Başlangıç Haber Twitch Üzerinden Şifresiz Maç Yayınları Dönemi Başlıyor!

Twitch Üzerinden Şifresiz Maç Yayınları Dönemi Başlıyor!

0

Özellikle oyun dünyasının yakından takip ettiği Twitch, artık basketbol maçlarını şifresiz olarak yayınlamaya hazır! FIBA ile işbirliği içerisinde olan Twitch, bazı basketbol maçlarını şifresiz olarak yayınlamak için neredeyse hazır.

twitch fiba
twitch fiba

Oyuncuların yayın yapıp kendi takipçilerine ulaştığı platform Twitch, FIBA ile yapmış olduğu anlaşma ile bazı basketbol maçlarının yayınını şifresiz olarak vereceğini duyurmuştu. Bugün ise bu duyurunun kesinleştiğini ve artık bundan sonra belirli basketbol yayınlarının şifresiz olarak yayınlanacağını biliyoruz.

Peki bu maçlar hangileri olacak?

Hangi maçların yayınlanacağına FIBA karar veriyor elbette. Kadınlar avrupa ligi ve 3×3 basketbol müsabakaları dahil pek çok maçın Twitch üzerinde ücretsiz ve şifresiz olarak yayınlanması bekleniyor. Tabii ki en büyük ve çekişmeli müsabakalar çeşitli yayın kuruluşlarında ücretli ve şifreli iken Twtich üzerinde ücretsiz yayınlanması rekabeti bitireceğinden gerçekleşemiyor. Büyük kazançlar getirecek olan büyük maçların yayın haklarını büyük yayın şirketlerine veren FIBA, Twitch üzerinden sadece belirli maçları vereceğini de resmi olarak duyurdu.

FIBA genel sekreteri Andreas Zagklis konuyla ilgili “FIBA olarak, her gün dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan bir canlı yayın hizmeti olan Twitch ile bu benzersiz işbirliğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu yenilikçi anlaşma, FIBA ailesini genişletme hedefimizi stratejik olarak daha da güçlendirecektir.” ifadelerini kullandı.

Kullanıcı sayısını arttırmak isteyen Twitch, FIBA ile olan anlaşması sayesinde yılda 600 saatin üzerinde canlı basketbol yayını gerçekleştirecek. Bu da pek çok Twitch kullanıcısı olmayıp basketbol seven kişinin Twitch platformuna üye olması anlamına geliyor. Yeni üye kazanımı ve mevcut üyelere daha fazla üyelik sunma açısından oldukça yerinde bir karar alan Twitch, ilerleyen zamanlarda daha başka ne özellikler getirecek hep birlikte göreceğiz.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!