Numaradan Konum Bulma Ücretsiz & Ücretli

Bir çok kişinin merak ettiği konulardan biri numaradan konum bulma ücretsiz olarak yapılabiliyor mu? Ücretli yöntemler ile aradaki farklar neler ve gerçekten ücret ödemeye değer mi? Bu tür soruların yanıtlarına bu yazıda hep beraber ulaşacağız…

Numaradan Konum Bulma Nedir?

Bir telefon numarasını sorgulayarak son görüldüğü lokasyonu bulmak isteyen kişiler ‘numaradan konum bulma’ ifadesini kullanır. Ücretli ve ücretsiz olarak iki farklı şekilde yapılabilecek bu sorgulama metodu, telefon numarasından konum bulma ile ilgilidir.

Pek çok kişi telefondan konum bulmanın mümkün olup olmadığını merak ediyor. Telefon Numarasından Konum Bulma Yöntemi yazımızda ücretli bir sorgulama yöntemi bulunuyor. Bu yöntem içeriğinde aynı zamanda telefondan konum bulmanın ne kadar mümkün olduğunu ve ne şekilde çalıştığını anlatıyoruz. 17 TL karşılığında sorgulama yapabileceğiniz ve oldukça ucuz olan telefondan konum bulma işlemini ilgili içerikten takip edebilirsiniz. Sorgulama yapmak isterseniz direkt buraya ya da aşağıdaki görsele tıklayabilirsiniz.

Numaradan konum bulma ücretsiz & ücretli

Numaradan Konum Bulma Ücretsiz Mi?

Eğer birinin telefon numarasından konumunu bulmak ve yerini tespit etmek istiyorsanız kullanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz yöntemler bulunur. Numaradan konum bulma ücretsiz şekilde yapıldığında genellikle sonuç vermez ve bazı riskleri içerir. Bu riskler ise kısaca şöyledir:

  • Sorguladığınız telefon numarası SPAM listelere dahil edilir.
  • Sorguladığınız telefon numarasına reklam mesajları gönderilir.
  • WhatsApp numaranıza reklam mesajları gelir.
  • Sorguladığınız telefon numarası sahte arama ve sms gönderilebilir.
  • Yasadışı platformlarda Sorguladığınız telefon numarası kullanılabilir.

Telefon numarasından konumunu bulmak istediğiniz kişi genellikle bir yakınınızdır. Yakınınız olmasa bile ücretsiz numaradan konum bulma siteleri ve uygulamaları üzerinden o kişinin numarasını paylaştığınız zaman ilgili numaranın başına kötü şeyler gelebilir. Bu yüzden numaradan konum bulma ücretsiz ya da bedava gibi vaatleri bulunan site ya da uygulamalara değil, ücretli konum bulma servislerine öncelik vermenizi öneririz. Ücretli sorgulama yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Numaradan Konum Bulma Ücretsiz & Ücretli
Numaradan Konum Bulma Ücretsiz & Ücretli

Numaradan Konum Bulma Yöntemleri

Kendi cep telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan konum bulma sorgulaması yapabilirsiniz. Web tabanlı numaradan konum bulma yöntemleri ile hem akıllı telefondan hem de bilgisayarınızdan konum bulabilirsiniz.

Genel olarak numaradan konum bulma ücretsiz yöntemler şu şekildedir:

  • Konum bulma sitesi
  • Konum bulma uygulaması
  • Diğer konum bulma servisleri

Konum bulma sitesi

Scannero gibi numaradan konum bulma için ücretli servisler bulunur. Bu servisleri kullanarak istediğiniz bir telefon numarasının konumunu bulmanıza imkan veriliyor. İlgili telefon numarasının takip edilebiliyor olması ve bazı konum bilgilerine erişilebiliyor olması da önemli.

Konum bulma uygulaması

Google Play Store ve App Store üzerinde birkaç farklı numaradan konum bulma uygulaması ücretsiz olarak hizmet verdiğini iddia ediyor. Numaradan konum bulmak için belli başlı masraflar vardır. Masrafı olan bir işlemin ücretsizi genelde SCAM olarak ifade edilir. Yani çalışmayan yöntemlerdir.

Diğer konum bulma servisleri

Uygulama ve web tabanlı numaradan konum bulma servislerinden hariç tutulan bazı yöntemler de olabilir. Bu yöntemler gün geçtikçe çoğalmaya devam ediyor.

Numaradan Konum Bulma Ücretleri

Bilinen numaradan konum bulma siteleri ve uygulamalarından elde ettiğimiz bilgilere göre en ucuz numaradan konum bulma ücreti 17 TL’dir. Buraya tıklayarak numaradan konum bulma sorgulaması yapabilir ve ücretsiz hesap oluşturabilirsiniz. Ücretli olan deneme hesabını 17 TL karşılığında oluşturabilir ve konum bulma sorgulaması gerçekleştirebilirsiniz.

Numaradan Konum Bulma (Ücretli)

Ücretsiz konum bulma servisleri daha önce de belirttiğimiz gibi genellikle işe yaramaz. Bunun sebebi numaradan konum bulma servislerinin masraflı olmasıdır. Premium özellikleri ücretsiz bulmak oldukça zordur. Bu sebeple numaradan konum bulma işlemi genellike ücretlidir.

Ücretli servisler içerisinde birkaç alternatif bulunuyor. Bu alternatifler ile sorgulama yapmanız mümkün. Telefon numarasından konum bulmak için kullanabileceğiniz 17 TL’lik sorgulamayı buraya tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Numaradan Konum Bulma Uygulamaları (Ücretsiz)

Ücretsiz numaradan konum bulma uygulamaları sayesinde belirli oranda numara sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Fakat bu sorgulamalar ücretli yöntemler kadar sağlıklı ve kesin bilgiler içermeyebilir. Biz webdeyazilim.com olarak yine de bu uygulamaları sizler için listeliyoruz.

Numaradan Konum Bulma Uygulaması

Numaradan Konum Bulma Uygulaması
Numaradan Konum Bulma Uygulaması

Android telefonunuzda çalışabilen bu uygulama sayesinde telefon numarasını sorgulayabilir ve lokasyonunu, konumunu bulabilirsiniz. Uygulama içerisinde çeşitli satın alım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Numaradan Konum Bulma Uygulaması

Numaradan konum bulma ücretsiz uygulama önerisi
Numaradan konum bulma ücretsiz uygulama önerisi

Bu numaradan konum bulma uygulaması ücretsizdir ve bir dizi ek özelliklerle birlikte gelir. Arayan bilgisini gösterme, bilinmeyen numaraları gösterme, arayan lokasyon bilgilerini gösterme gibi çeşitli özelliklerin yanı sıra numaradan konum bulma gibi özellikleri de içerir.

Mobil Numara Bulucu, Konum Bul

Mobil Numara Bulucu, Konum Bul
Mobil Numara Bulucu, Konum Bul Uygulaması

Telefonda numaradan konum bulma uygulamasını ücretsiz olarak kullanmak istiyorsanız kullanabileceğiniz bir diğer uygulama ise Mobil Numara Bulucu uygulamasıdır. Bu uygulamada da yine önceki uygulamalar gibi arama engelleyici, arayan bilgisi görme gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

Telefon Numarası İzleyici

Telefon numarasından konum bulma ücretsiz uygulama
Telefon numarasından konum bulma ücretsiz uygulama

Android telefonunuz için kullanabileceğiniz bir diğer numaradan konum bulma uygulaması da Telefon Numarası İzleyici adlı bu uygulamadır. Özellikle bilindik numaralar için konum bilgileri paylaşan bu numaradan konum bulma ücretsiz uygulamasını mutlaka deneyin.

Telefon Numarası Bulucu

telefon numarası bulma uygulaması ücretsiz

Flaş uyarısı, arama engelleyici, detaylı arama bilgileri ve yabancı numaralar hakkında bilgi gibi ek özelliklerin yanı sıra bir numaranın konumunu bulmayla ilgili özelliklere yer veren bu uygulamayı da ücretsiz olarak indirebilir ve test edebilirsiniz.

Telefon numarasından konum bulunur mu?

Bazı şartlar altında telefon numarasından konum bulmak mümkündür. Konum servisleri açık olan bir telefonda konum sorgulaması yapılabilir. Çeşitli şartlar altında telefon numarasından konum bulunabilir.

Numaradan konum bulma talebi anlaşılır mı?

Birinin telefon numarasına ait konum bilgilerine erişme talebiniz eğer güvenilir kaynaklardan sorgulama yaparsanız anlaşılmaz. Yani, numarasını sorguladığınız kişi, numaradan konum bulma niyetinizi anlayamaz. Bunun için güvenli servisler kullanmanız tavsiye edilir.

Numaradan konum bulmanın ücreti nedir?

Bu yazı yayın tarihi itibarı ile en ucuz ve uygun numaradan konum bulma ücreti 17 TL’dir. Ücretsiz hesap oluşturup sorgulama yapabileceğiniz bir site sayesinde deneme hesabından numara konumu sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Numara yazarak yer tespiti yapma programı var mı?

Akıllı telefonlar için numaradan konum bulma uygulamaları vardır. Fakat bu uygulamalar genellikle aynı servisleri kullanır. Bu servisler ise ücretli servislerdir. Telefondaki uygulamalar da program olduğu için ilgili uygulamalara numara yazarak yer tespiti yapma programı diyebiliriz. Yazı içerisinde bu uygulama ve sitelerle ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Programsız yer tespiti ücretsiz yapılır mı?

Ücretli ve ücretsiz yer tespiti yapmak belli şartlarda mümkündür demiştik. Fakat ücretli servislerin daha doğru verilere dayandığını ve güncel sonuçlar gösterdiğini biliyoruz. Programsız yer tespiti son derece mümkündür. Çünkü web tabanlı numara sorgulama servisleri bulunur. Numaradan konum bulma ücretsiz olarak bu servisler üzerinden gerçekleştirilebilir.

Polislerin kullandığı telefon sinyali bulma programı nedir?

Yasal nedenlerle polislerin kullandığı telefon sinyali bulma programı her yerde bulunmaz. Bu tür programlar adli bilişim çalışanlarına belirli belgeler ile verilir. Numaradan konum bulma ücretsiz şekilde yapılmak isteniyorsa polislerin kullandığı telefon sinyali bulma programları yerine ücretli servisler tercih edilmelidir.

iPhone ve Android telefon numarasından konum bulma farklı mıdır?

Web tabanlı konum bulma servislerini kullandığınızda iPhone ve Android fark etmeksizin ücretli ve ücretsiz şekilde konum bulma servislerini kullanabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın