Enjin Coin Nedir? ENJ Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

Enjin Coin Nedir? (ENJ) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

Enjin Coin nedir sorusu sadece yatırımcılar ve kripto para ile ilgilenenler tarafından değil, bilgisayar oyuncuları tarafından da sıklıkla araştırılmaktadır. Bunun sebebi Enjin Coin ismini verdiğimiz kripto para birimi ve altyapısının oyunlar için geliştirilmiş olmasıdır. Eğer hem kripto paralara yatırım yapıyor hem de çevrimiçi bilgisayar oyunlarını sıklıkla oynuyorsanız, ENJ Coin en sevdiğiniz kripto para haline gelebilir. Bizler de bu içeriğimizde Enjin Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, geleceği ne olacak, yorumları nasıldır gibi sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız.

Enjin Coin Nedir? ENJ Nasıl ve Nereden Alınır?
Enjin Coin Nedir? ENJ Nasıl ve Nereden Alınır?

Enjin Coin (ENJ) Nedir?

Blok zinciri tabanlı bir oyun platformu olmayı hedefleyen Enjin tarafından çıkarılmış olan Enjin Coin, çevrimiçi oyun platformlarında oyun içi para birimi olarak kullanılmaktadır. Bu hizmeti sayesinde birçok oyun içerisinde, ücretli alışverişlerin yapılması daha kullanışlı, güvenli ve kararlı bir hal almıştır. Kısacası eğlence ve oyun için üretilmiş olan bu kripto para birimi, gelecek oyun dünyasının en değerli kripto para birimlerinden biri olacaktır. Ayrıca oyun içlerinde Enjin Coin kazanma fırsatları ile birçok yatırımcı ve oyuncu da bu kripto parayı incelemeye alıyor.

Oyun üreticileri, oyunlar içerisinde Enjin Coin dağıtımı yaparak pazarlama süreçlerini daha kullanışlı bir hale getiriyor, oyuncular bir oyun içerisinden Enjin Coin kazanarak daha fazla oynamak istiyorlar ve oyun içi ürünler Enjin Coin ile alınıp satılabiliyor. Kısacası bir oyun içerisindeki tüm ekonomi ve şirketin pazarlaması yalnızca bu kripto para ile sağlanabiliyor. ERC-20 altyapısını kullanan fakat bu altyapıdan bağımsız bir şekilde çalışabilen Enjin Coin hakkında daha detaylı bilgiye erişmek isterseniz Enjin Docs sayfasını inceleyebilirsiniz.

Enjin Coin İstatistikleri

Enjin Coin, bugün en yüksek market hacmine sahip kripto paralar arasında yer alıyor. Bunun yanında yüzbinlerce kişinin aktif olarak takip listesinde bulunuyor. Çıktığı 2017 yılından günümüze de sürekli olarak yatırımcıya sahip olmayı ve hacmini korumayı başardı. 2021 yılı itibariyle hızlı bir yükseliş sürecine girerek değerlerini katladı. Enjin Coin istatistikleri de bu durumu kanıtlar nitelikte.

 • Enjin Coin (ENJ) toplam market hacmi 1,1 Milyar Dolar seviyesindedir.
 • Toplam arz miktarı 1 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımda olan arz miktarı 834 Milyon adettir.
 • Enjin Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,06’lık kısmını domine etmektedir.

Bugün en değerli kripto paralar listesinde 81. Sırada bulunan Enjin Coin (ENJ), her geçen gün daha ön sıralara ilerliyor. Böylece daha fazla yatırımcının ilgisini çekerek düzenli bir yükseliş gösteriyor. Gelecekte hangi noktada olacağını bilmiyoruz ancak, yerini koruyacağı ve bu piyasalarda her daim var olacağından neredeyse eminiz.

kripto para
kripto para

Enjin Coin Yorum

Yakın zamanda NFT sektörüne de adım atarak büyük bir NFT pazarının oluşturulmasını sağlayan ENJ Coin, kendi cüzdan altyapısına, geliştirilmiş bir platforma ve aktarım merkezine de sahip. Böylece sürekli değişen ve gelişen bir kripto para birimi olmayı başarıyor. Hal böyle olunca birçok yatırımcı da Enjin Coin hakkında olumlu yorumlar yapıyor. Birçok oyun devi ile de anlaşması olan kripto paramız, güçlü bir geliştirici ekibine sahip.

Enjin Coin yorumları yukarıda da bahsettiğimiz gibi oldukça iyimser seviyelerde. Milyar dolarlık market hacmi ve yüksek talebi de bunu destekler nitelikte. Açıkladığı verilere göre sürekli olarak arz seviyesini yakarak azaltan kripto paramız, bu yüzden sürekli olarak değer kazanıyor. Günlük market hacmi de bir milyon doların üstüne geçmeyi başarıyor. Enjin Coin incelenerek ve detaylı analizleri yapılarak yatırım planına eklenebilecek bir coin olarak görülüyor.

Enjin Coin Fiyatı

Enjin Coin fiyatı, 2017 yılından 2021 yılına kadar çok fazla hareketlilik sergilememiş olsa da bulunduğumuz yıl itibariyle beklenmedik yükselişler gerçekleştirerek değerini ona katlamayı başardı. Durum böyle olunca daha fazla yatırımcı bu kripto para birimine yatırım yapmaya başladı. Bugünkü değeri ise $1.30 ile $2.30 arasında değişkenlik göstermektedir. Yani şu sıralar kısa vadeli yatırımcılar için oldukça riskli bir kripto para birimidir.

 • Enjin Coin (ENJ) tüm zamanlar en yüksek değeri Nisan 2021 tarihinde $4.00 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • Enjin Coin (ENJ) tüm zamanlar en düşük değeri ise Aralık 2017 tarihinde $0.01562 olarak kaydedilmiştir.

En düşük seviyesinden günümüze %8800 oranında yükseliş gösteren ve yatırımcısını ciddi anlamda zengin etmeyi başaran Enjin Coin, en ciddi yükselişini Nisan 2021 tarihinde yapmıştır. Ve bugün halen yükseliş trendinin içerisinde bulunmaktadır. Fakat bu trendden ne zaman çıkacağı ne kadar yükseleceği veya düşeceği bilinmemektedir.

Enjin Coin Geleceği

Enjin Coin hakkında yapılan yorumlardan yola çıkarak bu kripto para biriminin hangi seviyelere gelebileceğini aşağı yukarı tahmin edebilmek mümkündür. Büyük bir potansiyeli içerisinde barındırdığı düşünülen ENJ Coin, birçok analizciye göre NFT pazarını büyütmeyi başarırsa ve daha fazla oyun platformu içerisinde kendisine yer edinebilirse çok daha iyi noktalara gelebilir. Ayrıca arz yakma işlemleri hakkında açıklamalar yapsa da henüz faaliyete geçmemiş olan geliştirici ekibi için olumsuz görüşler de mevcuttur.

Enjin Coin geleceği için yatırımcılarının birden fazla hedefi bulunmaktadır. İlk hedefleri birkaç sene içerisinde $10 hedefine ulaşmaktır. Bundan sonrasında ise daha yüksek noktalara ulaşması beklenmektedir. Ancak bunların gerçekleşebilmesi için yukarıda da bahsettiğimiz gibi hacmini arttırmalı, etki alanını genişletmeli ve arz miktarını bir miktar da olsa azaltmalıdır. Tüm bunlardan sonra hedefine ulaşması için önünde hiçbir engel kalmayacaktır.

kripto para
kripto para

Enjin Coin (ENJ) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Enjin Coin bugün birçok çevrimiçi oyun üzerinden kazanılabilir, oyun içi ögeler karşılığında elde edilebilir ve kendi NFT pazarı üzerinden alınabilir. Ayrıca Türk borsaları da dahil olmak üzere 180’e yakın kripto para borsası üzerinden Enjin Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu kripto parayı yatırım amaçlı almak istiyorsanız aşağıdaki borsaları kullanabilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Coinbase Exchange
 • Huobi Global
 • Paribu – Türk Borsası
 • BTCTürk Pro – Türk Borsası
 • BitTürk – Türk Borsası
 • Kraken
 • KuCoin
 • FTX

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi ERC-20 altyapısına sahip olan Enjin Coin, bu altyapıyı destekleyen tüm platformlarda rahatlıkla kullanılabilir. Binance Cüzdan, Trust Wallet, Ledger, ConnectWallet gibi dijital cüzdanlar üzerinde de kripto paramızı barındırabilirsiniz.

Umarız içeriğimiz sayesinde Enjin Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, istatistikleri ve yorumları nasıldır gibi sorularınıza yanıt bulabilmiş ve detaylı incelemeleriniz sonucunda yatırım planınızı oluşturmuşsunuzdur. Burada bulunan hiçbir açıklama yatırım tavsiyesi değildir! Diğer kripto para içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto paralar kategorisine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.