SNX Coin Nedir? Synthetix Nasıl ve Nereden Satın Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

SNX Coin Nedir? (Synthetix) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

2018 yılından beri piyasada olmasına rağmen birçok kişi tarafından bilinmeyen ve sıklıkla “SNX Coin Nedir?” sorusuyla araştırılan, en değerli kripto paralar listesinde günümüz itibariyle 74. sırada bulunan Synthetix Coin, tüm kripto para yatırımcılarının öğrenmesi gereken kripto para birimlerinden biridir. Gerçek dünyadaki değerli varlıklar ile kripto para dünyasını bir araya getiren bu proje, piyasaya sürülen en büyük DeFi projelerinden biri olma özelliğini taşıyor. İçeriğimizde SNX Coin nedir, nereden ve nasıl satın alınır, SNX Coin ile neler yapılabilir, fiyatı ne kadardır ve geleceği nasıl olacak gibi soruların cevaplarını detaylıca açıklayacağız.

SNX Coin Nedir? Synthetix Nasıl ve Nereden Satın Alınır?
SNX Coin Nedir? Synthetix Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

SNX Coin (Synthetix) Nedir?

SNX Coin (Synthetix), adı üstünde gerçek varlıkların sentetik varlıklarının oluşturulmasını sağlayıp bunların dağıtılmasını amaçlamaktadır. Böylece hem fiat varlıkları hem de kripto para birimlerini değerinde varlıklara dönüştürüp ticaretini yapabilmek mümkün hale gelir. Geleneksel finansal teknolojiler ile blockchain teknolojilerini bir araya getiren SNX, ERC-20 altyapısı sayesinde her türlü ortamda kolay kullanım imkânı tanımaktadır.

Üretilen ve pazara çıkan her ürün, değerli maden, emtia, döviz ve kripto paranın bir Synth karşılığı bulunmaktadır. Böylece varlıklar hem değerini korur hem de kolay, hızlı ve düşük maliyetli bir ticaret sistemi oluşturulmuş olur. Gelişmiş ve diğer projelerden farklı bir DeFi projesi olduğu için kısa süre içerisinde büyük yatırım almış, borsası olan Kwenta üzerindeki market hacmi oldukça artmıştır. SNX Coin ve Synthetix karşılıkları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz Synthetix System Documentation sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kwenta Borsası

Kwenta borsası, tamamen merkeziyetsiz bir yapıya sahip olan ve yalnızca Synth karşılıkların alınıp satılabildiği bir kripto para borsasıdır. Bu borsa üzerinde birçok kripto para birimini, dövizi, hisse senedini ve değerli madenler ile emtia alım satımını gerçekleştirebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda portföyünü genişletmeyi amaçlayan bu borsa üzerinden Synth karşılığı olarak alabileceğiniz varlıkları şöyle birkaç örnekle gösterebiliriz:

 • Bitcoin, Ethereum, ChainLink, XRP, XTZ, Binance Coin, Aave gibi kripto para birimleri
 • Amerikan Doları, Euro, Japon Yeni, Güney Kore Wonu, Sterlin gibi fiat para birimleri
 • Tesla, Facebook, Alphabet, Netflix, Amazon, Microsoft gibi firmaların hisse senetleri
 • Altın, Gümüş ve Petrol gibi değerli madenler ve emtia ürünleri

Tüm bu varlıkları SNX Coin varlığınızla satın alabilir veya başka kripto para birimlerini de kullanabilirsiniz. Ayrıca platform üzerinden SNX Coin geliri elde edebilir, stake işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve SNX Coin yardımıyla yönetimde oy hakkına sahip olabilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz tüm varlıkların bir Synth karşılığı olduğunu ve dönüştürme işlemlerini gerçekleştirmeniz gerektiğini unutmayın.

kripto para
kripto para

SNX Coin İstatistikleri

SNX Coin, 2018 yılının başlarında piyasaya farklı bir isimle sürüldü ve daha sonrasında bugünkü ismini aldı. SNX Coin ismini alması ile birlikte etki alanını ve projesini geliştirdi, genişletti. Daha sonrasında güçlü bir ivme kazanarak hızla yükselmeye başladı. Bugün market hacmini oldukça yüksek seviyelere çıkardığı için en değerli kripto paralar arasında yer alıyor. SNX Coin istatistiklerini de şöyle sırlayabiliriz:

 • SNX Coin (Synthetix) toplam market hacmi 3,1 Milyar dolar
 • Toplam arz miktarı 215,2 Milyon adet olan kripto paramızın, dolaşımda olan arz miktarı 114,8 Milyon adettir.
 • SNX Coin tüm kripto para piyasalarının %0,08’lik kısmını yönlendirmektedir.

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi en değerli kripto paralar listesinde 74. Sırada bulunan SNX Coin, bu sıraya gelebilmek için 3 yıllık bir süreç boyunca uğraştı. Fakat sonunda değeri bir nebze olsa da anlaşıldı ve yatırımcılar tarafından dikkat çekmeyi başardı. Bugün dünyanın neresinde olursanız olun, en düşük komisyonlar ile hisse senedi, döviz ve emtia alabilirsiniz.

SNX Coin Yorum

SNX Coin, farklı bir proje olması ve bu doğrultuda başarılı bir şekilde ilerlemesi sebebiyle birçok analizciden tam not almayı başarmıştır. 2020 yılının ortalarından itibaren ivme kazanarak hem market hacmini hem de değerini hızla yükselten SNX Coin, halen yükseliş trendinin içerisinde bulunmaktadır. Birçok değerli varlığa erişimin kolaylaşmasını da sağlayan kripto paramız her gün bünyesine daha fazla yatırımcı kazandırmaktadır.

SNX Coin yorumları da yukarıdaki açıklamalardan yola çıkarak tahmin edebileceğiniz üzere şimdilik oldukça olumlu. 2021 yılı içerisinde kripto paraların hızlı yükselişine ayak uyduran ve kendi trendi ile birlikte efsanevi şekilde yükselmeye başlayan kripto paramız, yatırımcılarına büyük umutlar vadediyor. Daha fazla varlığı bünyesine eklemesi ve daha çok borsada listelenmesi ile çok daha iyi noktalara geleceğinden şüphe yok.

SNX Coin Fiyatı

SNX Coin fiyatı, geçtiğimiz seneye kadar oldukça stabil ilerlemiş olsa da 2020 yılının ortalarından itibaren ivme kazanarak hızla yükselmeye başladı. Daha sonrasında sert bir düşüşle bir miktar gerileyen SNX Coin, günümüzde $10 ile $16 arasında değere sahip. Çok daha yüksek değerleri görmüş kripto paramızın tüm zamanlar değer değişimi ise ilgi çekici.

 • SNX Coin (Synthetix) tüm zamanlar en yüksek değeri Şubat 2021 tarihinde $28.77 olarak kayıtlara geçti.
 • SNX Coin tüm zamanlar en düşük değeri ise Ocak 2019 tarihinde $0.0324 olarak kaydedildi.

En düşük değerinden günümüze tam olarak %44500 oranında yükselen SNX Coin, ciddi bir yükseliş yapmışa benziyor. Bundan sonra daha fazla yükselir mi veya düşer mi bilmiyoruz ancak bugüne kadar beklenenin üstünde bir performans sergilediği açıkça belli oluyor.

SNX Coin Geleceği

SNX Coin geleceği hakkında belirtilen görüşler biraz kafa karıştırıcı. Her varlığın bir Synth karşılığı olduğu ve bu varlıklar için SNX Coin üretildiği fakat SNX Coin’in arzının sınırlı olduğu bilindiği için, nasıl bir plan çizileceği hakkında net bir fikir vermek oldukça zorlaşıyor. Birçok analizciye göre arzın maksimum seviyeye ulaşması ile SNX Coin bir anda değerlenecek ve varlıkların talebine göre şekil alacak. Böyle bir durumda, SNX Coin’in sürekli olarak değerini arttırması beklenecektir. Fakat bu kripto para piyasalarında mümkün olan bir durum değildir.

SNX Coin yatırımcıları ise kripto paralarının arkasında duruyorlar ve gelecekte çok daha değerli bir kripto para olacağını belirtiyorlar. Böylesine güçlü bir projenin zaten başarısız olması için özel bir çaba sarf etmesi gerekiyor diyebiliriz. SNX Coin yatırımcıları, kripto paramızın önümüzdeki beş sene içerisinde $100 hedefine ulaşmasını bekliyor. Fakat bunun için market hacmini on katına çıkarması ve varlıklarını ciddi oranda arttırması gerekiyor.

kripto para
kripto para

SNX Coin (Synthetix) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

SNX Coin, öncelikle kendi platformu olan Kwenta üzerinden, daha sonrasında ise 150’den fazla kripto para borsası üzerinden elde edilebiliyor. Etki alanını oldukça genişletmiş olan kripto paramız, birçok DeFi projesinin tanıtımında yer aldı ve Dünya’nın önde gelen kripto para platformlarında bulunmayı başardı. SNX Coin alım satım işlemlerinizi yapabileceğiniz en bilinen borsalar ise şöyledir:

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Coinbase Exchange
 • BTCTürk Pro – Türk Borsası
 • Huobi Global
 • KuCoin
 • Bithump
 • Kraken
 • Gemini
 • Poloniex

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi ERC-20 altyapısına sahip olan SNX Coin, Binance Smart Chain, Heco, Fantom ve Polygon altyapılarını da tam anlamıyla desteklemektedir. Bu yüzden neredeyse her türlü kripto para platformu üzerinde SNX Coin barındırma ve transfer edebilme seçenekleriniz mevcuttur. Fakat Synth olarak aldığınız varlıkları yalnızca belli noktalarda barındırabilirsiniz.

İçeriğimizde SNX Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, yorumları ve geleceği nasıldır, Kwenta Borsasının amacı nedir gibi sorularınızı yanıtladık. Burada bulunan hiçbir açıklama veya yorum yatırım tavsiyesi değildir! Benzer içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto paralar kategorisine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.