Tiktok Para Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Tiktok para hesaplama, Tiktok canlı yayınları üzerinden izleyicilerin memnun olacağı şekilde yayınlar yapan ve bu yayınlar sonucunda hediyeler elde eden kullanıcıların gerçekleştirdiği bir işlemdir. Canlı yayınlar esnasında direkt olarak para gönderilemediği için elde edilecek olan paranın nasıl hesaplandığı merak edilmektedir.

tiktok para hesaplama
tiktok para hesaplama

Ağırlıklı olarak genç neslin kullandığı ve üretilen videoları dalga konusu olan Tiktok, son zamanlarda oldukça popüler bir platform haline gelmeyi başarmıştır. Zaman ilerledikçe üretilen videoların kalitesinde ve çeşitliliğinde yaşanan artış, popüler hale gelmesinde önemli rol oynamıştır. Fakat bunun dışında önemli rol oynayan farklı bir etken daha vardır. Tiktok üzerinden para kazanmanın mümkün olması, insanların ilgisini çekme noktasında etkili olmuştur. Böyle bir ihtimali değerlendirmek isteyen insanlar platforma katılmış ve içerikler üretmeye başlamıştır. Zaman içerisinde video içeriklerinden canlı yayınlara geçilmiş ve canlı yayınlarda çeşitli hediyeler kazanılmıştır. Hediye kazanılması beraberinde Tiktok para hesaplama ihtiyacını da doğurmuştur.

Tiktok Para Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Tiktok, yalnızca canlı yayın üzerinden para kazanılmasına müsaade eden bir platformdur. Canlı yayın dışında çeşitli yöntemlerle para kazanmak mümkün olsa da buradan kazanılan para Tiktok tarafından ödenmemektedir. Tiktok yalnızca canlı yayınlardan elde edilen etkileşim sonucunda bir ödeme yapmaktadır. Yapılacak olan ödeme canlı yayına gelen hediyeler üzerinden hesaplanmaktadır. İzleyiciler canlı yayına girerek jeton karşılığı hediye gönderebilmektedir. Hediye göndermek için kullanılan jetonlar ücret karşılığında alınmaktadır. Yani dolaylı yoldan canlı yayını yapan kişiye bağış yapılmaktadır. Dolaylı yoldan yapılmasının sebebi ise Tiktok’un belirli oranda komisyon almasıdır. Tiktok her hediye için bir alış ve satış fiyatı belirlemiştir. Hediyeyi gönderirken harcanan jeton, yayın sahibinin bakiyesinde birikmektedir. Biriken jetonlar sonradan paraya dönüştürülmektedir. Fakat satış aşamasında jetonların fiyatı düşmektedir. Kullanıcılar bu sebepten dolayı Tiktok para hesaplama işlemini gerçekleştirmektedir.

tiktok para hesaplama
tiktok para hesaplama

Hediye gönderebilmek için alınan jetonların güncel fiyatı şu şekildedir: 70 jeton 6,69 TL, 350 jeton 33,99 TL, 1400 jeton 134,99 TL, 3500 jeton 339,99 TL, 7000 jeton 679,99 TL

Alış aşamasında ödenen fiyatlar dikkate alındığında 1 jeton ortalama 0,096 TL’ye denk gelmektedir. Satış aşamasında ise 1 jeton ortalama 0,04 TL’ye denk gelmektedir. Tiktok kazanç hesaplama işlemini uygulamak isteyenleri dikkate alması gereken şey satış aşamasındaki fiyattır. Canlı yayın bittiğinde bakiyede biriken jetonlar 0,04 TL ile çarpılmalıdır. Böylelikle canlı yayından kazanılan para hesaplanabilecektir.

Tiktok Kazanç Hesaplama – Exolyt

Tiktok canlı yayınlarında gelen hediyelerden elde edilen paranın hesaplanabilmesi için daha pratik bir yol bulunmaktadır. Yalnızca hesabın kullanıcı adının girilmesi sonucunda elde edilen tahmini kazanç tespit edilebilmektedir. Elde edilen kazancın tespit edilebilmesi konusunda birçok etken bulunduğundan dolayı kesin bir sonuç vermese de hangi aralıkta olduğunu belirtmektedir. Tiktok kazanç hesaplama işlemini Exolyt sitesi üzerinden yapmak için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • İnternet tarayıcınız üzerinden exolyt.com/tr internet sitesine giriniz.
  • Sayfayı en aşağıya çekiniz.
  • Kılavuzlar başlığının altında yer alan “Tiktok para hesaplayıcı” yazısına tıklayınız.
  • Açılan sayfada “Tiktok kazançlarınızı öğrenin!” isimli bölüme kullanıcı adınızı giriniz.
  • Sonrasında “Kazançları hesapla” butonuna tıklayınız.
  • Kısa bir sürenin ardından Tiktok para kazanma konusunda bir analiz raporu açılacaktır. Raporun içerisinde “Video başına tahmini kazanç” ifade edilecektir.
  • Aynı zamanda belirtilen video sayısı ile video başına tahmini kazancın çarpılması durumunda toplam kazanç bulunabilecektir.
  • Hesaba ilişkin daha detaylı analizlere ulaşmak için ise tahmini kazancın altındaki “ analizi görüntüleyin” butonuna tıklanmalıdır. Daha detaylı analiz için üye olmak gerekmektedir. Karşınıza çıkan sayfa üzerinden ücretsiz üye olmanız mümkündür.

İlgini Çekebilir: Tiktok Yabancı Videoları Görüntüleme Yöntemi

Elde edilen kazancın hesaplanması hususunda bu yöntemi tercih eden kullanıcılar asla kesin bir sonuca ulaşamayacaktır. Her zaman tahmini kazanç öğrenilebilecektir. Tahmini olarak belirtilen kazancın aralığı ise oldukça geniştir. Sistem, herhangi bir hataya düşmemek adına oldukça geniş bir aralıkta tahmin yapmaktadır. Tiktok kazanç hesaplama hususunda böylesine geniş bir aralığın hiçbir faydası bulunmamaktadır.

“Tiktok Para Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın