Genel, Haber, Teknoloji

Dolar kuru oyun konsollarını da vurdu! PlayStation ve Xbox zamlandı!

Dolar kurunun durdurulamaz yükselişi, sadece Apple ürünlerine zam getirmedi. Konsol oyuncuları da hüsrana uğradı. İşte, yeni zamlı PlayStation ve Xbox fiyatları!

Oyun Konsolları da Zamlandı!

Tüketici elektroniği son yıllarda böylesine zamlar görmemişti. Dolar kurundaki ani dalgalanmalar sebebiyle geçtiğimiz haftalarda zamlanan teknolojik cihazlara bir büyük zam daha yapıldı. Apple Türkiye’nin iPhone, iPad, AirPods, MacBook gibi popüler ürünlerine yaptığı astronomik zamlardan sonra, sıra oyun konsollarına geldi.

Geçmişte oyun oynamanın ücretler bakımından en uygun yolu oyun konsollarıydı. Şimdilerde konsol almak isteyenler bu hayalini ertelemek zorunda. Oyun konsollarının en güncel versiyonları Xbox Series S/X ve PlayStation 5 de dün zamlandı.

Daha bir gün önce 12 bin ila 13 bin TL arasında fiyatlandırılan konsolları, artan dolar kuru sebebiyle şu an 15 bin TL’nin üzerine çıktı. Şimdilik bu zamlı fiyatlar resmi satış kanallarında güncellenmedi, bunlar bireysel satıcıların uyguladığı tarife.

PlayStation hayranları konsol oyunlarına uygulanan vergiler ve kur uygulaması sebebiyle, uzun süredir oyunlarını farklı şekillerde ediniyordu. Şu an PS Store’da oyun fiyatları en düşük 500 TL. Aynı şekilde Xbox Series S konsolu 5 bin TL’den 6 bin TL’ye fırladı. Bu cephede ise oyuncuların tek çaresi Xbox Game Pass olabilir.

İlgili İçerik: Sony, ‘Spartacus’ Adlı Yeni Bir Oyun Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor

Apple Zamlarıyla Cihaz Fiyatları Astronomik Rakamlara Ulaştı

Aynı ay içinde ikinci büyük zammını yapan Apple’a baktığımızda, fiyatı 1 milyon TL’yi aşan MacBook Pro’yu ve bir gecede binlerce liralık zam gören iPhone’ları gördük. Apple zammı ile şu an en üst seviyede konumlanan iPhone 13 Pro Max’in fiyatı 31 bin 999 TL oldu. 16 inçlik bir MacBook Pro 69 bin 999 TL’den satılıyor.

Peki, siz bu fiyatlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu fiyatlara yeni bir oyun konsolu alır mıydınız?

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.