Haber, WhatsApp

WhatsApp, Mesajlara Emoji ile Tepki Özelliği Test Ediyor

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp, mesajlara emoji ile tepki verme özelliğini test ediyor. Facebook ve Discord gibi platformlarda yer alan özellik, WhatsApp için de yakın zamanda gelebilir. Detaylar ve daha fazlası haberimizin devamında…

Facebook, Discord, Slack gibi uygulamalar, kullanıcılarına uzun zamandır mesajlara emoji ile tepki seçeneği sunuyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, mesajları tamamen cevapsız bırakmamış oluyor ve çok daha hızlı bir iletişim sağlanabiliyor. Şimdi ise WhatsApp, mesajlara emoji ile tepki özelliğini test ediyor.

WhatsApp Beta kullanıcıları tarafından paylaşılan ekran görüntüsüne göre, mesajlara emoji ile tepki verme özelliği gelebilir. Ancak Mark Zuckerberg tarafından yönetilen şirket, henüz herhangi bir resmi açıklama ya da paylaşımda bulunmuş değil. Bu sebeple özelliğin, kullanıcılar ile paylaşılıp paylaşılmayacağı ya da ne zaman paylaşılacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor.

whatsapp-mesajlara-emoji-tepki

İnternet üzerinde yayılan ekran görüntüsü, mesajlara emoji ile tepki verme özelliğini gözler önüne seriyor. Ancak özelliğin nasıl kullanıldığı ya da hangi emojileri desteklediği konusunda herhangi bir görüntü yer almıyor. Paylaşılan görüntüde, “Bir tepki aldın. Tepkileri görmek için WhatsApp sürümünü yükselt.” uyarısı gözüküyor.

WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran görüntüsü dışında başka hiçbir görsel ya da bilgi bulunmuyor. Ancak WhatsApp Beta kullanıcıları, sosyal medya sınırlı sayıda kullanıcı için özelliğin açıldığını belirtiyor. Buna rağmen internette çok sınırlı görüntünün bulunması ise yeni özellik hakkında dikkat çekiyor.

İlgili İçerik: WhatsApp, Android’de Yeni Ödeme Kısayolunu Test Ediyor

WhatsApp, özellikle de güvenlik problemleri sonrasında çok büyük oranda kullanıcı kaybına uğramıştı. Bununla birlikte kullanıcılar, çoğunlukla WhatsApp yerine Telegram uygulamasına geçiş yapmıştı. Şimdi ise WhatsApp geliştiricileri, kullanıcıları geri çekebilmek için hızlı güncellemeler ve geliştirmeler ile karşımıza çıkıyor.

Peki siz WhatsApp tarafından yayınlanan güncellemeler ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla internet haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.