Haber, Kripto Para

Robinhood, Dijital Cüzdanının Beta Sürümünü Ocak 2022’de Kullanıma Sunacak

Robinhood’un yeni cüzdanı, Bitcoin, Dogecoin ve Ether dahil olmak üzere kripto para birimlerinin yatırılmasını ve çekilmesini destekleyecek. İşte kripto dünyasından yeni bir gelişme…

Robinhood Dijital Cüzdanı Ocak’ta Geliyor! Kripto Yatırımcısını İlgilendiren Gelişme…

ABD merkezli kripto ticareti uygulaması Robinhood, binlerce kullanıcısına müjdeyi verdi. Ocak 2022’de Robinhood Dijital Cüzdanının beta sürümü piyasaya sürülecek. Ocak ayındaki bu lansman etkinliğinde Robinhood kripto para ticareti platformu hakkında bilgilendirme de yapılacak. Şirket, dijital cüzdanları için alfa test programına start verdi bile. Bu haber, Robinhood’un ABD’deki müşterileri için yeni bir dijital cüzdan hizmeti başlatmaya çalıştığını ilk açıklamasından üç ay sonra geldi.

Açıklamanın geldiğini duyanlar ilk kayıtlarını yaptırmaya başladı ve bugün 1.6 milyondan fazla kişi cüzdan kaydını tamamladı. Milyonlarca müşterisini yeni blok zincir ağına dahil edebilmek için geliştirme üzerinde ciddiyetle çalıştıklarını açıklayan şirket, şimdiden kripto meraklılarının ilgisini çekmeye başladı.

Robinhood Dijital Cüzdanı, Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin dahil olmak üzere kripto para birimlerinin yatırılmasını ve çekilmesini destekleyecek. Robinhood, ABD’de ve dünyanın diğer bölgelerinde hız kazanan kripto ile ilgili siber suçları kendi sisteminde önleyeceğini de duyurdu. Bunun için sistemde özel kimlik doğrulama ve güvenlik özellikleri bulunacak. Robinhood, 2021’de kripto alanının ana akım haline geldiğini kabul ederken, insanların kripto varlıklarına oldukça aşina olduğunu dile getirdi. Ve şunları ifade etti:

İlgili İçerik: Binance Kredi Kartı ile Kripto Para Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

“Anketimiz bize şu anda kripto cüzdanı olmayan müşterilerin yüzde 66’sının tüm işlemleri için tek bir adrese sahip olmayı beklediğini gösterdi. Her ağın zincir üzerinde farklı bir adresi olacağından, her coin kendi cüzdan adresine sahip olacak.”

Robinhood platformu geçtiğimiz Ekim ayında güvenlik açıkları sebebiyle müşterilerinin mağdur olmasıyla gündeme gelmişti. Ocak 2022’de beta sürümünü tanıtacağı yeni Dijital Cüzdan’da ise bu tip sorunlara yer verilmeyeceği açıklandı.

Peki siz Robinhood hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.