RVN Coin Nedir? Ravencoin Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

RVN Coin Nedir? (Ravencoin) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

Adını ünlü Game Of Thrones dizisindeki kuş mesajlaşma sistemlerinden alan RVN Coin, son zamanlardaki yükselişleriyle birçok kripto para yatırımcısının ilgisini çekmeyi başarmış durumda. Bu sebeple yeni yatırımcılar ve bu kripto parayı ilk defa gören kişiler RVN Coin nedir sorusunu araştırıyorlar. Bitcoin ile benzer bir yapıya sahip olan kripto paramız birçok yatırımcıya göre de geleceğin en değerli kripto paralarından biri olacak. Bizler de bu içeriğimizde RVN Coin nedir, nereden alınır, yorumları ve geleceği nasıldır, fiyatı ne kadardır gibi sorulara cevap vereceğiz.

RVN Coin Nedir? Ravencoin Nasıl ve Nereden Alınır?
RVN Coin Nedir? Ravencoin Nasıl ve Nereden Alınır?

RVN Coin (Ravencoin) Nedir?

Bitcoin Hard Folk’u sonucu ERC-20 altyapısında oluşturulan ve geliştirilen RVN Coin, adı üstünde varlıkların güvenli, hızlı ve kararlı bir şekilde transfer işlemlerinin gerçekleştirilmesi amacına sahiptir. 2018 yılından günümüze kripto para piyasalarında yer edinmeyi başarmış olan RVN Coin, Bitcoin tabanından oluşturulmuş bir kripto para birimi olsa da transfer ücretleri ve hızları konusunda çok daha iyi seviyelerde yer almaktadır. Ayrıca aynı Bitcoin gibi madenciliği yapılabilen bir kripto para birimidir.

Gelişmiş bir DeFi projesi olarak sayılabilecek RVN Coin, dakikalık 5000 RVN blok ödülüne sahiptir ve bu durum ne kadar hızlı olduğunu kanıtlar niteliktedir. Eşler arası transfer işlemlerinde sıklıkla kullanıldığı için hatırı sayılır bir kripto para birimi olmayı başarmıştır. Ayrıca kullanıcılarına da ağ üzerinde dijital varlık yaratma ve paylaşma imkânı sunmaktadır. RVN Coin projesi hakkında daha detaylı ve teknik bilgiye sahip olmak isterseniz Ravencoin White Paper sayfasını inceleyebilirsiniz.

RVN Coin İstatistikleri

RVN Coin, 2018 yılından günümüze oldukça iyi bir performans sergilemiş ve sürekli olarak market hacmini arttırmayı başarmıştır. Güvenli ve hızlı transfer hizmetlerini sağladığı için özellikle günlük hayatta ve cüzdan işlemlerinde sıklıkla kullanılmaktadır ve arzı çok dışarıya çıkmamaktadır. Fakat yüksek arz miktarına sahip olduğu ve madencilik sürecinin daha yarısında bile bulunmadığı için değer konusunda yüzü pek gülmemiştir. RVN Coin istatistikleri de şöyledir:

 • RVN Coin toplam market hacmi 2,1 Milyar Dolar seviyesindedir.
 • RVN Coin (Ravencoin) madencilik sonucu maksimum arz miktarı 21 Milyar adettir. Toplam ve dolaşımda olan arz miktarı ise 9,69 Milyar adettir.
 • Kripto paramız, tüm kripto para piyasalarının %0,05’lik kısmını domine etmektedir.

Bir zamanlar ciddi bir şekilde marketi domine etmeyen başlayan RVN Coin, bugün en değerli kripto paralar listesinde 94. sırada bulunmaktadır. Bu sıralama kötü olmasa da çok daha iyilerine eriştiği olmuştur. Yarın nasıl bir yol izleyeceği ise büyük bir muamma olmakla birlikte, birçok yatırımcı tarafından merak edilmektedir.

kripto para
kripto para

RVN Coin Yorum

RVN Coin, kullanışlı bir transfer aracı olduğu için hem bireysel hem de kurumsal alanda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu tercih sebebiyle market hacmini katlamış ve günümüz seviyelerine ulaşmayı başarmıştır. Bu yüzden birçok kripto para biliri RVN Coin hakkında olumlu düşüncelere sahiptir. Bitcoin’den aldığı güç ve kendi yeni teknolojileri sayesinde güçlendirilmiş bir kripto para birimi olduğu için varlığını kolay kolay başkalarına teslim etmeyecektir.

Yatırımcılar tarafından yapılan RVN Coin yorumları da yukarıdakilere benzerlik göstermektedir. Bu yüzdendir ki yatırımcısını kolayca kaybedebilen bir kripto para birimi değildir. RVN Coin hakkında daha detaylı bir sonuç elde etmek için ise sürekli olarak analizleri okumalı ve grafikleri takip etmek gerekiyor. Çünkü dönemsel olarak çok değişken bir kripto para birimi olma potansiyeline sahip. Bunun yanında uzun vade yatırımcılarının da en fazla tercih ettiği kripto paraların başında geliyor.

RVN Coin Fiyatı

RVN Coin fiyatı, 2021 yılına kadar ortalama volatiliteyle $0.01 ile $0.07 arasında bir değere sahipti. Fakat 2021 yılı itibariyle hızlı bir şekilde yükseliş trendine girdi ve $0.10 seviyelerinin üstünde işlem görmeye başladı. Bugün $0.09 ile $0.15 arasında değer değişimi gösteren kripto paramızın tüm zamanlar fiyat istatistikleri ise şöyle:

 • RVN Coin (Ravencoin) tüm zamanlar en yüksek değeri Şubat 2021 tarihinde $0.285 olarak kayıtlara geçti.
 • RVN Coin (Ravencoin) tüm zamanlar en düşük değeri Mart 2020 tarihinde $0.008794 olarak kaydedildi.

En düşük seviyesinden günümüze %1000 oranında yükseliş göstermiş olan RVN Coin, çok daha yüksek seviyeleri görmüştü. Ve eski değerine kavuşması için önünde hiçbir engel bulunmuyor. Market hacmini yükselterek ve daha fazla yatırımcıyı bünyesine katarak çok daha iyi yerlere gelebilir.

RVN Coin Geleceği

RVN Coin geleceği hakkında yapılan yorumlar genellikle potansiyeli olduğu ve kullanmasını bildikten sonra çok iyi yerlere geleceği yönünde. Fakat Bitcoin altyapısı ile oluşturulduğu için eski kod yapılarına ve yavaş sistemlere sahip olduğunu herkes biliyor. Bunu yeni teknolojilerle desteklemeye çalışsa da kod yapısı gereği hiçbir zaman tam istenilen seviyeye ulaşılamayacak. Buna rağmen köklü bir kripto para birimi olup Bitcoin’e kafa tutacak potansiyeli bulunuyor.

RVN Coin yatırımcıları ise bu kripto para birimine özellikle son bir senedir sıkı sıkıya bağlı. Bunun sebebi hızlı bir yükseliş trendine girmiş olmasından ve halen devam edebilme gücünün olmasından kaynaklanıyor. Bugün yüzbinlerce kişinin takip listesinde olmasının yanı sıra birçok kişiye göre önümüzdeki birkaç sene içerisinde $1 seviyesine erişmeyi başaracak. Fakat bunun için izlemesi gereken çok uzun bir yol var.

kripto para
kripto para

RVN Coin (Ravencoin) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

RVN Coin, tamamıyla kendi altyapısına sahip olmasının yanında, yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi Bitcoin’den türemiş bir kripto para birimidir ve ERC-20 altyapısını desteklemektedir. Ve geçtiğimiz birkaç sene içerisinde neredeyse 80’e yakın kripto para borsasında listelenmeyi başarmıştır. Buna popüler Türk borsalar da dahildir. RVN Coin alım satım işlemlerinizi aşağıdaki kripto para borsaları üzerinden yapabilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Huobi Global
 • Paribu – Türk Borsası
 • OKEx
 • WazierX
 • Bittrex
 • Indodax
 • Bitay – Türk Borsası

Kendi altyapısına sahip olmasına rağmen birçok platform üzerinde RVN Coin kullanabilirsiniz. Günlük ortamlarda, cüzdanlar arası transfer işlemlerinde ve daha birçok noktada bu kripto para birimini kullanma şansınız bulunmaktadır. Barındırma işlemleri için MetaMask, ConnectWallet, Binance Cüzdan ve Trust Wallet gibi dijital cüzdanları tercih edebilirsiniz.

İçeriğimizdeki hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir! Umarız RVN Coin nedir, nasıl alınır, fiyatı ne kadardır, yorumları ve geleceği nasıldır gibi sorularınıza içeriğimiz sayesinde cevap bulmuşsunuzdur. Benzer kripto para inceleme içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto paralar kategorisine göz atabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.