Başlangıç Borsa VET Coin Nedir? VET Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

VET Coin Nedir? VET Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

0

VET Coin nedir sorusu kripto para piyasasına yeni adım atmış ve kripto paralar hakkında bilgi edinmek isteyen kişilerin mutlaka araştırdığı sorulardan biridir. Vet Coin (VeChain), uzun zamandır piyasa bulunan ve büyük bir yatırımcı kitlesine sahip olan kripto para birimlerinden biridir. Bizler de bu içeriğimizde tüm detaylarıyla VET nedir, nereden alınır ve geleceği nasıl olacak gibi soruları yanıtlayacağız.

vet coin nedir
vet coin nedir

VET Coin (VeChain) Nedir?

VeChain veya diğer ismiyle VET Coin, bilişim teknolojileri sektöründe geliştirilmiş üst düzey bir tedarik zinciri yönetimi platformudur. Ürün ve hizmetlerden oluşan verilerin yönetildiği, aktarım işlemlerinin hızlandırılmasını, kolaylaştırılmasını ve daha kararlı hale getirilmesini amaçlayan VeChain, tüm bu bahsedilen sistemleri Blockchain teknolojisi ile birleştirmek istiyor.

kripto para
kripto para

Hem büyük hem de küçük işletmeler için kullanışlı olan VeChain sistemleri ile bugün birçok firma tedarik zinciri yönetimi işlemlerini gerçekleştirmektedir. Dünya’nın en zengin şirketlerinin de VeChain’in gücünden yararlandığını düşünürsek, bu kripto paranın ne kadar değerli ve büyük bir amacının olduğunu daha net bir şekilde anlayabiliriz. Singapur’da kurulan ve herhangi bir kâr amacı gütmeyen işletme olan VeChain vakfı tarafından üretilen ve yönetilen VET Coin, hizmet olarak blockchain (BaaS) alt başlığında incelenmektedir. Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için VeChain White Paper sayfasını inceleyebilirsiniz.

VET Coin Yorum

En değerli kripto paralar listesinde 22. Sırada bulunan VET, birçok analizci ve yatırımcı tarafında geleceğin en değerli kripto paraları arasında görülmektedir. Bunun sebebi oldukça güçlü bir projeye sahip olması ve bu doğrultuda oldukça iyi bir performans sergilemesidir. Vet Coin (VeChain) temel verilerini şöyle sıralayabiliriz:

  • VET Toplam market hacmi 11 Milyar Dolar seviyelerindedir.
  • Toplam ve Maksimum VET Arzı 86 Milyar Adet iken, Dolaşımdaki VET Arzı 64,3 Milyar Adettir.
  • VET kripto para piyasasının %0.42’lik kısmına hükmetmektedir.

Azımsanamayacak değerlere sahip olan VET Coin, gün geçtikçe değerini arttırmakta ve daha fazla yatırımcıyı kendisine çekmektedir. Ağustos 2020 itibariyle $0.10 ile $0.15 aralığında değere sahip olan kripto paramızın nasıl bir yol izleyeceği belirsizdir.

VET Coin Geleceği

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi projesi ve amaçları sayesinde birçok yatırımcıyı kendisine çekmeyi başaran VET Coin, geçtiğimiz aylarda oldukça iyi yükselişler ve düşüşler yaşadı. Volatilitesi en yüksek olan kripto paralardan biri olan VeChain’in tüm zamanlar değerleri de bunu kanıtlar nitelikte.

  • VeChain (VET) Tüm zamanlar en yüksek değeri Nisan 2021’de $0.2782 olarak kayıt edilmiştir.
  • VeChain (VET) Tüm zamanlar en düşük değeri Mart 2020’de $0.001678 olarak kaydedilmiştir.

Yalnızca bir yıl içerisinde %8000 oranında yükseliş gösteren bu kripto paramız şu an en yüksek değerinden %50 seviyesinde daha düşük bir değere sahiptir. Fakat ilerleyen 10 yıllık süreçte bu kripto para biriminin 1 dolar seviyesini geçmesi, analizciler tarafından beklenmektedir. Gelecekte tam nasıl bir ilerleme kaydedeceği hakkında fikir vermek imkânsız olsa da projesini ilerletmesi ve daha büyük işletmelerle anlaşma sağlaması halinde belirtilen hedefe ulaşmaması için hiçbir sebep bulunmayacaktır.

kripto para
kripto para

VET Coin (VeChain) Nereden ve Nasıl Alınır?

VET Coin (VeChain) ülkemizde pek bilinmeyen ve kullanılmayan kripto paralardan biridir. Bu sebeple şu an hiçbir Türk borsasında bulunmamaktadır. Fakat yakın zamanda bu kripto para biriminin de Paribu ve BTCTürk gibi kripto para borsalarında listeleneceği düşünülüyor. Bunun yanında uluslararası borsalar olan Binance, KuCoin ve WazirX gibi borsalardan VET (VeChain) alım satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ve satın aldığınız VET Coinleri, Metmask ve Trust Wallet gibi cüzdanlarda barındırabilirsiniz.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla VET (VeChain) Coinin ne amaçla üretildiğini, neden kullanıldığını ve gelecekte nasıl bir yol izleyeceğini incelemeye çalıştık. Bir yatırım planı oluşturmayı düşüyorsanız, VET Coin, kaliteli ve güçlü bir amaca sahip olan kripto paralardan biri olarak mantıklı bir yatırım aracı olabilir. Ayrıca diğer kripto para incelemelerimize de göz atmayı unutmayın.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!