Başlangıç Windows Windows 10 Hatalı Güncelleme Sorunu ve Çözümü

Windows 10 Hatalı Güncelleme Sorunu ve Çözümü

0

Windows 10 hatalı güncelleme sorunu nasıl çözülür? Windows 10 piyasaya sürülmeden önce yapılan tüm tanıtımlarda şimdiye kadar çıkan en sorunsuz Windows olarak kullanıcılara lanse edilmişti. Evet, diğer Windows sürümlerine göre çok daha kullanışlı olduğu kesin ancak kullanıcılar bazı özelliklerin kendilerine danışılmadan otomatik olarak Windows 10 tarafından varsayılan olarak yüklenmesinden pek de memnun değiller. Windows 95 ile başlayan ve Windows XP’ye kadar geçen zamanda tüm Windows sürümlerinin kurulum aşamasında pek çok şeyi kullanıcıya sorarak ayarladığını hatırlayın. Microsoft hızlı bir kullanım gerçekleştirmek adına kurulum aşamasında sorulan soruların neredeyse tamamını kaldırmış durumda.

Windows 10 Hatalı Güncelleme Sorunu ve Çözümü
Windows 10 Hatalı Güncelleme Sorunu ve Çözümü

Windows 10 Hatalı Güncelleme Sorunu

Windows 10’un sorunsuz bir işletim sistemi olduğunu piyasaya sürüldükten sonra geçen birkaç ay boyunca herkes kabul etti. Ancak peşi sıra çıkan güncellemeler Windows 10 kullanıcılarını artık yıldırmış durumda. Güncelleme yüklemeleri bir tarafa bununla birlikte bir de hatalı yüklenen güncellemeler kullanıcıların hiç yoktan bu sorunu halletmek için ciddi zaman harcamalarına da sebep oluyor.

Sistem Geri Yükleme Noktası Oluşturun

Windows 10’u bilgisayarınıza yeni kurduktan sonra kesinlikle yapmanız gereken ilk işlerden birisi gerekli tüm sürücüler ve yazılımlarınızı yükledikten sonra bir sistem geri yükleme noktası oluşturmak olacaktır. Sadece yeni kurulum yaptıktan sonra değil ilerleyen zamanlarda bilgisayarınızın sorunsuz bir şekilde çalıştığına emin olduğunuz anlarda da sistem geri yükleme noktası oluşturabilirsiniz. Bunu yapmanın en önemli sebebi elbette Windows 10 hatalı güncelleme sorunu ile karşılaştığınızda sisteminizi geri yükleme noktasına almanız için. Çünkü bir defa güncelleme sorunu yaşarsanız hem güncel olan hem de daha sonra çıkacak olan hiçbir güncellemeyi yüklemeniz mümkün olmayacaktır. Bu sizin için önemli olmayabilir. Güncellemelerle çok işim olmuyor deseniz dahi Windows bu durumu sürekli olarak karşınıza çıkarıp sizi rahatsız edecektir.

Anti virüs Yazılımı Yükleyin

Sistem geri yükleme noktası oluşturmadan önce güvenilir bir anti virüs yazılımı kurmayı da ihmal etmeyin. Anti virüs yazılımları sürekli bir şekilde bilgisayarınızı korur. Anti virüs yazılımını Windows 10 kurduktan sonra ilk iş olarak yüklerseniz sistem geri yükleme noktası oluşturduğunuzda çok daha temiz bir Windows’a sahip olursunuz.

Windows 10 güncellemelerinin sürekli olarak devam edeceğini ve bazı güncellemelerin 7-8 GB boyutunda olabileceğini unutmayın. Büyük dosyalar yüklendiği için zaman zaman hatalı güncelleme sorunu ile karşılaşmak mümkün olacaktır. Bu sebepten dolayı önleminizi en baştan alarak bilgisayarınıza yukarıda anlatılan bilgiler ışığında bu hatalı güncellemelere karşı ayarlayabilirsiniz. Anlatılanları uygulamak için mutlaka temiz bir Windows 10 kurulumunuz olmasına gerek yok. İşlevsel ve çalışmasından memnun olduğunuz bir Windows 10 işletim sistemi yüklü olan bilgisayarlarda da istenildiği zaman bu önlem alınabilir.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!