WhatsApp anlık fotoğraf atma nasıl yapılır? ✔️

WhatsApp’ta bir kere görüntülenebilen fotoğraflar gönderebilirsiniz. Bu fotoğrafları tekrar oynatmak ve tekrar görüntülemek için izin verilmez. Yani WhatsApp ile gönderilen anlık fotoğraflar tek sefer görüntülenebilir.

WhatsApp tek seferlik fotoğrafı tekrar açmak mümkün mü? sorusunun yanıtını daha önce vermiştik. Gönderdiğiniz resimlerin yani anlık fotoğrafların tekrar görünüp görünmeyeceğini bu yazıda detaylandırmıştık. Meraklıları için ilgili içeriğin bağlantısını buraya eklemiş olalım.

WhatsApp anlık fotoğraf atma nasıl yapılır?

Bazı resimlerin ve videoların tek sefer görünmesini isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda tek sefer görüntülenen mesaj ayarını aktif ederek mesaj göndermeniz gerekir. Bu ayar sayesinde anlık fotoğraf gönderdiğinizde karşıdaki kişi resmi bir kere görüntüleyebilecektir.

WhatsApp tek seferlik fotoğrafı tekrar açmak mümkün mü?

Eğer bir resmin tek sefer görüntülenecek şekilde gitmesini istiyorsanız resmi göndermeden önce düzenleme ve son kontrol ekranında bir kere göster ikonuna dokunmanız gerekir.

Fotoğraf seç ya da ekle

WhatsApp’ta birine anlık fotoğraf ya da bir kere görüntülenebilen fotoğraf göndermek istiyorsanız mesaj yazdığınız alanın genellikle sağında bulunan kamera ikonuna ya da ataç ikonuna dokunarak gönderebilirsiniz.

Tek sefer görüntülenecek şekilde ayarlayın

Fotoğraf çekerek ya da mevcut bir fotoğrafı seçerek en sağda bulunan 1 kere göster ikonuna dokunursanız bu anlık fotoğraf bir kere görüntülenebilir halde gönderilir.

Tek sefer görüntülemeyi doğrulayın

Bu ikona dokunduğunuzda ise ikon aktif olacak ve rengi değişecektir. Ayrıca ekrana bir uyarı verilecektir.

Anlık resim gönderildi

Fotoğrafı gönderdiğinizde artık normal fotoğraf gönderilmiş gibi görünmediğini gözlemleyebilirsiniz. Hatta bu fotoğrafı siz bile tekrar açamazsınız.

Eğer karşıdaki kişi WhatsApp Web kullanıyor ise mesajları göremeyebilir. Bu yüzden bilgisayar ya da telefon için WhatsApp uygulamasından görüntülemek gerekir.

Bu içerikteki anlatılanları yapmak için güncel WhatsApp uygulamaları kullanıyor olmanız gerekiyor.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın