Vivo Y01’in Fiyatı, Özellikleri ve Tasarımı Sızdırıldı!

Vivo şirketi, önümüzdeki günlerde Çin dışında farklı pazarlara yönelik yeni bir akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyor. Giriş segmenti Vivo Y01 yakında tanıtılabilir. İşte, Vivo Y01’in tasarım ve teknik detayları!

Vivo Y01 Neler Vaat Ediyor?

Çinli akıllı telefon üreticisinden yeni haber var. Sızdırılan bilgilere göre, Çinli şirket bu kez kendi pazarı dışına çıkarmayı düşündüğü bir telefon tanıtacak. İlerleyen günlerde yeni Vivo Y01 Avrupa’da tanıtılabilir. Su damlası çentikli bir ekran tasarımından bahsediliyor.

Vivo Y01 akıllı telefonda 6.51 inç IPS LCD ekran paneli yer alacak. 720 x 1600 piksel HD+ çözünürlük ve 60Hz yenileme hızı sunan ekranın yüzde 89 alan kapladığı belirtiliyor. Ekran çentiğine oturtulan selfie kamera ise 5 megapiksel olacak.

Vivo Y01’in arka panelinde kare şeklinde bir kamera modülü bulunuyor. Bu modül, 13 megapiksellik bir birincil kamera, 2 megapiksellik ikincil bir kamera ve bir LED flaş barındırıyor. Vivo’nun yeni bütçe dostu telefonu Android 11 Go ile çıkış yapacak ve FunTouchOS 11.1 ile önceden yüklenmiş olarak gelecek. Sızıntıda, Vivo Y01’e güç veren işlemci hakkında hiçbir bilgi yok.

İlgili İçerik: Motorola Moto G71 5G Geliyor: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Cihaz, 3 GB RAM ve 32 GB yerel depolama birimine sahip olacak. 10W şarjı destekleyen 5.000 mAh pil ile desteklenecek. Parmak izi tarayıcısı olmayan bu modelde yüz kilidi özelliği yer alacak. Vivo Y01, çift 4G VoLTE, Wi-Fi, Bluetooth 5.0, microUSB bağlantı noktası ve 3,5 mm ses jakı gibi standart bağlantı özellikleriyle gelecek. Yeni cihazın, 163,96 x 75,2 x 8,28 mm boyutlarında ve 178 gram ağırlığında olduğu belirtildi.

Sızıntı, Vivo Y01’in 100 ila 200 euro arasında fiyatlandırılacağını da ortaya koydu. Sızdırılan görsellerden de anlaşılacağı üzere Y01, siyah ve mavi renklerde satışa sunulacak. Fiyatı oldukça uygun olan bu cihazı satın almak ister miydiniz?

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın