VPN: Chrome Eklenti ile Ücretsiz VPN Eklenti ve Uzantıları

Dünyanın en popüler web tarayıcısı ile sanal özel ağların kullanımı arasında büyük bir uyum var ve bu yüzden bu kadar çok insanın Chrome için VPN arayışı içinde olması hiç de şaşırtıcı değil.

Internet ortamının büyümesi internette güvende olmanın önemini daha da arttırdı. Daha güvenli bir Internet deneyimi için özel ağlar kullanmak gerekebiliyor. Korumalı bu ağlar sanal ağlar olarak da biliniyor. VPN adı verilen bu sanal ve özel ağlar, Chrome ile tam uyumlu çalışabiliyor. Eklenti ve uzantı olarak bilinen bu VPN’lere ücretli ve ücretsiz şekilde ulaşmak mümkün.

Google Chrome, çok yönlülük açısından faydalı imkanlar sunuyor. Kullanıcı dostu kurulumu, kararlılığı ve güvenliği, çoğumuzun bunu seçmesinin ve Internet Explorer, Firefox ve Edge gibi tarayıcılara veda etmemizin nedenlerinden bazılarıdır. Çeşitli uzantılar kullanarak sahip olunacak sonsuz sayıda özelleştirme seçeneği sunan Chrome’u gerçekten tercihlerinize göre ayarlanmış kişisel bir tarayıcıya dönüştürebilirsiniz.

Bu kılavuzda, bilgisayarınız için en iyi Google uzantısını seçmeniz için ihtiyacınız olan tüm seçenekleri size vereceğiz. Yazı sonunda işiniz bittiğinde, yüklediğiniz Chrome VPN’nin webde gezinme ve diğer çevrimiçi etkinlikleriniz için doğru VPN olduğundan emin olacaksınız.

En iyi Chrome VPN nasıl seçilir?

Chrome’un bu kadar tercih ediliyor olmasının arkasında eklenti zenginliği de önemli ölçüde rol oynuyor. Bu eklentiler ve uzantılar arasında VPN uzantıları da bulunuyor. Aşağıda göreceğiniz gibi, ExpressVPN en iyi Chrome VPN’leri listemizin başında geliyor. Ama neden? Onu ve diğerlerini doğru VPN eklentisi yapan şey nedir? Hep birlikte öğreneceğiz.

Başlangıç ​​olarak, VPN’inizin kullanımı ve internette gezinme deneyiminizin Google Chrome’un VPNS’siz olduğu kadar VPN ile de kolay ve hızlı olmalıdır.

Kuşkusuz, gezinirken gizliliğinizi korumak ve sansürü atlamak veya coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin engelini kaldırmak isteyeceksiniz. Ve her zaman olduğu gibi, sıkı güvenlik için güçlü şifreleme ve protokol desteği isteyeceksiniz. Aşağıdaki tüm seçeneklerin ortak noktaları vardır. Performans seviyeleri de önemlidir, özellikle akış (stream) hizmetlerine erişmek veya torrentleri indirmek için Chrome’u kullanmak istiyorsanız, VPN’inizin yaptığınız işi yavaşlatmasını istemezsiniz.

2020 için En iyi Chrome VPN Eklentileri

Chrome VPN
Chrome VPN

1. Express VPN

ExpressVPN, yaygın olarak kullanılan bir VPN Programıdır ve Chrome VPN uzantısı olarak da hizmet verir. Kullanımı kolaydır. Bazı düzgün özelliklere sahiptir ve rakiplerinin aksine, yalnızca bir proxy değil, gerçek bir Chrome için VPN Uzantısıdır.

En başından beri bu Chrome uzantısı ExpressVPN’in normal Windows ve Mac programlarından bekleyeceğiniz tüm kullanılabilirliğe ve akıllı özelliklere sahip olduğunu anlayabilirsiniz. Bu sayede eklentiyi hemen ilgili sitede iken açabilir, konum değiştirebilir ve ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Uzantıyı kullanmaya başladığınızda, ExpressVPN’in genel olarak en iyi VPN olarak listemizin neden en başında olduğunu anlayacaksınız.

İndirimleri olsa da Express VPN’e sahip olmak için belirli bir ücret ödemeniz gerekir ve bu ücretleri düzenli olarak onların sitesinden takip edebilirsiniz. Hem ücretsiz hem de dünyanın en iyi VPN’ine sahip olamazsınız çünkü VPN hizmeti verebilmek için güçlü sunucular ve güçlü ağ yapılandırması gerekir. En iyi şekilde konfigüre edilen bu hizmetlerin cüzi de olsa bedeli olacaktır.

2. Private Internet Access

En iyi Chrome VPN
En iyi Chrome VPN

Özel İnternet Erişimini (kısaca PIA private internet access) test edip incelediğimizde en çok göze çarpan şeylerden biri tarayıcı uzantılarının kalitesiydi. Bazı VPN hizmetleri her ne kadar iyi iş yapıyor olsa da uzantı ile verdikleri hizmet program ile verdikleri hizmet kadar iyi olmayabiliyor.

Yavaş çalışan Chrome Uzantılarına inat son derece hızlı bir VPN uzantısı olan PIA, tüm HTTP protokollerini destekliyor. Lokasyon seçme özelliği ve uygun fiyatlandırma modeli ile de en çok tercih edilen VPN uzantıları arasında yerini almayı başarmış durumda.

Yasaklı sitelere erişmek için kullanabileceğiniz en iyi Chrome uzantılarından biri olan PIA, bölgenizi değiştirmek ve anonim olarak internette gezinmek için kullanabileceğiniz en iyi Chrome VPN uzantılarından bir tanesidir. Fiyatını da Express VPN’de olduğu gibi sitesinden takip edebilirsiniz.

En iyi Chrome VPN
En iyi Chrome VPN

3. Hotspot Shield

Yıllardır VPN denince akla gelen ilk programlardan biri Hotspot Shield olmuştur. Özellikle okullarda erişim engeli yaşayan öğrencilerin eskiden ilk tercihlerinden biri Hotspot Shield olurdu. O olmasa UltraSurf olurdu sanırım. Bu yazıda yer almayı hak eden tabii ki Hotspot oldu. Bunun bir sebebi var…

Hotspo Shield yılların tecrübesi olduğu için pek çok yönden rakiplerine nazaran daha tercih edilesi bir VPN hizmeti. Chrome eklentisi ile VPN hizmeti vermesi ile tercih edilme oranını arttırıyor. Oldukça kararlı çalışan bir Chrome Uzantısına sahip olan Hotspot, VPN Kalitesinden ödün vermeden Chrome üzerinde de hizmet verebiliyor.

Rakiplerine yakın fiyat aralığına sahip olan Hotspot Shield’in sitesine giderek yeni kampanyalar ve güncel fiyatlardan haberdar olabilirsiniz.

En iyi Chrome VPN
En iyi Chrome VPN

4. CyberGhost

Cyberghost , hiç vakit kaybetmeden kurabileceğiniz ücretsiz bir Chrome VPN uzantısı (daha spesifik olmak üzere proxy) sunar. Uzantı, yalnızca bir açma / kapama düğmesi ve konumları seçmek için menü içerir ve kullanması oldukça basittir.

Performansı iyidir, ancak nereden bağlandığınıza bağlı olarak bazı dalgalanmalar olabilir. Uzantı, çevrimiçi tarama verilerinizi 256 bit AES şifrelemeyle şifreler, ancak bu ücretsiz uzantının sizi webRTC sızıntılarından korumayacağını unutmayın.

Tam koruma istiyorsanız, mevcut dört plandan birini seçmeniz gerekir. Aylık abonelik pahalı olduğundan, en iyi tercih yıllık planlardan biri olacaktır. Bununla birlikte, sınırlı 3 yıllık plan en iyi değeri sunuyor.

En iyi Chrome VPN
En iyi Chrome VPN

5. NordVPN

NordVPN , ücretsiz bir Chrome uzantısı sunmadığından , Chrome için bu VPN’i almak için sağlayıcıyla bir hesap oluşturmanız gerekir. Buradaki en önemli avantajlardan bazıları, firmanın reklamları engellemek ve kötü amaçlı yazılım yüklü sitelere erişmenizi engellemek için tasarlanan CyberSec özelliğini içerir, bu da gezinmenizi daha akıcı ve daha güvenli bir deneyim haline getirir. Uzantı aynı zamanda hafif ve kullanıcı dostudur ve işleri devam ettirmek için sadece birkaç tıklama yeterlidir.

Dünya geneline yayılmış +5000 sunucu ile anonim kalarak internette güvenle gezinmenizi sağlayan NordVPN, en iyi Chrome VPN uzantıları arasında yer almayı hak ediyor.

30 günlük para iade garantisiyle birlikte gelen dört plan vardır. Aylık abonelik haricinde, planlar makul ölçüde uygun fiyatlıdır ve sınırlı sayıda üç yıllık plan seçenekleri ile daha az para ödenerek satın alınabilir.

Bir Chrome VPN uzantısı ne yapabilir?

Bilgisayarınızda bir Chrome VPN uzantısı eklemenin faydalı olmasının birkaç nedeni vardır. Öncelikle, tercih ettiğiniz VPN’in çalışmasını çok daha hızlı ve daha kolay hale getirir – en iyi Chrome VPN’ler, süper basit Açma / Kapama düğmesine ve sunucuları değiştirmek ve bu coğrafi engellerden kaçınmak için ihtiyacınız olan tüm temel araçlara sahiptir.

Bazı VPN proxy’leri yalnızca Chrome tarayıcısının kendisinde çalışır, ancak en iyi uzantılar, tam hizmetin tam olarak çalışan konsollarıdır. Bu nedenle, bu listeden en iyi sağlayıcılarımızdan birini seçmek, her gün kullandığınız tarayıcının rahatlığından Netflix engelini kaldırmaya, coğrafi sahtekarlığa ve çevrimiçi güvenliğe erişim anlamına gelir.

Chrome’un kendi VPN’i var mı?

Eğer olsaydı bu içerik çok çok daha kısa olurdu! Hayır, Google sadık tarayıcı kullanıcılarına bir VPN sunmaz. Ancak neyse ki, Chrome Web Mağazası pratik olarak onlarla dolup taşıyor ve Google, bu üçüncü taraf uzantılarının ve proxy’lerin hızlı ve kolay kullanım için tarayıcınıza eklenmesine izin veriyor.

Ücretsiz bir Chrome VPN yüklemeli miyim?

Dürüst olmak gerekirse, bunu tavsiye etmiyoruz. Web mağazasında kelimenin tam anlamıyla yüzlerce (muhtemelen binlerce) ücretsiz VPN uzantısı vardır. Ancak, yukarıdaki en iyi seçimlerimizden farklı olarak, çok nadiren güvenebileceğiniz koruma ve doğrulanmış gizlilik politikalarına sahiptirler. Konumu başka bir sunucuya değiştirmenize izin verebilirler , ancak peki ya reklamlar, ekstra işlevsellik eksikliği ve bilgileriniz tam olarak nereye gidecek? Unutmayın, bu ücretsiz hizmetler paralarını mezosferden kazanmak zorundadır …

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın