1 Sene Önceki WhatsApp Mesajları Geri Getirme

Whatsapp silinen mesajları geri getirme ile 1 sene önceki Whatsapp mesajları geri getirme mümkün müdür sorusunu sizin için yanıtlıyoruz. Öncelikle Whatsapp mesajlarını geri getirmek için yedeklemelerin açık olması gerektiğini bilmek gerekir. Böylece hem Android hem de iOS cihazlarda Whatsapp sohbet geçmişleri yeniden yüklenebilecektir.

Fakat, çeşitli şekillerde yedek almış olmanız son derece önemlidir. Android kullanıcıları için Google Drive yedeği varsa bu yedek üzerinden 1 sene önceki WhatsApp mesajları geri getirmek mümkün olabilir. iOS (iPhone, iPad) kullanıcıları ise yedeklerini iCloud üzerine almış olabilir. Eğer 1 yıl önce yedek alınmış ise bu yedeğe dönmek mümkündür. Hem Android hem de iOS kullanıcıları farklı şekillerde manuel yedekler de alabilir.

Android kullanıcıları WhatsApp yedeklerini eski bir iOS yedeğinden alabilir. Aynı şekilde iOS kullanıcıları da eski bir Android yedeğini WhatsApp ile açabilir. Bunu yapmak için numaraların aynı olması gerekir. Şifreli olan bu yedeklerin farklı kişilerin eline geçmesi durumunda açılamıyor olması WhatsApp uçtan uca şifreleme sayesinde sağlanmaktadır.

1 Sene Önceki WhatsApp Mesajları Geri Getirme
1 Sene Önceki WhatsApp Mesajları Geri Getirme

Silinen Eski WhatsApp Mesajlarını Geri Getirme

WhatsApp ayarlarından yedekleme açıksa tüm sohbetler kaydedilecektir. WhatsApp tarafından ger gece saat 02.00’da yedekleme işlemi yapılır ve tüm günün verileri yedeklenerek Google Drive’a kaydedilir. Bu işlem günlük, haftalık, aylık olarak düzenli bir şekilde yapılabilmektedir. Böylece tüm WhatsApp verileri saklanacak ve istediğiniz zaman kullanmanız mümkün olacaktır.

Whatsapp silinen mesajları geri yükleme
1 Sene Önceki WhatsApp Mesajları Geri Getirme

Silinen mesajları geri getirmek ve mesajları takip etmek için kullanılan yaygın bir program bulunuyor. Bu program sayesinde çocuklarınızın WhatsApp görüşmelerini takip edebilir, WhatsApp yedeklerini organize edebilir ve eski yedeklerinizi yükleyebilirsiniz. Programı mSpy olarak bir çoğunuz biliyorsunuz. Hakkında daha fazla bilgi almak için resmi web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Konumuza geri dönelim:

WhatsApp silinen mesajları geri yükleme için bu yedeklerin yüklenmesi gerekir. Yedekleri yüklemenin birkaç yolu vardır:

 1. İlk ve en kolay yolu Whatsapp uygulamasını silerek yeniden yüklemektir. Böylece silinen ve yedeklemesi yapılan mesajlar yeniden yüklenecektir. Şu şekilde yapılır:
Silinen Eski Whatsapp Mesajlarını Geri Getirme
1 Sene Önceki WhatsApp Mesajları Geri Getirme
 • Mevcut Whatsapp uygulaması kaldırılır ve yeniden uygulama indirilir.
 • Whatsapp yeniden yüklenince telefon numarası ve e posta istenecektir.
 • Bu bilgiler girildikten sonra geri yükleme yapılıp yapılmayacağı sorulur. İşte burada “geri yükle” demeniz gerekir.
 • Geri yükleme tamamlanınca ileri diyerek ilerleyin.
 • Whatsapp başlatıldığında önce sohbetler sonra da medya yüklenecektir.

Bu yöntem ile eğer yedeklediyseniz 1 sene önceki yazışmalara ulaşmak mümkündür. 1 sene önceki Whatsapp mesajları geri getirme için kullanılabilecek çözümlerden biridir.

İlgini çekebilir: Silinen Dosyaları Geri Getirme Programları

2. Silinen eski WhatsApp mesajlarını geri getirme için diğer bir yol telefondaki yedekleri kullanmaktır. WhatsApp yazışmalarının yedekleri telefonda yerel dosyalarda kaydedilir. Bu dosyaların aktarılması da mümkündür.

Telefonunuzda SD kart ya da ana kartta oluşturulan WhatsApp klasöründen yedeklere ulaşabilirsiniz. Bu yöntem sadece son 7 gündeki yazışmaları geri getirdiği için son 1 yıldaki mesajları getirmek için işe yaramaz.

3. Diğer bir yöntem ise dosya yöneticisi uygulaması indirmektir. Daha eskilere ait mesajları yüklemek isteyenler için en önemli yöntem budur. Şu şekilde yapabilirsiniz:

 • Öncelikle Google Play Store üzerinden güvenilir bir dosya yöneticisi uygulaması indirin.
 • Bu uygulamaya girerek SSD Card – Whatsapp – Databases şeklinde ilerleyin. Eğer SD kart kullanmıyorsanız dahili depolama ya da ana depolama seçin.
 • Daha sonra geri yüklemek istediğiniz yedekleme dosyasını seçmelisiniz.msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 şeklindeki dosya adını  db.crypt12 olarak yeniden adlandırın.
 • Sonraki aşamada Whatsappı silerek yeniden yükleyin.
 • Bildirim geldiğinde geri yükle seçeneğini seçin.
Silinen Eski Whatsapp Mesajlarını Geri Getirme
1 Sene Önceki WhatsApp Mesajları Geri Getirme

1 Sene Önceki WhatsApp Mesajları Geri Getirme (Samsung – iPhone)

WhatsApp’ta eski konuşmaları geri getirmek için geriye dönük olarak en uzun dokümanı bu şekilde elde edersiniz.

Unutmayın ki Whatsapp konuşmalarını geri getirmek için ihtiyacınız olan en önemli şey konuşmaları yedeklemiş olmanızdır. Bu yüzden Whatsapp yedekleme ayarlarının her zaman açık olduğundan emin olun. Yedekleme ayarı açıksa mesajların hepsi kaydedilecektir. Yedekleme kapalıysa mesajlar kaydedilmeyeceği için geri getirme imkanı da yoktur.

Mesajlarınızın yedeğini geri getirmek için yedeklerinizin alınmış olması gerekir. Eğer yedekleriniz tam ve doğru şekilde alınmıyor ise gerektiğinde 1 ay sonra 1 yıl sonra ya da 4 yıl sonra bu mesajları geri getiremezsiniz. Böyle sorunlar ile karşılaşmak istemiyor iseniz mesajlarınızı ve dosyalarınızı günlük olarak yedekleyin ve bunun için gerekli ayarları yapın. Aksi halde 1 sene önceki WhatsApp mesajlarını geri getirme işlemini yapamayabilirsiniz.

1 Sene önceki mesajlardan sonra yedek alındıysa

Eğer WhatsApp için 1 sene önceki mesajlara direkt olarak geçmek istiyorsanız ve 1 sene önceki yedekleriniz durmuyor ise tam olarak o noktaya dönmeniz imkansızdır. Farklı şekillerde alınmış 1 sene önceki yedeklere erişmediğiniz sürece 1 sene önceki WhatsApp yazışmalarına ulaşamazsınız.

1 Sene önce alınan yedekler duruyorsa

Farklı şekilerde WhatsApp mesajlarının 1 sene önceki halini yedeklemişseniz bu yedeklere dönerek mesajları açabilirsiniz. Örneğin, iOS kullanıcıları telefonlarının tam yedeğini MAC bir bilgisayara aktarabilir. Böylece ilgili sürümün tarihine dönerek eski mesajlar yüklenebilir. Fakat önceden alınmış bir yedek yoksa bu mümkün değildir.

WhatsApp mesajlarını geri getirme hakkında sıkça sorulan sorular

Mesajların son derece önemli olduğunu düşünürsek WhatsApp mesajlarını geri getirmek ve kurtarmak daha önemli bir hal alıyor. Bazı mesajları kurtarmak hemen her şeyden önemli oluyor. İster 1 sene olsun ister daha eski ya da daha yeni olsun silinen WhatsApp mesajlarını geri getirmek için bazı sorular ve cevaplar bulunur.

WhatsApp silinen mesajlar bulunabilir mi?

Eğer yedekleme yapılmış ise yedekler geri yüklenerek WhatsApp silinen mesajlar bulunabilir. Önemli olan yedek alındı mı yoksa yedek alınmadı mı sorusunun yanıtıdır. Eğer yedek alınmış ise silinen mesajlar bulunabilir.

WhatsApp mesajlarını nasıl geri alabilirim?

WhatsApp otomatik olarak yedeklenen bir uygulamadır. WhatsApp ayarlarındaki yedekleme döngüsünü ve yerini öğrenebilirsiniz.
WhatsApp uygulamanızı tekrar kurar gibi silip baştan yükleyin. Bu esnada size yedekleri geri yüklemeyi isteyip istemediğinizi soracaktır. Eğer eski yedekleri tekrar yüklerseniz sildiğiniz mesajların bir kısmını tekrar görebilirsiniz.

WhatsApp mesajları sildikten sonra tekrar açılır mı?

Mesajlar silindikten sonra tekrar açılmaz. Fakat telefonda WhatsApp yedekleme varsa ve sildiğiniz mesajlar yedeklerin içerisinde bulunuyor ise silinen mesajları tekrar görmek mümkün olabilir.

Eşimin WhatsApp mesajlarını nasıl görebilirim?

Eşinizin WhatsApp uygulaması yedeklenmeye ayarlanmış ise yedekleri geri yükleyebilirsiniz. Eşinizin bilgisi dahilinde yapmanız gereken bu işlemi kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında değerlendirmeniz faydalı olacaktır.

WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme mümkün mü?

WhatsApp’ta yedeklenmeyen mesajları geri getirmek resmi yollarla mümkün değildir. Yedeklenmeden silinen bu mesajları geri getirmek için profesyonel veri kurtarma hizmetleri alınabilir.

WhatsApp’ta silinen mesajları görme mümkün mü?

Silinen mesajları görmek ancak yedekleri varsa mümkün olur. Eğer silinen mesajların yedekleri yok ise bu mesajlar görünmeyecektir.

Eşimin silinen WhatsApp mesajlarını geri getirmenin bir yolu var mı?

Eşinizin silinen WhatsApp mesajlarını geri getirmenin tek yolu yedekleri geri yüklemektir. Eğer WhatsApp uygulaması yedeklendiyse ve ilgili mesajlar bu yedekleme dosyası içerisinde yer alıyor ise silinen WhatsApp mesajlarının bir kısmı görülebilir.

1 Sene Önceki WhatsApp Mesajları Geri Getirme konusu için vereceğimiz bilgiler şimdilik bu kadar. Umarız faydalı bilgiler verebilmişizdir. Konu hakkındaki sorularınız için yorum yapmaktan çekinmeyin.

“1 Sene Önceki WhatsApp Mesajları Geri Getirme” üzerine 7 yorum

 1. İyi günler ben yanlışlıkla geri yüklemeden atla diyerek devam ettim mesajlarımı nasıl geri yukleyebilirim yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
 2. whatsapta Google drive deki yedeklenen mesajlar silindi onu nasıl geri getirebilirim kurtarabilirim

  Cevapla
 3. merhaba kullandığım cihaz değişti. Bugüne kadar sürekli yedek aldım ve yedekleme yaptım. yükledim. Fakat şu an en fazla 1 senelik mesajlar geri yüklenmiş. 2020 ye kadar yedek almak istiyorum. yada en azindan Bir kişi ile yazışmamin 2020 ye kadar olan yedeğini almak istiyorum
  yardımcı olabilir misiniz?

  Cevapla

Yorum yapın