Papara Güvenilir Mi? Papara Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Papara güvenilir mi sorusu, özellikle internet üzerinde işlemler gerçekleştiren ve indirimlerden faydalanmak isteyen kişiler tarafından sıkça sorulmaktadır. FinTech sektörünün öncülerinden olan ve ülkemizde büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Papara, 2016 yılından bugüne ülkemizde aktif olarak hizmet vermektedir. O günden bu yana bilinirliğini ciddi oranda arttırdığı için artık kullanılması gereken bir sistem haline gelmiştir. Bizler de bu içeriğimizde Papara nedir, nasıl kullanılır ve güvenilir mi sorularına yanıt vereceğiz.

Papara Güvenilir Mi? Papara Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Papara Güvenilir Mi? Papara Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Papara Nedir?

Papara, yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi FinTech alanında geliştirilmiş olan ve internet bankacılığının yaygınlaşmasını amaçlayan bir banka sistemidir. Aynı banka gibi çalışmasına rağmen herhangi fiziksel bir varlığı bulunmayan ve internet üzerinden hizmet veren Papara, kısa süre içerisinde büyük kitlelere ulaşmıştır. Ayrıca Papara, eskiden ülkemizde kullanılmakta olan PayPal ödeme sistemlerine benzetilmektedir.

Sisteme herkes kayıt olabilir ve kimliğini onaylayarak işlemlere başlayabilir. Kullanışlı bir mobil uygulaması da bulunan Papara’yı kullanmak düşülenden daha da kolaydır. Örneğin rehberinizde bulunan ve Papara kullanan kişilerden para isteyebilir ve para gönderebilirsiniz. Papara hesabınızdaki bakiyenizi direkt olarak diğer banka hesaplarına ücretsiz bir şekilde aktarabilir Papara hesabınıza yükleme yapabilirsiniz.

Papara Nasıl Kullanılır? - Papara Güvenilir Mi?
Papara Nasıl Kullanılır? – Papara Güvenilir Mi?

Papara Nasıl Kullanılır? – Papara Güvenilir Mi?

Papara kullanımı oldukça basittir. Öncelikle yapmanız gereken web sitesi üzerinden hesap oluşturmak ve daha sonrasında hesabınızı onaylatmaktır. Birkaç dakikada yapabileceğiniz ve herhangi bir sözleşme imzalamanıza gerek kalmayan bu sisteme aşağıdaki adımları uygulayarak kayıt olabilmeniz mümkündür.

 • Papara resmî web sitesine girin.
 • Ekranın ortasında yer alan “Papara Hesabı Aç” butonuna tıklayın.
 • Gelecek olan ekrana telefon numaranızı veya e-posta adresinizi yazın.
 • Diğer ekrana isminizi, soy isminizi, telefon numaranızı ve kullanmak istediğiniz şifrenizi girin.
 • Tüm adımları tamamladıktan sonra “Hesap Aç” butonuna tıklayın.
PaPara
PaPara

Bu işlemleri yaptıktan hemen sonra Papara hesabınız açılacak ve telefonunuza veya mail adresinize onay kodları gönderilecek. Bunları da girmeniz halinde Papara hesabınızı artık aktif olarak kullanabileceksiniz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra kimlik bilgileriniz onaylayarak “Onaylı Hesap” statüsüne gelebilir ve özgürce para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında tüm avantajlardan ve indirimlerden de faydalanabilirsiniz.

Papara Card

Papara Card, Papara tarafından sunulan ve tüm Papara üyelerine ücretsiz bir şekilde dağıtılan banka kartıdır. Bu kartı talep etmeniz halinde birkaç gün içerisinde adresinize erişir ve hesabınla eşlemeniz halinde kullanıma açılır. Aynı diğer bankaların banka kartı mantığı ile çalışan Papara Card, sistem üzerinde birçok avantajdan faydalanmanızı ve daha yüksek işlem limitlerine erişmenizi sağlar. Ayrıca Papara hesabınızdan tüm ATM’ler üzerinden ücretsiz bir şekilde para çekebilir ve yatırabilirsiniz. Papara Black Card özellikleri şöyledir:

Papara Card
Papara Card
 • Temassız Ödeme ve ilk kullanımda kart şifresi belirleme özelliği
 • Anlaşmalı iş yerlerinde Cashback özelliği ile indirimlerden ve avantajlardan faydalanabilme
 • Tüm ATM’ler üzerinden ücretsiz bir şekilde para çekme ve yatırma
 • Tüm Dünya üzerinde kullanım (MasterPass altyapısı ile)
 • Ay içerisinde 500.000 TL’ye kadar yatırma özelliği
 • 18 yaş altına da destek
 • Yüksek sayıda para gönderme ve para isteme olanağı

Eğer bir Papara hesabına sahipseniz, kısa süre içerisinde Papara kartını da edinmenizi tavsiye ederiz. Kartımızın herhangi bir aidatı ve ücreti de olmadığı için kolayca elde edebilirsiniz. Fakat kredi kartı özelliğinde kartımızı kullanmanız mümkün değildir.

Papara Güvenilir Midir?

Tüm bu özellikleri ve kullanım detaylarını incelediğinize göre artık Papara güvenilir midir sorusunu sormanız mantıksız olacaktır. Papara şirketi, kanunlarda kaydı olan ve bankalar birliğinde bilirliği bulunan bir platform olduğu için herhangi bir sorun yaşamanız mümkün değildir. Zaten platform üzerinden devlet ödemelerini de yapabildiğiniz için illegal olabilecek herhangi bir durum söz konusu değildir.

Papara Güvenilir Midir?
Papara Güvenilir Midir?

Papara güvenilir bir platformdur ve herkes gönül rahatlığıyla kullanabilir. Elektronik ortamlarda ve fiziksel alışverişlerde büyük kolaylıklar ve avantajlar sağlayan bu sistemi eğer kullanmıyorsanız büyük fırsatları kaçırıyorsunuz demektir. Bu yüzden hemen kayıt olmak için siteyi ziyaret edebilir ve hızlı bir şekilde para gönderme ile para alma işlemlerinin küçük bir denemesini yapabilirsiniz. Daha sonrasında tüm bankacılık işlemlerinizde Papara’yı ve Papara Card’ı kullanacağınızdan emin olabilirsiniz.

İçeriğimizde Papara güvenilir midir sorusunu yanıtladık ve Papara nedir, nasıl kullanılır gibi soruların detaylarını sizlerle paylaştık. Umarız bu platform hakkında aradığınız bilgilere ulaşabilmiş ve kayıt olmaya hazırlanıyorsunuzdur. Benzer bir platform incelemesi olan Wish Güvenilir Mi? Başlıklı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Yorum yapın