Tinder Ne Demek? Tinder Uygulaması Hakkında Bilgi ✔️ 2023

Pandeminin etkisi ve karantinalar ile birlikte günümüzde aşkı bulmak zorlaştı. İş hayatının talepkar istekleri, sosyalleşme ortamının kısıtlı olması ve kişisel zorluklar kişileri online arkadaşlık uygulamalarına yönlendiriyor. Eğer bu tür uygulamalarla ilgiliyseniz ilk duyduğunuz uygulamalardan bir tanesi Tinder olmalı. Peki Tinder ne demek?

Tinder, arkadaşlık uygulamaları içerisinde en çok bilinen ve kullanılan seçeneklerden bir tanesi. Aslında, çok eskiden beri internet üzerinden tanışma ve arkadaşlık kurma siteleri revaçta. Ancak, Tinder’ın online bir uygulama olarak hayatımıza girmesiyle flört ve arkadaşlığa dair algı tamamen değişti.

Tinder Ne Demek
Tinder Ne Demek

Tinder Ne Demek?

Tinder ne demek? Merriam-Webster sözlüğüne göre tinder kelime anlamı olarak “kışkırtmaya veya alevlendirmeye hizmet eden bir madde” şeklinde tanımlanmış.

Benzer bir şekilde ambleminde alev işareti bulunan ve 2012 yılında kurulan Tinder, hesap sahibinin konumunu kullanarak hem bulunduğu bölgedeki hem de dünyadaki bekarları sanal olarak eşleştiren bir flört ve arkadaşlık uygulamasıdır. Tinder, sizi bölgenizdeki diğer kullanıcılarla eşleştirmek için mobil cihazınızdaki konum bilgilerinizi kullanır. Böylece çevrenizde olan potansiyel adayları görebilirsiniz.

Genel olarak, Tinder’ın uygulaması oldukça basit bir şekilde çalışır. Uygulama, bir kaydırma yöntemine dayalıdır. En çok kiminle ilgilendiğinizi belirtmek için bir kaydırma işlemi yaparsınız. Beğenip beğenmemenize bağlı olarak ekranı sağa ve sola kaydırarak karşınıza çıkan adayları kısa sürede değerlendirme imkanına sahip oluyorsunuz. Eğer karşınızdaki kişi de sizi beğendiyse eşleşme sağlanıyor ve sohbet başlıyor.

Tinder Ne Demek

Uygulamayı Google Play ve AppStore’dan indirebilirsiniz:

Tinder Ne Demek? – Nasıl Çalışıyor?

Tinder geleneksel flört kültürünü altüst etmiştir. Tipik olarak dışarı çıkmanızı ve fiziksel alanlarda yabancılarla etkileşim kurmanızı gerektiren aktiviteler yerine oturduğunuz yerden flört edebilmenin yeni bir yolu. Örneğin, bir barda veya kulüpte erişebildiğiniz veya erişemediğiniz çeşitli flört havuzunu doğrudan parmaklarınızın ucuna getiriyor.

Adaylar arasından beğendiğiniz kişiler için sağa, beğenmedikleriniz ve görüşmeyecekleriniz için sola kaydırıyorsunuz. Karşınıza sadece bir fotoğraf ve küçük bir biyografi çıkıyor. İlk izleniminiz olumluysa sağa kaydırıyorsunuz. Daha önce Elo sistemini kullanan Tinder, en çok eşleştirme alan profilleri üst sıralarda gösteriyordu. Fiziksel çekicilikten öte bir anlayış benimsemek isteyen şirket, 2019 yılında algoritmalarını yeniden düzenledi ve karşılıklı olarak eşleştirilme oranlarını baz alacağını açıkladı.

Tinder Ne Demek? – Profil Oluşturma

Tinder için ilk olarak çekici bir profil oluşturmak önemli. Potansiyel flört ve arkadaşlık adaylarının sizi daha iyi tanımasına yardımcı olacak bilgilerinizle birlikte kendiniz hakkında kısa bir tanıtım da yazabilirsiniz. Ayrıca en az altı olmak üzere dokuz adede kadar resim yüklemesi yapabilirsiniz. Daha az resim paylaşımınız sistemin sizi bot olarak kabul etmesine neden olabilir. Bununla birlikte birden fazla resim sizi potansiyel eşleşmeler için daha çekici hale getirebilir. Tinder’da profil oluşturmak için:

  • Adım 1: Tinder uygulamasını indiriniz. Eğer internet üzerinden erişmek istiyorsanız Tinder sitesine giriniz.
  • Adım 2: Profil oluşturmak için bir cep telefonu numarası, Facebook veya Gmail hesabınıza bağlamalısınız.
  • Adım 3: Kayıt sırasında cinsiyetiniz, doğum tarihiniz, ilgi alanlarınız ve cinsel tercihleriniz hakkında bilgileri girmelisiniz.
  • Adım 4: Spotify ve Instagram gibi harici bağlantılar ekleyebilirsiniz.
  • Adım 5: Tinder’ın konumunuza ve dosyalarınız erişmesine izin vermelisiniz.
  • Adım 6: Uygulamanın işlevselliğini ve temel özelliklerini gösterecek olan eğitimin tamamlanmasıyla birlikte uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tinder Yasal mı?

Tinder ne demek? sorusunun ardından akla takılan bir diğer husus güvenlik endişesi. Tinder yasal bir uygulamadır. Ancak Kullanıcı Verilerini En Çok Kullanan Şirketler içeriğimizde değinildiği gibi özellikle kullanıcıların konumları konusunda birçok tartışma bulunuyor. Konum tabanlı herhangi bir sosyal uygulamada olduğu gibi, bir kullanıcının konumunu görebilen herkes tarafından takip edilebilme gerçeği aslında her zaman için potansiyel bir tehdittir. Konumunuzu çevrimiçi olarak yabancılarla paylaşma konusunda temkinliyseniz, kullanmaya başlamadan önce araştırma yapmanızı öneriyoruz.

Yorum yapın