Kripto Para, En İyiler, Genel, Haber

Metaverse Projeleri: En iyi 12 Metaverse Coin Projeleri ✔️

Metaverse’ün popülerliği günden güne artıyor. Hal böyle olunca Metaverse ile geliştirilen projelerin sayısı bir hayli fazla. Metaverse projeleri olarak anılan bu projeler hakkında bazı bilgileri sizler için bu yazıda derliyor olacağız.

Bu kavramla birlikte ortaya çıkan Metaverse evreni, gerçeklik ile sanal dünyanın buluştuğu bir ortamdır. Somut özelliklerden uzak bir fikir ve coinler ile birlikte bu projeler, günlük hayatta yapılabilecek birçok şeye ışık tutmaktadır. 

Bu evren üzerine birçok proje ve araştırma yapılmakta ve faaliyete konulmak üzere tasarlanmıştır. Bu sayede insanlar dijital dünyada yer almaktan ziyade bizzat dijital dünyanın içerisine girerek yaşama şansına sahip olmaya çalışırlar. Bu konuda oldukça proje geliştiriliyor.

Popüler Metaverse Projeleri

Metaverse evreninde günden güne gelişmekte olan bir yapı var. Bu yapıların temel yapı taşları ise şüphesiz ki Metaverse Projeleri. Bu projelerden birkaçına sizin için göz attık. Listemizdeki bazı Metaverse projelerini inceleyerek Metaverse ve Projeleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bu listede yer alan Metaverse projeleri ve bazı coinler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Sadece bilgi amaçlı oluşturulmuş bir listedir. Öncelik sırası bulunmaz.

1. SandBox (Sand)

Metaverse Projeleri: En iyi 12 Metaverse Coin Projeleri

Metaverse evrenine Ethereum altyapısı ile giren ve en iyi Metaverse projelerinden / oyunlarından biri olarak addedilen projelerden biri SandBox’dır. Blockchain tabanlı bu proje oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Oyunda singleplayer ve multiplayer olarak aktif olmak ve oyuna dahil olmak mümkün. Oyunda arsa alımı ve satımı yapmaya imkan verilmiş. Bu ticaretlerin ethereum ile gerçekleştiğinden bahsetmiştik. Projede ayrıca NTF pazarı da bulunuyor.

Tüm bu bilgilere baktığınızda projenin umut vaat edeceğini düşünebilirsiniz. Son bir yılda %16.000 den fazla büyüyen bu projeye oldukça yoğun ilgi var.

Sandbox web sitesini buradan inceleyebilirsiniz.

2. Star Atlas

Metaverse Projeleri: En iyi 12 Metaverse Coin Projeleri

Star Atlas, Solana (SOL) ağının üzerine kurulmuş en iyi Metaverse projesidir. Star Atlas oyununun CEO’su Michael Wagner oyun ve Solana ağı hakkından şunları söylemiştir: “Star Atlas, oyunculara oyun içindeki sanal kazançların gerçek dünya gelirine dönüştürülmesi yoluyla ekonomik faydalar elde etmeleri için insanlık tarihindeki en güçlü fırsatı sağlayacak.”

Oyun, 2620 yılında geçmektedir ve oyun içinde kazanılıp elde edilen NFT’ler (Non Fungible Token) yine oyun içerisinde yapılan ticaretlerde kullanılmakta bu şekilde gerçek dünya varlıklarına da etki sağlamaktadır.

Star Atlas web sitesini buradan inceleyebilirsiniz.

3. Metahero

Metaverse Projeleri: En iyi 12 Metaverse Coin Projeleri

Metahero ya da Meta Kahraman olarak anılan bu Metaverse projesi, geleceği parlak coinler ve Metaverse projeleri arasında gösteriliyor. Wolf Studios ile kurmuş olduğu ortaklık ile adından sıkça söz ettirmekte olan Metahero, 3D tarama özelliği ile ön plana çıkıyor. Bu özellik ile kişiler, gerçek avatarlarını 16K kalitede oluşturabiliyor, tarayabiliyor ve NFT’ye dönüştürebiliyorlar.

Metahero web sitesini buradan inceleyebilirsiniz.

4. Decentraland (MANA)

Metaverse Projeleri: En iyi 12 Metaverse Coin Projeleri

Kullanıcılarına sanal oyun deneyimi sunan ve 2018 yılında ortaya çıkıp Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş olan Metaverse projelerinden biri olan Decentraland, oyunda Land parselleri satın almanıza olanak sağlıyor. Decentraland, sanal gerçeklik inşa etmeyi sevenler için ilk tercih olabilir. Ayrıca Decentraland, kullanıcılarına avatarlarını kişiselleştirme imkanı sunuyor.

Decentraland’ın metaverse tokeni olan MANA, oyun sırasında avatar kişiselleştirmede ve arazi alım satımında kullanılıyor.

Decentraland web sitesini incelemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

5. Axie Infinity

Metaverse Projeleri: En iyi 12 Metaverse Coin Projeleri

Oyun oynarken para kazanmak isteyenler ilk tercihi olabilecek bir Metaverse projesi olan Star Atlas, NTF tabanlı bir oyundur. Temelde oyunu oynayan kişilerden karakterlerini geliştirmeleri istenir. 3 farklı karakter seçme imkanı sunulmuştur. Bu karakterler geliştikçe oyunda biriken AXS miktarı da artar.

Oyun içerisindeki para birimi AXS olarak bilinir. Bu para ise Ethereum olarak cüzdanlara çekilebilir. Fakat burada bir süre sınırı vardır. Oyunda kazandığınız paraları 14 gün içerisinde Ethereum’a çevirebilirsiniz.

6. Enjin

Enjin Coin Nedir? (ENJ) başlıklı yazımızda kendisinden sıklıkla bahsetmiştik. İlgili içeriğe giderek proje hakkında bazı detaylara ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu coin’in Metaverse projeleri arasında yer almasının bir sebebi bulunuyor.

Gelecek vaat eden coinler listelerinde kendisine yer bulmayı her zaman başaran bu coin metaverse için ne ifade ediyor hep birlikte öğrenelim:

Enjin projesi ya da Enjin oyunu ile kusursuza yakın bir ekosistem var edilmiştir. Bu projede emlak ve gayrimenkul gibi konularda çeşitli alım-satımlar gerçekleştirebilirsiniz.

Bu proje Ethereum blockchain teknolojisini kullanır. Oyun içerisinde ise Enjin Coin kullanılmaktadır.

7. Hight Street (HIGH Coin)

Metaverse Projeleri: En iyi 12 Metaverse Coin Projeleri

Metaverse projeleri arasında fark yaratmayı başarmış olan Hight Street, fiziksel dünya ile sanal dünyayı bir arada sunuyor. Diğer Metaverse projelerinde olduğu gibi High Street’de oyun içinde kendinizi geliştirmenize olanak sağlıyor. Ayrıca dünyaca ünlü büyük markalar tarafından oluşturulan NFT ya da ürünlerini direkt olarak alma fırsatına da sahipsiniz.

Oyna – kazan prensibini ile hizmet sunan High Street, başarılı ve adından söz ettirecek Metaverse projeleri arasında kabul ediliyor.

High Street web sitesini buradan inceleyebilirsiniz.

8. GALA

Metaverse Projeleri: En iyi 12 Metaverse Coin Projeleri

Oyna- kazan prensibini benimsemiş en iyi Metaverse projelerinden biri olan GALA, Blockchain tabanlı bir oyun. GALA, kullanıcılara kendi oyunlarını yaratma ve bu oyunlardan kazanma imkanı sunuyor. Ayrıca içerisinde onlarca farklı oyuna sahip olan GALA başarılı Metaverse projelerinden biri.

Gala web sitesini buradan inceleyebilirsiniz.

9. Bloktopia

Metaverse Projeleri: En iyi 12 Metaverse Coin Projeleri

Bloktopia, henüz yeni Metaverse projelerinden biri olsa da başarısı ile adından oldukça söz ettirmekte. Bloktopia, dünyaca ünlü kişiler tarafından yatırım almakta. Oyun sanal bir gökdelen olarak tanımlanabilir ayrıca 21 milyon Bitcoin’e atıfta bulunan oyunda gökdelen 21 seviyeden oluşmakta.

Blockchain tabanlı oyunda, kullanıcılar gayrimenkul sahibi olabilir ve gayrimenkullerini kiralayabilir.

Bloktopia web sitesini buradan inceleyebilirsiniz.

10. Terra Viraua Kolect (TVK)

Metaverse Projeleri: En iyi 12 Metaverse Coin Projeleri

En gelişmiş ekosistemlerden biri olan Terra Viraua Kolect, 2021 yılının Aralık ayından bu yana adından sıkça söz ettirip yatırımcıların dikkatini çekmekte. Oyun Mobil, web, bilgisayar, AR/VR ortamlarını kapsayarak kullanıcıları kendine çekiyor.

Oyun birçok alanda alıcı ve satıcıları bir araya getiriyor.

Terra Virtua Kolect web sitesini buradan inceleyebilirsiniz.

11. Epik Prime

Metaverse Projeleri: En iyi 12 Metaverse Coin Projeleri

Epik Prime, dünyanın en büyük NFT platformları arasında bulunuyor. Oyuncular, oyun oynayıp görevleri tamamladıkça NFT ödülleri kazanıyor. Ayrıca oyun içerisinde NFT üretip satabiliyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra en önemli avantajı AAA oyun şirketleriyle anlaşma yapan ilk ve tek platform olması.

Epik Prime web sitesini buradan inceleyebilirsiniz.

12. Somnium SPace (CUBE)

Metaverse Projeleri: En iyi 12 Metaverse Coin Projeleri

Blockchain tabanlı sanal gerçeklik platformu olan Somnium Space en iyi Metaverse projelerinden biri olarak her geçen gün adından söz ettiriyor.

Oyuncular, karakterlerini, avatarlarını ve daha bir çok şeyi kendisi yaratabiliyor. 3D deneyimin ön plana çıktığı Somnium Space, alışverişten eğlenceye kadar onlarca alanda yepyeni bir yaşam alanı inşa etmek üzerine kurulmuştur. Oyunca kullanıcıların para kazanmak için birçok seçeneği bulunmaktadır.

Somnium Space web sitesini buradan inceleyebilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.