SEO uyumlu makale yazma programı nedir işe yarar? ✔️

SEO uyumlu makale yazma programı adı altında pek çok program bulunur. Bu programlar genellikle içerik üretmekte zorlanan projelerde kullanılır. Programların ne kadar işe yaradığını ya da gerçekten işe yarayıp yaramadığını bu yazıda tartışacağız…

SEO uyumlu makale yazma programı nedir?

Pek çok sitede içerik tüketmişsinizdir. Örneğin, şuan okuduğunuz bu içerik bir şekilde karşınıza çıkmışsa SEO uyumludur. Fakat SEO uyumluluğu tek düze bir kavram değildir.

SEO uyumlu içerik yazma konusunda vermiş olduğumuz bilgilere uyan içerikler SEO uyumlu olarak adlandırılır. Kullanıcıya fayda sağlayan içerikler SEO uyumlu içeriklerdir. İçeriklere ‘makale’ de dendiği için ‘SEO uyumlu makale’ olarak da ifade edilebilir.

SEO uyumlu makale yazma programı nedir işe yarar?

Belli başlı SEO kurallarına göre içerik üreten / yazan programlara ise SEO uyumlu makale yazma programı adı verilir.

Blog Sitelerinin Başarılı Olması İçin 12+ Tavsiye!

Süper İçerik!

SEO uyumlu makale yazma programı nasıl çalışır?

Google güncellemelerini takip ederek bazı metinler üreten ve üretilmiş metinleri düzenleyen programlara SEO uyumlu makale yazma programı adı veriliyor demiştik.

Bu programlar belli başlı veri setlerini kullanarak istenen dilde metin üretir. Üretilen metin Google ve diğer arama motorlarının kriterlerine göre şekillendirilir. İçerikteki başlıklar ve anahtar kelime kullanımları bu programın SEO kriterlerine göre yerleştirilir.

SEO uyumlu makale yazma programı işe yarıyor mu?

Eğer amacınız sadece sitenize içerik üretmekse ve sitenizdeki içeriklerin sayısını arttırmaksa SEO uyumlu makale yazma programı işinize yarayabilir. Fakat bu içerikler şimdilik kullanıcı odaklı değil Google ve diğer arama motorlarına odaklanarak içerik üretmektedir.

SEO uyumlu makale yazma programı işe yarıyor mu?

Yani tamamen konuya ve kullanıcıya odaklanan bir içerik olmadığı sürece bir içerik SEO uyumlu sayılamaz. Bu yüzden arama motoru odaklı üretilen bu içerikler tam olarak SEO uyumlu değildir. Yani, SEO uyumlu makale yazma programı tam olarak işinize yaramayabilir.

SEO uyumlu makale yazma programı zararlı mı?

SEO uyumlu kavramı pek çok kişiye ve programa göre değişir. Google, SEO konusunda bazı yönlendirmelere yer veren bilgiler paylaşıyor. Fakat bazı noktaları da açıklamamayı tercih ediyor. Bu noktalarda ise SEO konusunda deneyimli kişiler ve kaynaklardan bilgi paylaşılıyor.

Bu bilgiler deneyime ve teoriye dayandığı için her zaman doğru ya da her zaman yanlış demek doğru olmayacaktır. Bunun anlamı ise; SEO uyumlu makale yazma programları tamamen zararlı ya da tamamen faydalı demek yanlış olur.

Kaliteli bir içerik SEO uyumludur. Sadece Google ve diğer arama motorlarının gözünü boyamak için üretilmiş içerikler SEO uyumlu değildir. Bu programlar zamanla işe yaramaz hale gelebilir. Zaman zaman yapılan güncellemelerdeki sıralama kayıplarındaki en temel sebeplerden biri yapay ve özgün olmayan içeriklerin varlığıdır.

Projenizde başarılı olmak istiyorsanız içeriklerinizi programla değil deneyime dayalı ve tamamen kullanıcı odaklı üretmenizi tavsiye ederiz.

SEO uyumlu makale yazma programı nereden alınır?

Pek çok forum sitesinde bu tür programları bulmak mümkündür. Fakat en çok tercih edilen SEO uyumlu makale ve içerik yazma programı yapay zeka destekli metin yazıcılardır. Jasper.ai gibi projeler özellikle yabancı dilde SEO uyumlu içerik yazma konusunda oldukça başarılıdır.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın