Başlangıç Borsa STORJ Coin Nedir? Storj Nasıl ve Nereden Alınır?

STORJ Coin Nedir? Storj Nasıl ve Nereden Alınır?

0

STORJ Coin nedir sorusu, yüksek fiyat hareketliliğine sahip bir kripto para birimi olduğu için traderlar tarafından araştırılmaktadır. Birçok yatırımcıya güzel gelirler sağlayan STORJ Coin, 2017 yılından beri piyasada bulunan değerli kripto para birimlerinden biridir. Blok zinciri teknolojileri ile güçlendirilmiş bulut bilişim teknolojilerine sahip olan STORJ Coin, dünya üzerinde veri depolama ve paylaşma gibi sistemleri geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bizler de bu içeriğimizde STORJ Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, yorumları nasıldır gibi sorularınızı yanıtlandırmaya çalışacağız.

STORJ Coin Nedir? Storj Nasıl ve Nereden Alınır?
STORJ Coin Nedir? Storj Nasıl ve Nereden Alınır?

STORJ Coin Nedir?

STORJ Coin, temelde bulut bilişim teknolojilerini blok zinciri teknolojileri ile entegre bir şekilde çalıştıran ve her kesimden kullanıcıya veri depolama konusunda destek sağlamayı amaçlayan bir kripto para projesidir. Google Drive, iCloud gibi sistemlere benzetilebilecek olan STORJ platformu, belirli ücretler karşılığında kullanıcılara küçükten büyüğe bulut depolama alanı sunmaktadır. Fakat bu noktada blok zinciri teknolojilerini kullanarak süreci çok daha kararlı bir hale getirmeyi amaçlar. Belirttiğimiz durum, STORJ Coin’i ve platformunu diğer bulut teknolojilerinden ayırmaktadır.

STORJ platformu, blok zinciri teknolojileri ile birlikte güvenliği üst seviyeye çıkartılmış, daha hızlı işlem süreçleri gerçekleştirilebilecek ve maliyetlerin daha düşük olduğu bir depolama sistemi oluşturuyor. Bu platform üzerindeki ticari işlemler için de STORJ Coin kullanılıyor. Böylece depolama alanı talebine göre STORJ Coin de sürekli olarak değişim gösteriyor. Ayrıca bu platformun ayakta kalmasında ve yönetilmesinde de büyük ölçüde etkiye sahiptir. STORJ ve STORJ Coin hakkında daha teknik bilgilere ulaşmak istiyorsanız STORJ Whitepaper sayfasını inceleyebilirsiniz.

STORJ Coin İstatistikleri

STORJ Coin, en eski kripto paralardan biri olma özelliğini taşıyor. 2014 yılında geliştirilmeye başlayarak milyonlarca dolar yatırım alan ve 2017 yılında halka arz edilen kripto paramız, sahip olduğu proje sayesinde de diğer kripto paralardan ayrılıyor. Böylece yıllardır piyasalarda varlığını korumayı başardı. Bugün milyonlarca dolarlık bir pazara hükmeden kripto paramız çok daha iyi seviyeleri görmüştü.

 • STORJ Coin toplam market hacmi 500 Milyon Dolar
 • Toplam arz miktarı 425 Milyon adet, dolaşımda olan arz miktarı ise 320 Milyon adettir.
 • STORJ Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,02’lik kısmını domine etmektedir.

STORJ Coin istatistikleri incelendiğinde, kripto paramızın ortalama değerlere sahip olduğunu açık bir şekilde görebiliriz. Buna rağmen her geçen gün market hacmini arttırdığı ve bulut bilişim sistemleri üzerinde gelişim sağladığını söyleyebiliriz. Yıllık olarak grafiğini incelerseniz STORJ Coin hakkında daha net bir görüşe sahip olabilirsiniz.

kripto para
kripto para

STORJ Coin Yorumu

STORJ, kendisini merkeziyetsiz bir bulut depolama ağı çerçevesi olarak tanımlıyor. Bu alanda blockchain teknolojilerinde çok fazla bir çalışma olmadığı için STORJ Coin büyük öneme sahip. Bugün en değerli kripto paralar listesinde 149. sırada bulunan STORJ Coin yorumları oldukça umut verici seviyede. Kripto paramız hakkında birçok kişi güçlü bir altyapıya sahip olduğunu belirtmekte. Bu altyapı doğrultusunda doğru adımlar atarak ilerleyen geliştiriciler, kripto paramızı günümüzdeki değerlere ve hacimlere getirmeyi başardılar.

Bulut bilişim teknolojileri gelecek zamanda birçok sektörde aktif olarak kullanılması beklenen, en önemli teknolojilerin başında geliyor. Bu yüzden birçok işletmenin zamanla bu teknolojileri benimsemesi gerekiyor. Ancak sektörün başında Google, Apple, Amazon ve Microsoft gibi devler bulunuyor. Ve bu firmalar yüksek ücretlendirme, yavaş süreçler ve güvenlik sorunları nedeniyle sık sık kullanıcılar tarafından taşlanıyorlar. STORJ Coin ise blokchain ile tüm bunların üstesinden geldiği için ilerleyen zamanlarda en çok tercih edilen bulut depolama platformlarından biri olabilir.

STORJ Coin Fiyatı

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi oldukça yüksek fiyat hareketliliğine sahip olan kripto paramız, özellikle kısa vadeli yatırımcılara büyük gelirler sağlıyor. Günümüzde STORJ Coin fiyatı $1 ile $2 aralığında değişkenlik gösteriyor. Son dönemlerde hareketli olan piyasaların etkisiyle de her an farklı bir trendin içerisine girebiliyor. İlk halka tarz edildiği tarihten bu yana da düzensiz bir hareketlilikte ilerleyen STORJ Coin’in tüm zamanlar fiyat değişimi şu şekilde:

 • STORJ Coin tüm zamanlar en yüksek değeri 2021 yılının mart ayında $3.91 olarak kaydedildi.
 • STORJ Coin tüm zamanlar en düşük değeri ise 2020 yılının mart ayında $0.04835 olarak kayıtlara geçti.

STORJ Coin’in bu saatten sonra nasıl bir yol izleyeceği hakkında net bir yorum yapmak oldukça zor ancak, yalnızca bir yıllık süreçte %2300 oranında yükseldiğini göz önünde bulundurursak nasıl bir potansiyelinin olduğunu daha iyi anlayabiliriz.

STORJ Coin Geleceği

STORJ Coin bugüne kadar istikrarlı bir şekilde ilerleme sergilemiştir. Ve halen bu ilerlemesine devam etmekte, yeni değer rekorlarına doğru ilerlemektedir. Bu yüzden STORJ Coin geleceği hakkında birçok kripto para biliri olumlu görüşlerini belirtmektedirler. Bulut Bilişim alanındaki maliyetler her yıl yarı yarıya düşmektedir ve bu hem talebin artmasını sağlamakta hem de sağlayıcıların daha yüksek gelirler elde etmesinin önünü açmaktadır. STORJ platformu da tüm bunlardan ötürü ilerleyen yıllarda daha geniş bir alana hizmet verebilecek ve market hacmini arttıracaktır.

STORJ Coin, yüksek volatiliteye sahip olmasına rağmen uzun vadeli yatırımcılarının da yüzünü güldürmektedir. Çünkü geniş plandan incelendiğinde sürekli olarak değer olarak kendisini daha yukarı noktalara çekmektedir. Bu kripto paraya yatırım yapan kişiler de STORJ Coin’in önümüzdeki senelerde $5 hedefini geçeceğini öngörmektedirler. Bu hedefe ulaşması için önünde hiçbir engel bulunmuyor, yalnızca projesini geliştirmesi ve daha büyük alanlara kendini duyurabilmesi yeterli olacaktır.

kripto para
kripto para

STORJ Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

STORJ Coin, kendi altyapısına sahip olmasına rağmen ERC-20 altyapısını da desteklemektedir. Bu yüzden birçok platform üzerinde rahatlıkla barındırılabilir ve ticaret işlemleri gerçekleştirilebilir. Ayrıca birkaç Türk borsası da dahil olmak üzere 80’e yakın kripto para borsası üzerinden STORJ Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Huobi Global
 • KuCoin
 • Coinbase Exchange
 • Gemini
 • FTX
 • Kraken
 • OKEx

STORJ Coin varlıklarınızı bu borsalar üzerinden sadece bir emir ile satabilir ve alabilirsiniz. Ayrıca sahip olduğunuz varlıkları MetaMask, Trust Wallet, Binance Cüzdan gibi dijital cüzdan platformlarında rahatlıkla barındırabilmeniz mümkündür. İlerleyen zamanlarda daha fazla borsada ve platformda yer alacağından da emin olabilirsiniz.

Umarız içeriğimizde STORJ Coin nedir sorusuna cevap bulabilmiş ve fiyatı ne kadarıdır, yorumları ve geleceği nasıldır gibi detaylara hâkim olabilmişsinizdir. Burada paylaşılan hiçbir yorum ve açıklama yatırım tavsiyesi değildir! Benzer inceleme içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para kategorisine göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!