Haber, Mobil Cihazlar

Realme 9 ile ilgili Son İpuçları da Geldi

Realme 9 Pro ve Realme 9 Pro Plus’ın da yer aldığı serinin giriş seviyesi modeli Realme 9’un gelecek ay çıkması bekleniyor. ABD’nin FCC listesine giren akıllı telefonun Realme 8 5G ile aynı olabileceği iddia edildi. İşte, Realme 9 hakkında yeni detaylar…

Realme 9 Akıllı Telefon, Şubat’ta Geliyor

ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC) web sitesinde yer alan bir listeye göre, Şubat’ta tanıtılacak olan Realme 9, geçen yıl piyasaya sürülen Realme 8 5G ile aynı olabilir. Çinli şirket, gelecek ay Realme 9 serisindeki üç akıllı telefon modelini görücüye çıkarıyor. Bunlardan giriş seviyesi temel model olan Realme 9’la ilgili yeni bilgiler geldi.

Realme 9, muhtemelen şirketin yeni uygun fiyatlı 5G telefonu olacak. Delikli ekran tasarımı ve 18W hızlı şarj gibi özelliklerle gelecek. ABD’nin FCC kaynağı her zaman en doğru bilgileri sunar. Bu açıdan, Realme 8 5G cihazının belki sadece biraz daha farklı bir versiyonu olarak Realme 9’u karşılayabiliriz. Realme 9’u Realme 8 5G’den farklı kılmak için bazı küçük değişiklikler bekleyebiliriz.

Realme 8 5G, geçen yıl Nisan ayında Hindistan’da ve diğer pazarlarda piyasaya sürüldü. 90Hz ekranla ve MediaTek Dimensity 700 işlemcisiyle gelmişti. ABD FCC sitesinde Realme 9’a ait olan ve Realme 8 5G ile benzerlikler gösteren bazı fotoğraflar paylaştı.

İlgili İçerik: Realme GT 2 Serisi Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Telefonun sol üst köşesinde bir ön kamera deliği, 3,5 mm kulaklık jakı, mikrofon ve USB Type-C girişi burada görünüyor, altta ise hoparlör ızgarası görülüyor. Telefonun eğimli arka paneli ve üçlü arka kamera kurulumu da diğer detaylar. Şarj cihazını da gösteren paylaşımda telefonun 18W hızlı şarjı desteklediği belirtildi. Serideki diğer iki model ise 33W hızlı şarjı destekleyecek.

Şirketin Realme 9 serisini ne zaman piyasaya sürmeyi planladığına dair kesin ayrıntılar henüz açıklanmadı. Ancak telefonların çeşitli sertifika sitelerinde yer alması, Realme 9 serisinin Şubat’ta tanıtılacağını gösteriyor.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.