Haber, Sosyal Medya

WhatsApp, Masaüstünde İki Adımlı Doğrulamayı Test Ediyor

WhatsApp‘tan iki büyük yenilik! Masaüstü uygulamasına iki adımlı doğrulamayı getiriyor ve sesli aramalar için yeni sohbet duvar kağıtları sunuyor. İşte, anlık mesajlaşma servisinden son haberler…

WhatsApp Masaüstü Uygulamasında Güvenliği Artırıyor

WhatsApp’ın birkaç yeni özellik ve işlevsellik üzerinde çalıştığı bildirildi. Yeni özellikler şu an test ediliyor ve yakın zamanda iPhone’lar ile Android telefonlara gelecek. Aynı zamanda WhatsApp Masaüstü sürümüne de bir özellik geliyor. İşte detaylar…

Anlık mesajlaşma uygulamasının masaüstü sürümüne ek güvenlik tedbiri geliyor. İki adımlı doğrulama özelliği WhatsApp masaüstüne geliyor. Akıllı telefonlar içinse sesli aramalar için arayüz güncellemesi yapılacak. Artık telefondan yapılan sesli WhatsApp aramalarında sohbetlere özel duvar kağıtları karşımıza çıkacak. Uygulamanın yeni duvar kağıtları ilerleyen dönemde hem iOS hem de Android cihazlara ulaşacak.

WhatsApp kullanıcıları yakında masaüstü istemcisinde iki adımlı doğrulamayı etkinleştirebilecek. Paylaşılan ekran görüntüsüne göre, kullanıcılar masaüstü uygulamasında iki adımlı doğrulamayı etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir, PIN’i ve e-posta adresini değiştirebilir.

İlgili İçerik: WhatsApp Android ve Masaüstü Uygulamasında Değişikliğe Gidiyor

WhatsApp’ı ilk yükleyenler veya silip yeniden kuranlar, hesap doğrulamasını telefon numarasını girerek yapıyor. Bu aşamada WhatsApp, hesaba giriş yapmak için kişiselleştirilmiş bir PIN ekleyerek kullanıcıların hesaplarının güvenliğini sağlar. WhatsApp’ı eğer masaüstünden kullanıyorsanız yani bilgisayarınızdaki uygulamadan, artık iki adımlı doğrulamadan siz de geçeceksiniz. Ve bu da sadece sizin hesap güvenliğiniz için gelecek bir özellik.

WhatsApp’ta artık sesli aramalar yaparken, aradığımız kişinin sohbet için ayarladığı duvar kağıdını görebileceğiz. Herkes kendi sohbet duvar kağıdını oluşturabilecek ve karşı taraf bunu görebilecek. WhatsApp’ın yeni sesli arama ara yüzü de şu an test aşamasında. Bu özellik geldiğinde sesli aramalar daha kompakt ve modern bir deneyim sunacak.

WhatsApp, Android’den iPhone’a Mesaj Taşıma Özelliğini Getiriyor

Bu yenilik de yine milyonlarca aktif kullanıcının işine fazlasıyla yarayacak. Android telefonlardaki WhatsApp mesajları artık iPhone‘lara kolayca aktarılabilecek. Telefon değiştiren kişiler bu özellikten faydalanacak. Aktarılabilecek içerikler arasında sesli mesajlar, fotoğraflar ve videolar da var.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.