tiktok canlı yayın nasıl açılır
Sosyal Medya

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır? TikTok Canlı Yayın

Tiktok canlı yayın nasıl açılır, yalnızca video içerik üreterek izleyicileri memnun etmenin mümkün olmadığı düşüncesine sahip olan ve canlı yayın açarak etkileşimi hızlandırmak isteyen kullanıcıların cevabını merak ettiği bir sorudur. Canlı yayın açmak basit gibi görülse de dikkat edilmesi gereken hususlar öğrenilmek istenmektedir.

tiktok canlı yayın nasıl açılır
tiktok canlı yayın nasıl açılır

İşleyiş yapısına baktığınızda önceden üretilen video içeriklerinin yayınlanmasını temele aldığı görülse de canlı videolarla da izleyicilerle etkileşim şansı sunmaktadır. Etkileşim elde etmenin yanında hediyeler vasıtasıyla gelir elde etmenin de önünü açmaktadır. Böylelikle gelir elde eden Tiktok kullanıcıları, daha istekli ve daha renkli yayınlar yapmak için çabalamaktadır. Bunun sonucunda da elde edilen kazanımdan olumlu anlamda etkilenen taraf izleyici olmaktadır. Aynı zamanda izleyicileri de içerik üretme konusunda teşvik etmektedir. Tiktok platformuna içerik üreterek gelir elde edilebileceğini göre izleyiciler, Tiktok canlı yayın nasıl açılır sorusunu sorarak ilk adımı atmaktadır.

İçerik Haritası

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır? – Şartlar

Tiktok üzerinden canlı yayın başlatmak, izleyicilerle karşılıklı diyaloğa girebilmek için öncelikle 1000 takipçiye sahip olmanız gerekmektedir. 1000 takipçi olarak belirlenen sınıra ulaşabilmek için ise video içerikleri paylaşmanız gerekmektedir. Yeni bir hesap oluşturarak paylaşım yapmadan takipçi kazanabilmek mümkün değildir. İzleyicilerin ilgisini çekecek videolar paylaşmak gerekmektedir. Aynı zamanda birkaç videoya bağlı kalmamak gerekmektedir. İzleyicinin takip etmesi için video sürekliliği olması gerekmektedir. Yalnızca birkaç video paylaşan bir kullanıcıyı takip eden izleyici sayısı pek de yüksek olmayacaktır.

Tiktok canlı yayın nasıl açılır sorusunu soran kullanıcılara verilebilecek ikinci cevap yaş sınırıdır. Bir kullanıcının canlı yayın başlatabilmesi için 16 yaşın üzerinde olması gerekmektedir. 16 yaşın üzerinde olan ve aynı zamanda 1000 takipçiye ulaşan kullanıcılar canlı yayın başlatabilir.

tiktok canlı yayın nasıl açılır
tiktok canlı yayın açma

Canlı yayın açabiliyor olmak bazı kullanıcılar için yeterli gelmeyecektir. Aynı zamanda bu canlı yayınlarda gelir elde etme isteği oluşacaktır. Böyle bir isteğe sahip olan kullanıcıların ise 18 yaşın üzerinde olması gerekmektedir. Gelir elde etme hususundaki yasal sınır 18 yaştır. Böylelikle 1000 takipçi ve 16 yaş sınırını aşan kullanıcılar için canlı yayın açmak mümkün olsa da gelir elde etmek mümkün olmamaktadır.

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

İnsanlar için fiziksel bir emek harcamadan, bilgisayar veya telefon kullanarak gerçekleştirilen kazançlar her zaman daha cazip gelmektedir. Her işin kendi içerisinde bir zorluğu olması rağmen insanların bu alana yönelimi oldukça fazladır. Bu yönelim doğrultusunda adımlar atılmakta, tecrübe sahibi kullanıcılardan bilgiler toplanmaktadır. Atılacak olan adımlarda hatalı yol izlememek adına bilgi toplamak faydalı olsa da bazı basit konular için bile bilgi arayışları yapılması tuhaf karşılanabilmektedir. Tuhaf karşılanan bilgi arayışlarından biri de Tiktok canlı yayın nasıl açılır konusu üzerinedir. Oldukça basit biçimde uygulanabilen bu işlem için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

  • Tiktok mobil uygulamanızı başlatınız.
  • Takipçi ve yaş sınırlamalarını aştığınız hesabınıza giriniz.
  • Ekranın orta kısmındaki artı (+) simgesine tıklayınız.
  • Video içeriklerinizi paylaşabileceğiniz bir pencere açılacaktır. Pencerenin en alt kısmındaki seçenekleri sola doğru kaydırınız. “Canlı” isimli seçeneğe geliniz.
  • Ekranın üst kısmında “Bir başlık ekle” seçeneği çıkacaktır. Buradan canlı yayınınıza bir başlık oluşturunuz.
  • Sonrasında ise sağ kısımdaki “Ayarlar” seçeneğine tıklayınız.
  • Canlı yayınınızdan gelir elde edebilmek için “CANLI Hediyeler” seçeneğini aktif konuma getiriniz.
  • Sonrasında ise “Canlı Yayına Başla” butonuna tıklayarak yayını başlatınız.

İlgini Çekebilir: TikTok Kullanıcı Adı Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Tiktok kullanarak gelir elde etmek isteyen fakat gerekli şartları yerine getiremeyen kullanıcılar bulunmaktadır. Tiktok canlı yayın nasıl açılır konusu kapsamında ifade edilen yaş sınırlamasını yeni bir hesap açarak aşmak mümkündür. Fakat 1000 takipçi sayısına ulaşmak kullanıcıları biraz zorlayabilmektedir. Karşılaşılan bu zorluğu da aşmanın bir yolu bulunmaktadır. Bunun için Tiktok takipçi satışı yapan sitelerden yardım alınabilmektedir. Böylelikle belirli bir ücret karşılığında 1000 takipçi sınırı aşılabilmektedir.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.