Haber, Kripto Para

OpenSea, Kripto Cüzdan Platformu Dharma Labs’ı Satın Aldı

OpenSea NFT Pazar Yeri, Kripto Kredi Platformu ve Cüzdan Sağlayıcı Dharma Labs‘ı Satın Aldı. Binlerce NFT eserinin ticaretinin yapıldığı OpenSea, güç birliği kararı alarak kendini geliştiriyor. İşte haberin detayları!

OpenSea Ailesi Genişliyor

OpenSea’nin yeni CTO’su Nadav Hollander, Dharma Labs’ın yöneticisi konumunda. İki dev isim güçlerini birleştirdi. Yeni CEO Hollander, daha önce de 5 yıl boyunca Google ve Coinbase’de görev almıştı. Kripto para ve NFT sektörünün duayen ismi, yeni ortaklıkla birlikte OpenSea’nin CTO’su pozisyonuna geldi.

Fungible token yani takas edilemez dijital varlık (NFT) pazarı OpenSea, NFT’lere ve Web3 ekosistemine yatırım yapmak için bir karar aldı. OpenSea, Dharma Labs’ı satın aldı. Dharma Labs, kripto para birimi ödünç alma, ödünç verme platformu ve aynı zamanda dijital cüzdan hizmeti olarak biliniyor.

Anlaşmanın bir parçası olarak, Dharma Labs‘ın kurucu ortağı ve CEO’su Nadav Hollander, OpenSea’nin yeni baş teknoloji sorumlusu olacak. OpenSea, anlaşmanın kendi pazarında “NFT satın alma, basma ve satma deneyimini önemli ölçüde iyileştirmesine” yardımcı olacağını belirtti.

İlgili İçerik: Türkiye’nin ilk bağımsız blokzincir projesi Paribu Net hizmete açılıyor

İki dev isim, bu işbirliğinin, NFT‘ler ve Web3‘ün benimsenmesine yardımcı olacağını vurguladı. OpenSea platformunda NFT işlemlerinin büyük ölçüde artması bekleniyor. Nadav Hollander’ın baş teknoloji sorumlusu olarak atanmasıyla birlikte yeni görevler söz konusu. Bu görevler, ürünlerin teknik güvenilirliğini ve çalışma süresini iyileştirmek ve etkileşim için Web3’e özgü mekanizmalar oluşturmak olacak.

Dharma, 2022 ve sonrasında dikkatlerin kriptoya çevrileceğini ve ana akım olarak benimseneceğini açıklamıştı. Bilgi, uzman ve teknolojisini OpenSea’ye getirmeyi hedefleyen Dharma, NFT endüstrisini ileriye taşımayı hedefliyor.

Hollander, OpenSea kurucu ortağı ve mevcut baş teknoloji sorumlusu Alex Atallah’ın yerini alacak. Dharma’nın kurucu ortağı ve operasyon direktörü Brendan Forster, OpenSea’nin strateji başkanı olacak. Dharma, önümüzdeki 30 gün içinde Dharma cüzdan uygulamasını kapatacak. Kullanıcıların, Dharma Akıllı Cüzdan fonlarını 18 Şubat’tan önce çekmesi veya satması gerektiği belirtildi.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.