Başlangıç Haber PES 22 Yeni Oyun Motoru ile Beğenileri Topladı

PES 22 Yeni Oyun Motoru ile Beğenileri Topladı

0

Önümüzdeki aylarda çıkış yapması planlanan futbol oyunu PES 22, yeni oyun motoru ile oldukça büyük bir beğeni kazandı. Özellikle grafiksel açıdan beğenilen detaylar haberimizin devamında…

pes-22-min

Futbol oyunu dendiğinde akla gelen 2 isimden birisi olan PES, 2021 sezonunda herhangi bir oyun çıkarmadı. 2022 sezonuna çok daha iyi hazırlanmak isteyen KONAMI, yeni oyununu yakında piyasaya sürmek için hazırlanıyor.

KONAMI, geçtiğimiz dönemde tamamen yeni bir oyun motoru üzerinde çalıştığını resmi olarak açıklamıştı. Uzun yıllardır Fox Engine isimli oyun motorunu kullanan şirket, yeni oyununda Unreal Engine 5 ile çalışmalarına başladı. Yeni nesil oyun motoru ile birlikte de oyunun hem grafikleri hem de teknik detayları çok daha yeni teknolojiler ile geliştirilme fırsatı yakalamış oldu.

Yeni oyun motoru ile PES 22 geliştirilmeye devam ederken, oyun içerisinde sızdırılan Lionel Messi ve Gareth Bale isimlerinin oyun içi yüzleri, oyunu bekleyenlerin heyecanını katlamayı başardı.

PC, PlayStation 5, Xbox Series platformlarına çıkış yapması beklenen PES 22, Unreal Engine 5 oyun motorunun tüm hünerlerini kullanarak tamamen yeni nesil bir oyun olarak karşımıza çıkacak. Twitter üzerinden sızdırılan Messi ve Bale oyun içi görüntüleri, oyunun nasıl bir grafik detayına sahip olacağını gözler önüne seriyor.

Önümüzdeki aylarda çıkması planlanan PES 22 için geri sayım başladı. KONAMI tarafından hangi konsollar için oyunun yayınlanacağı ise hala merak edilen konulardan birisi olmaya devam ediyor. Daha önce belirtilenlere göre Unreal Engine 5 oyun motoru ile geliştirilen PES 22, eski nesil konsollarda çalışmayacak. Bu sebeple de yeni nesil konsollara sahip olmayan oyun severler bu konuda bazı problemler yaşayabilir.

Peki siz PES 22 ve detayları hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!