Başlangıç Haber OnePlus 7 ve OnePlus 7T, OxygenOS 11.0.5.1 Güncellemesini Aldı

OnePlus 7 ve OnePlus 7T, OxygenOS 11.0.5.1 Güncellemesini Aldı

0

OnePlus 7 ve OnePlus 7T Serisi akıllı telefonlar, bir süredir WhatsApp uygulamasında medya sorunu yaşıyordu. Gelen son işletim sistemi güncellemesi bu sorunu çözerken, aynı zamanda yeni özellikler sunuyor. İşte, OxygenOS 11.0.5.1 güncellemesinin OnePlus 7’ye getirdiği yenilikler…

OnePlus 7 ve OnePlus 7T, OxygenOS 11.0.5.1 Güncellemesini Aldı

Güncelleme, Aralık 2021 Android güvenlik yamasını da içeriyor. OnePlus’ın bu iki cihazında da WhatsApp medya sorunu yaşanıyordu. Şirket, yeni güncellemeyi sunarak bu problemi ortadan kaldırdı. İşte, OxygenOS 11.0.5.1 güncellemesinin sunduğu yeni özellikler…

OnePlus 7 ve OnePlus 7T serisi kullanıcıları, WhatsApp uygulamasında fotoğraf ve video gönderip alamama sorunundan şikayetçiydi. Bu sorunu gideren yeni bir OxygenOS güncellemesi yayınlandı. Güncellemeyle birlikte, Aralık 2021 Android güvenlik yaması da cihazlara ulaştı. OnePlus 7 serisi Android 9 Pie ile, OnePlus 7T serisi ise Android 10 ile piyasaya çıkmıştı.

Ara yüz güncellemesi Aralık ayının son günlerinde telefonlara ulaştı. OnePlus 7, OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T ve OnePlus 7T Pro akıllı telefon modellerinin OxygenOS 11.0.5.1 güncellemesini aldığı açıklandı. Yeni güncelleme, 2019’dan beri sunulmayan sistem kararlılığını da bu dört cihaza getirdi. Güncellemenin, başlangıçta kademeli olarak kullanıma sunulması bekleniyor. Telefonun şarja bağlı ve Wi-Fi bağlantısı açıkken güncellemenin indirilmesi öneriliyor.

İlgili İçerik: Hızlı Şarj Özellikli OnePlus 10 Pro’nun Tanıtım Tarihi Netleşti

OnePlus 7 kullanıcıları Ayarlar > Sistem > Sistem güncellemeleri menüsüne giderek güncellemeyi manuel olarak kontrol edebilir.

2019 yılında piyasaya sürülen OnePlus 7 serisi akıllı telefonlar, Android 9, Android 10 ve bu yılın Mart ayında Android 11’i aldı. Şimdilik Android 12 işletim sistemine geçişle ilgili bir açıklama gelmedi. Ancak, OxygenOS güncellemesi bahsi geçen telefon modellerinin performansını artırırken, kritik hataları düzeltecek.

Peki siz bu modellerden birini kullanıyor musunuz ve son güncellemeyi aldınız mı? Sizce şirketin yayınladığı OxygenOS güncellemeleri cihazınızın performansını artırıyor mu?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!