Haber, Mobil Cihazlar, Teknoloji

Samsung’un Sanal Asistanı Geliyor!

Samsung’un Sanal Asistanı Geliyor ! Merkezi Güney Kore olan Samsung, hayatına ilk olarak balık, sebze ve meyveyle başlamıştır. Daha sonra un değirmenleri ve şeker makinelerini işletmeye başlamış ve üretim alanını genişletmiştir. Gerçeği söyleyecek olursak ben bunları ilk defa öğreniyorum. Yani büyük teknoloji devlerinden olan bu firmanın başlangıçta adımını balık ve sebze satıcılığı ile atması çok ilginç. Evet devam ediyoruz Samsung’un un değirmenleri ve şeker makinelerinden sonraki adımlarına. 1997’de yaşanan Asya Ekonomik Krizi’ni takdire şayan bir şekilde zarar almadan atlatarak yoluna devam etmiştir. Daha sonra Elektronik üzerine yatırım yaparak güzel bir adım atmıştır. Çünkü biliyoruz ki teknolojiye adımını ne kadar erken atarsan kişi veya şirketler için o kadar kazanç demektir.

Samsung’un Sanal Asistanı Geliyor !

Samsung’un doğma ve gelişme aşamasını öğrendiğimize göre artık yeni gelişmesini öğrenebiliriz. Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtımı yapılan Samsung Galaxy S8 önümüzdeki günlerde yeni özellikleriyle yüzünü gösterecek. Samsung’un asıl bombası ise “Bixby” adlı sanal asistanıdır. Sanal asistan deyince aklımıza Apple’ın Siri’si geliyor. Fakat edinilen bilgilere göre Bixby Siri’den oldukça farklı. Bixby ile kişiler yazılım öğrenilebilecek ve değişim uyarlama özelliklerine sahip olacak. Samsung’un müşterilerine sunduğu cihazda hoşgörülük bile olacak. Bixby’ın kendisine iletilen mesajı anlama konusunda çok iyi olduğu söyleniyor. Belirlenen detaylı komutlarda ise geride kalmayacağı belirtiliyor.

            

  Apple’ın ardından kendini yeni alanda bulunduran ve yeni hissettiren Samsung’u bakalım önümüzdeki günlerde ne bekliyor? Acaba beklediği ilgiyi fazlasıyla görecek mi?

Yeni gelişmelerde görüşmek üzere…

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.