Genel, Haber

Netflix, Çocuklar İçin Kids Clip Özelliğini Test Ediyor

Netflix, çocuk ve genç izleyicileri platforma çekmek için yeni bir özelliği test ediyor. TikTok benzeri bir ‘Kids Clip’ özelliği çok yakında Netflix platformuna gelecek. İşte detaylar…

İçerik Haritası

Netflix’e Kids Clips Özelliği Geliyor

Netflix, genç izleyicileri platformuna çekmek ve bu dünyayı keşfetmelerine yardımcı olacak TikTok’un sevilen bir özelliğini sunacak. Netflix’in iOS uygulamasında görülen “Kids Clip” özelliği, platformda bulunan çocuk programları ve filmlerindan kısa videolar gösterecek. Hem mevcut programlar hem de ileride gelecek filmlere göre günlük olarak yeni klipler eklenecek.

Netflix’in yeni özelliği Fast Laughs’a benzeyecek, ancak videolar yatay olarak izlenecek. YouTube ve TikTok gibi platformlarda bu uygulama kullanımda. İzleyici siteye giriş yaptığında, karşısına pek çok klip önerisi çıkıyor. Netflix, bu kez çocukları ve gençleri hedef alarak yeni klip özelliği üzerinde çalışmaya başladı.

“Fast Laughs” adlı özelliğini de bu yıl kullanıma sunmuştu. Burada sadece komedi içerikli kısa videolar gösteriliyor. Bunlara ek olarak, en popüler yapımların bir sıralaması oluşturularak kullanıcılara beğenebilecekleri dizi ve filmleri keşfetmeleri için bir fırsat sunulacak.

İlgili İçerik: Netflix Üyelik Ücreti Ne Kadar? NETFLIX Ücretleri

Çocuklara özel kısa video önerileri yani klipler de ‘Fast Laughs’ özelliğini andıracak. Tek fark, bu videolar sadece çocuklara ve gençlere yönelik ve sadece yatay olarak görüntülenecek. Aynı zamanda tüm ekranı kaplayacak. Çocuklar, tek seferde 10 ila 20 klip izleyebilecek.

Netflix Kids Clip özelliği, bu haftadan itibaren ABD, Latin Amerika, Kanada, Avustralya ve İrlanda’da kullanıma sunulacak. Dünyaca ünlü dijital platform Netflix, bu özellik iOS’ta keşfedildikten hemen sonra haberi doğruladı.

Netflix, Mobil Oyun Sektöründe

Dizi ve film izleme platformu, geçtiğimiz günlerde oyun sektörüne de girdi. Hatta ilk 5 mobil oyununu tanıttı bile. Peki siz, Netflix’in yeni oyunlarını denediniz ve memnun kaldınız mı? Kids Clip özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.