Haber

Twitter, ‘Google ile Devam Et’ Özelliğini Kullanıma Sundu

Pek çok uygulamanın çoktandır kullanıma sunduğu bir özellik, şimdi de Twitter’a eklendi. Twitter hesabınıza artık Google hesabınızla da giriş yapabilirsiniz.

Popüler sosyal medya platformu Twitter, yasakların kalkmasından sonra birçok yenilikle karşımıza çıkmaya başladı. Twitter, Google hesap entegrasyonunu beta şeklinde kullanıma açtı. Bu özellik, kullanıcıların işini bir hayli kolaylaştıracak gibi görünüyor.

2021 yılında aktif kullanıcı sayısı yaklaşık 200 milyona yaklaşan dev platform, kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşımayı hedefliyor. Geçtiğimiz günlerde yanıt kısıtlama özelliğini katılaştırarak, siber zorbalığa uğrayan kullanıcılarına kolaylık sağlamıştı.

Son sürprizi de yeni oturum açma seçeneğini getirmesi oldu. Eklenen bu yeni özellik sayesinde Google hesabınız ile Twitter’a kayıt olabilecek ve hesabınıza giriş yapabileceksiniz.

Google ile devam et seçeneği nedir, nasıl kullanılır?

Dün beta güncellemesi yayımlanan ve ilk olarak Android sürümüne getirilen ‘Google ile devam et’ seçeneğine tıklayarak, Twitter platformuna kayıt olabilir ve Twitter hesabınıza bağlanabilirsiniz. Bu seçenek, kullanıcı adı-şifresini unutanlar için oldukça pratiktir. Zaman kaybetmeden tek bir tıkla hesaba giriş yapmayı da sağlar.

Bu noktada kullanıcılar iki hesabın birbirine nasıl bağlandığını merak ediyor. Eğer kullandığınız Google ve Twitter hesabının e-posta adresleri aynı ise herhangi bir temel bilgiye gerek duymadan Twitter’da oturum açabileceksiniz.

İki hesabın e-posta adresi farklı ise Google hesabındaki e-posta adresinizi Twitter hesabınıza girip değiştirmeniz gerekiyor.

Android kullanıcıları mobil üzerinden Twitter’a Google ile giriş yapmaya başladı. Twitter, şimdi de iOS için ‘Apple kimliği ile giriş yap’ seçeneği üzerinde çalışıyor. Şu ana dek sınırlı sayıda kişi ile test edilen iOS giriş modunun önümüzdeki haftalarda etkinleştirilmesi bekleniyor.

Google hesabınıza erişimi kaybetmemek için Google hesabınıza olan erişimi kaybetmemeniz de son derece önemli. Bu tür güvenlik önlemlerini en başta alarak hesabınızı korumaya alabilirsiniz. İlerde yaşanacak olan sorunların geri dönüşü olmayabilir.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.