WhatsApp sözleşmesi nasıl iptal edilir? ✔️ 2023

Bir zamanlar Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen WhatsApp sözleşmesi hakında pek çok haber yazıldı, içerik üretildi. Kimileri bu sözleşmenin sıradan bir sözleşme olduğunu, kimileri ise bu sözleşmenin tüm verilerimizi ve haklarımızı ihlal ettiğini savundu.

Ülke gündemini bu denli meşgul eden WhatsApp sözleşme konusu halen gündemden düşmüş değil. Okurlarımızdan sıklıkla aldığımız sorulardan biri olan WhatsApp sözleşmesi nasıl iptal edilir sorusunun yanıtını bu yazıda arıyor olacağız.

whatsapp sözleşmesi nasıl iptal edilir
whatsapp sözleşmesi nasıl iptal edilir

WhatsApp sözleşmesi nasıl iptal edilir?

Ekrana birden gelen bu sözleşmeyi yanlışlıkla onaylamış olabilirsiniz. Her ne şekilde onaylarsanız onaylayın WhatsApp sözleşmesini iptal etmek için bir ayar bulunmaz. Sözleşme, uygulamayı kullandığınız süre boyunca geçerlidir.

Yani WhatsApp sözleşmesini iptal etmek için herhangi bir ek ayar yapmanıza gerek yoktur. WhatsApp‘ı kullanmaya devam ettiğiniz sürece onay verdiğiniz sözleşme şartları dikkate alınır. Eğer WhatsApp‘ı kullanmaya devam etmezseniz, yani WhatsApp‘ı kullanmazsanız, onay verdiğiniz sözleşme geçersiz kalır. WhatsApp, sözleşmeyi onayladıktan sonra uygulamayı kullandığınız süre boyunca verilerinizi işleme hakkına sahiptir.

Bir diğer değişle WhatsApp kullanmayı bırakırsanız verileriniz işlenmeye devam eder. Eğer verilerinizin WhatsApp dan tamamen silinmesini talep ediyorsanız bunun için WhatsApp destek ekibi ile iletişime geçmeniz gerekebilir. Eğer verilerinizin işlenmesini durdurmak istiyorsanız WhatsApp kullanmayı durdurmanız gerekir.

whatsapp sözleşmesi nasıl iptal edilir

WhatsApp sözleşmesi zararlı mıdır?

WhatsApp, diğer uygulamalar gibi size özelleştirilmiş reklam gösterebilmek için bazı verilerinizi işler. Bu veriler sizin kişisel bilgilerinizi içermez. Fakat size özelleştirilmiş reklamları gösterebilmek için bazı verileri okumaya ihtiyaç duyar. Bu veriler sizin mesajlarınız, resimleriniz, videolarınız, belgeleriniz ve diğer objelerle ilgili veriler olabilir. Fakat uçtan uca şifreleme teknolojisi sayesinde bu mesajların içeriklerini göremez.

Android için En İyi 10 Şifreli Mesajlaşma Uygulaması

İlgili İçerik
whatsapp sözleşmesi nasıl iptal edilir

WhatsApp Sözleşmesi neleri kapsıyor?

WhatsApp sözleşmesini neleri kapsadığını görmek için WhatsApp’ın resmi web sitesine gidebilirsiniz. Sözleşmenin bütün detaylarını yine WhatsApp’ın resmi web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca en doğru bilgiyi WhatsApp’ın resmi web sitesinden edinebilirsiniz. Pek çok haber sitesinde WhatsApp Sözleşmesi ile ilgili yazılan haberlerin doğru olmadığını söylemek mümkün. Bu konuda daha önce de felaket senaryoları yazılıp çizilmişti.

Özetle WhatsApp sözleşmesini iptal etmek için WhatsApp‘ı kullanmayı durdurabilirsiniz. Eğer WhatsApp’ın, verilerinizi silmesini isterseniz WhatsApp’ın destek ekibine ulaşmanız gerekebilir. Ayrıca WhatsApp’ın verilerinizi işlemesini durdurmak için WhatsApp‘ı kullanmayı doldurabilirsiniz. Tüm bu Seçenekler sizin tercihinize kalmıştır.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın