A’ kısa yolunu kullanarak aynı yeri açabilirsiniz. Karşınıza çıkan yerde soldan ‘Eklentiler’ bölümünü seçin. Karşınıza ‘Eklentilerinizi Yönetin’ adlı bir kısım çıkacak. Burada sizin Firefox tarayıcınızda aktif olarak bulunan eklentiler karşınıza çıkacak.

İstediğiniz eklentiyi bulun ve en sonunda bulunan üç nokta işaretine tıklayın. Burada karşınıza çıkan butonlardan kaldır butonuna tıklayarak o eklentiyi Firefox’tan kaldırmış olursunuz. Eğer kaldırmak yerine sadece pasif hale getirmek istiyorsanız üç nokta işaretinin solunda bulunan yere bir kere tıklayın. Mavi renkten gri renge dönüyorsa eklentiyi devre dışı hale getirmiş olursunuz. Eklenti adının yanında da devre dışı yazısı çıkacaktır. Daha sonradan tekrar eklentileri aktif hale getirmek için aynı işlemlerle aynı butona tıklayın.

Firefox Tarayıcısını Sıfırlama

Firefox tarayıcısını sıfırlamak için ilk önce Firefox Tarayıcısını açın. Ardından sağ üstte bulunan üç yatay çizginin bulunduğu butona tıklayın. Sonra aşağıdan 2. sırada yer alan ‘Yardım’ butonuna tıklayın. Açılan yerden üstten 5. sırada yer alan ‘Sorun giderme bilgileri’ butonuna tıklayın. Açılan yerde sağda bulunan ‘Firefox tarayıcınızı hızlandırın’ yazısının altında bulunan ‘Firefox tarayıcısını yenile’ butonuna tıklayın.

Açılan sekmede ‘Firefox tarayıcısını yenile’ butonuna tıklayın. Ardından tarayıcınız kapanacak ve biraz beklemeniz gerekecek. Daha sonra Firefox tarayıcınız yeniden açılacak. Burada karşınıza 2 adet seçenek çıkacak. Eğer sıfırlamadan önceki tüm sekme ve pencereleri tekrardan açmak istiyorsanız ‘Tüm pencereleri ve sekmeleri geri yükle’ seçeneğine tıklayın. Eğer istediğiniz bir sekme veya pencereyi tekrardan açmak istiyorsanız altta bulunan ‘Yalnızca istediklerimi geri yükle ‘ seçeneğine tıklayın.(Hiçbir sekmeyi geri yüklemeden devam edemezsiniz)Daha sonra mavi renkli ‘Başlayalım!’ butonuna tıklayın.

Ardından bilgisayarınız performansına göre en fazla bir dakika bekleme süresi vardır. Bekleme bittikten sonra Firefox tarayıcınız istediğiniz pencereler veya sekmeler ile tekrardan açılacak. Buradan sekmeleri kapatabilir veya eski sekmelerinizi tekrardan açıp işlerinize tekrardan devam edebilirsiniz. Firefox tarayıcınız en baştan eskisi gibi sıfırdan kurulmuş olacak.

Firefox tarayıcı eklentileri ve ayarları nasıl sıfırlanır? Konusu ile ilgili görüş ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!