Başlangıç Haber Twitter, Sohbet Türüne Göre Kullanıcıları Uyaracak!

Twitter, Sohbet Türüne Göre Kullanıcıları Uyaracak!

0

Twitter, şu anda yeni bir özelliği test ediyor. Yeni özellik aktif olduğunda, kullanıcılar bir sohbetin genel havasına göre o konuşmaya katılıp katılmayacağını belirleyebilecek. İşte, Twitter’ın yeni istem özelliği hakkında tüm detaylar!

Twitter Yeni İstem Özelliğini Test Ediyor

Twitter ana sayfa akışında pek çok sohbete denk geliyoruz. Burada bir tweetin altında sayısız kullanıcı çeşitli yorumlar yapabiliyor. Herhangi bir sohbete katılıp katılmayacağımıza artık daha sağlıklı bir şekilde karar verebileceğiz. Twitter, sohbetin gidişatına ve genel havasına göre kullanıcıları uyaracak. Hararetli ve yoğun sohbetler tespit edilecek, kullanıcının karşısına konuşmaya katılma istemi çıkacak.

Twitter, hem Android hem de iOS için istem özelliğini test ettiğini açıkladı. Şirket, kullanıcıların bir sohbete katılmadan önce sohbet hakkında bilgi almasını sağlayan yeni bir özelliği test ediyor. Yeni istemler özelliği, platformdaki belirli tweetlerin altında görünecek. Böylece kullanıcılar yanıt vermeden önce bilgilenecek. Sosyal medya şirketi, sohbetin tam ortasında görünebilen yeni istemlere bir örnek verdi: “Bunun gibi sohbetler yoğun olabilir.”

Aşağıdaki görseli paylaşarak, yeni özelliğini örneklerle açıklayan Twitter, bu özelliğin Android ve iOS’ta test edildiğini ifade etti. Twitter, genel kurallarını da bir linkle paylaşarak karşılıklı saygı ve gerçeklere dayalı konuşmaların önemini vurguladı. Paylaşımın altında “Birbirimize göz kulak olalım” notunu paylaştı.

Yeni özellikte, tweet konusu ve yazarı ile yanıtlayan arasındaki ilişki de dikkate alınacak. Ancak, şimdilik bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı belli değil. İstemler, şirketin sosyal mahremiyeti koruma ve platformdaki tacizleri azaltma adına yaptığı bir girişim olacak.

İlgili İçerik: Twitter, Direkt Mesajlar İçin Güncelleme Yapacak

Twitter, geçtiğimiz günlerde yazar ile yanıtlayıcı arasındaki zarar veren iletişimi önlemek istediğini açıklamıştı. Buna göre, zararlı içerik paylaşan hesapları 7 gün geçici olarak kapatacak ve sık etkileşimde bulunan hesaplar otomatik olarak engellenecek.

Twitter, kullanıcılara takipçi listeleri üzerinde kontrol sağlamak için sosyal gizlilikle ilgili yeni özellikleri test etmeye çalışıyor. Sosyal gizlilik araçları, bir kişinin takipçi listesi, beğendiği tweetler ve hesaplarının herkese açık mı yoksa özel mi olduğu gibi ayrıntıları içeriyor.

Peki, siz Twitter’ın gizlilik kurallarından ve yeni özelliklerinden memnun musunuz? Sosyal medya uygulamalarının yeterince güvenilir olduğunu düşünüyor musunuz?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!