Başlangıç Haber Samsung’un popüler iki telefonu yeni Android 12 güncellemesine kavuştu!

Samsung’un popüler iki telefonu yeni Android 12 güncellemesine kavuştu!

0

Güney Koreli şirketin, Türkiye’de de çok popüler olan iki akıllı telefon modeli, One UI 4’lü Android 12 güncellemesini aldı. Peki, bu telefonlar hangileri ve hangi özellikleri aldılar? İşte detaylar!

Samsung’dan iki modele Android 12 güncellemesi

Samsung, Android telefonlar için bu sonbahar piyasaya çıkan Android 12 işletim sistemini tüm telefon modellerine ulaştırmaya çalışıyor. Yeni ara yüzü One UI 4 ile Android 12 işletim sistemini bütünleştiren şirket, şimdi bu yeni güncellemeyi iki telefonuna daha sundu. Yeni çıkan akıllı telefonlar ve bazı eski amiral gemileri için daha önce One UI 4 yayınlanmıştı. Samsung’un şimdiki hedefi orta sınıf telefonlar. Samsung, son kararlı Android güncellemesini Galaxy A72 ve Galaxy Note 10 Lite modellerine getirdi.

Samsung Galaxy A72 ve Samsung Galaxy Note 10 Lite modelleri Android 12 tabanlı One UI 4 güncellemesini almaya başladı. Peki, bu telefon modellerinin sahipleri ne gibi değişikliklerle karşılaşacak?

İlgili İçerik: Dünyanın İlk NFT Destekli Samsung Akıllı TV Modelleri Tanıtılacak!

Samsung Galaxy A72

Aralık 2021 Android güvenlik yaması ile birlikte gelen güncelleme, Galaxy A72 modelinin Ayarlar > Yazılım Güncelleme menüsünden kontrol edilebilir. Galaxy A72 için One UI 4 güncellemesi şu anda Rusya’daki kullanıcılara A725FXXU4BULA yazılım sürümü biçiminde sunuluyor. Samsung’un önümüzdeki haftalarda güncellemeyi diğer pazarlarda yayınlaması bekleniyor, ancak şu an itibariyle şirket bununla ilgili resmi bir bilgi yayınlamadı.

Samsung Galaxy Note 10 Lite

Galaxy Note 10 Lite için yeni güncelleme, ilk olarak Fransa’daki cihazlara gelecek. Güncelleme N770FXXU8FUL7 sürümü ile tanımlandı. Bonus olarak bu modele Ocak 2022 güvenlik yaması da geliyor.

Samsung cephesinden gelen bilgiler bu yönde. Bu iki cihaz da ülkemizde çok popüler. Kısa süre içinde Android 12 güncellemesinin bölgemizdeki cihazlara da ulaşması bekleniyor. Peki siz bu konuda neler düşünüyorsunuz?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!