Mac ve iPhone için En İyi 10 Apple Mail Alternatifi
En İyiler, IOS Uygulamaları, Önerilen

Mac ve iPhone için En İyi 10 Apple Mail Alternatifi

Safari ve Notes gibi diğer stok uygulamalarının aksine, macOS için Apple Mail’de uzun süredir büyük iyileştirmeleri yok. E-posta uygulaması sadece basit bir ara yüzden değil, aynı zamanda “Zamanlama” ve “Akıllı gelen kutusu yönetimi” gibi en temel özelliklerden bazılarından da yoksun. Üçüncü taraf üretkenlik araçlarıyla entegrasyon açısından da iyi puan alamıyor. Tüm bu eksiklikler, herkesi Mac ve iPhone için en iyi Apple Mail alternatiflerini aramaya zorlayabilir. Bu nedenle, daha iyi e-posta yönetimi için stok e-posta istemcisinin ötesine bakmaya karar verdiyseniz, bunlar macOS ve iOS için denemeniz gereken en iyi üçüncü taraf e-posta istemcileridir.

Mac ve iPhone için En İyi 10 Apple Mail Alternatifi
Mac ve iPhone için En İyi 10 Apple Mail Alternatifi

Mac ve iPhone için En İyi Apple Mail Alternatifleri

Bazı e-posta istemcileri özelleştirmeyi artırmaya daha fazla önem verirken, diğerleri e-postalar hakkında ayrıntılı bilgiler sunmaya daha fazla öncelik verir. Sadece e-posta karmaşasından kurtularak basitleştirilmiş bir e-posta yönetimi deneyimi sağlamaya odaklanan e-posta uygulamalarından bahsetmiyorum bile.

Özelleştirme, sorunsuz işbirliği, üretkenlik uygulamalarıyla entegrasyon ve ayrıntılı e-posta izleme gibi çok istenen özellikleri öncelik listesinin en üstüne koyarak, çeşitli Apple Mail alternatiflerini seçtim. Bu nedenle, zengin özelliklere sahip bir alternatife veya e-postaları kolayca almak istiyorsanız, bu diziliş doğru olanı seçmenize yarayabilir.

1. Spark

Hem akıllı e-posta yönetimi hem de kullanım kolaylığı açısından Spark, platformlar arasında en iyi e-posta istemcilerinden biri olarak öne çıkıyor. E-posta istemcisi düzgün bir kullanıcı ara yüzüne sahiptir. İstenmeyen e-postaları uzak tutan ve önemli mesajları açan akıllı bir e-posta sıralama özelliği ile birlikte gelir, böylece gelen kutusunda aramak zorunda kalmadan onlara hızlı bir şekilde göz atabilirsiniz.

Apple Mail’in ara yüzü ile karşılaştırıldığında, Spark modern ve düzenli görünüyor.  Ayrıca, tüm işe yaramazları gizli veya gözden uzak tutarak gürültüyü uzak tutar. Ayrıca, daha sonra gönderilecek e-postaları planlayabilir ve hiçbir şeyi kaçırmamanız için takip hatırlatıcıları ayarlayabilirsiniz.

Spark
Spark

Yerleşik takvimle Spark, verimli planlama için ötesine bakmanıza gerek kalmamasını sağlar. Bu e-posta istemcisi hakkında sevdiğim şey, herhangi bir e-postayı zorlanmadan bulma görevini yapan akıllı aramadır. Kolaylıkla iletişim kurmamı sağlayan hızlı cevaplardan bahsetmiyorum bile, kullanılabilirliğimde de tatlı bir nokta buldu.

Bana her zaman hitap eden bir başka özellik, üretkenliği artırmada hayati bir rol oynayan üçüncü taraf uygulamalarla entegrasyondur. İşbirliği cephesinde bile, Apple Mail’e göre net bir avantajı var. Oluşturma düzenleyicisini kullanarak iş arkadaşlarınızla e-postalar oluşturabilir ve sık kullanılan iletilere hızlı yanıt vermek için hazır şablonlardan yararlanabilirsiniz.

Spark’ın ücretsiz sürümünün sınırlı olduğunu ve 5GB toplam ekip dosyası depolama alanına ve iki etkin ortak çalışana izin verdiğini unutmayın. Kısıtlamaları kaldırmak istiyorsanız, Spark premium’a yükseltmeniz gerekir. Her şeyi dikkate alan Spark, Mac için birinci sınıf bir Apple Mail alternatifidir.

Artıları:

 • Modern görünümlü kullanıcı ara yüzü
 • Akıllı gelen kutusu yönetimi
 • Yerleşik takvim
 • Hızlı yanıtlar
 • Üçüncü taraf uygulamalarla entegrasyon

Eksileri:

 • Geçmişte bazı gizlilik sorunları vardı

Platform uyumluluğu: macOS, Windows, iOS ve Android

Yükle: (Ücretsiz)

2. Microsoft Outlook

Microsoft Outlook, hemen hemen her temel kutuyu kontrol eden güçlü bir e-posta istemcisidir. Bu nedenle hepsi bir arada bir e-posta uygulaması istiyorsanız, Microsoft’un ötesine bakmayın.

Outlook’u diğer birçok rakibin önünde yapan şey; planlama, olayları izleme ve randevuları basit bir görev haline getirmede önemli bir rol oynayan e-posta ve takvimin entegrasyonudur. Bahsetmeye değer bir diğer özellik de Word, PowerPoint ve Excel’e hızlı erişim sayesinde sorunsuz işbirliğidir. İşbirliğini artırmanın yollarını arıyorsanız, Outlook daha iyi bir Apple Mail alternatifi olabilir.

Microsoft Outlook
Microsoft Outlook

Dahası Outlook, e-posta uygulamasından çıkmak zorunda kalmadan arkadaşlarınızla / iş arkadaşlarınızla sohbet edebilmeniz için Skype ile de entegre edilmiştir. Güvenlik ve gizlilik açısından, e-posta uygulaması kişisel bilgilerinizi korumak için araçlara sahiptir. Örneğin, kötü amaçlı yazılım, kimlik avı dolandırıcılığından oluşan güvenli olmayan bağlantıların otomatik olarak devre dışı bırakılmasını sağlar ve ayrıca önemli dosyalarınız için güvenilir bir fidye yazılımı algılama ve kurtarma özelliğine sahiptir.

Önerilen : Spam Mail Engelleme Nasıl Yapılır?

Microsoft Outlook’un ücretsiz planının 15 GB posta depolama alanı, temel güvenlik özellikleri ve yalnızca 5 GB OneDrive depolama alanı gibi bazı sınırlamalara sahip olduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle, tüm güçlü araçların kilidini açmak için e-posta istemcisinin premium planına yükseltmeniz gerekecektir. Her şey göz önünde bulundurularak; üretkenliği artırmak isteyenler için Apple Mail’e tam bir alternatiftir.

Artıları:

 • Hepsi bire bir e-posta uygulaması
 • E-posta ve takvimin entegrasyonu
 • Sorunsuz işbirliği
 • Skype ile tümleşik

Eksileri:

 • Ücretsiz sürümü oldukça sınırlıdır
 • Başlangıçta biraz öğrenme gerektirir

Platform uyumluluğu: macOS, Windows, iOS, Android ve web

Yükle: (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar sunar)

3. Gmail

Rakamlara göre Gmail, platformlar arasında açık ara en popüler e-posta istemcileridir. Birkaç yıl kullandıktan sonra söyleyebileceğim şey, çoğu açıdan bu kadar büyük bir iz bırakmış olmasıdır. Bu nedenle, son derece kullanıcı dostu bir mail bakıyorsanız, mutlaka kontrol etmelisiniz.

Muhtemelen Gmail’in en büyük vurgusu; Google Drive, Dokümanlar, Takvim, Haritalar, Çeviri, Fotoğraflar ve daha fazlası gibi çeşitli uygulamalara hızlı erişim sunan G-Suite ile entegrasyondur. Bu nedenle, Google ekosisteminin derinliklerine iniyorsanız, işinizi halletmek için çok fazla zaman harcamanıza gerek kalmayacak. İster dilleri çevirin, ister yakındaki yerleri kontrol edin veya dosyaları bulut depolama alanında depolayın, bu işleri (ve daha fazlasını) tek bir noktadan yapabilirsiniz.

Gmail
Gmail

İhtiyaçlarınıza göre tüm e-postalarınızı sosyal, promosyonlar, güncellemeler ve daha fazlası gibi farklı kategorilerde düzenleyebilirsiniz. Böylece en son mesajlara bir bakışta göz atabilir ve hızlı bir şekilde yanıt verebilirsiniz. E-posta yönetimi açısından Gmail, Apple Mail’e karşı açık bir avantaja sahiptir.

Gmail’in en sevdiğim özelliklerinden biri, e-postaları açmak zorunda kalmadan ekleri, RSVP olaylarını görüntüleme, mesajları erteleme yeteneğidir. Özellikle Google, güvenliğinizi artırmak için tehlikeli e-postaların% 99,9’unu engellediğini iddia ediyor.

Genel olarak, Apple Mail’e güvenilir bir web alternatifine sahip olmak istiyorsanız, Gmail en iyi seçim olmalı.

Artıları:

 • Kullanımı oldukça kolay
 • G-Suite ile entegrasyon
 • E-postalarınızı farklı kategorilerde düzenleme
 • Hızlı yeniden yürütme

Eksileri:

 • Klasörler yerine etiketler sunar
 • Masaüstü uygulaması sunmuyor
 • Gmail olmayan e-posta kullanılamıyor

Platform uyumluluğu: iOS, Android ve web

Yükle: (Ücretsiz)

4. Newton Mail

Tamamen hızlı bir ara yüze dayanan bir Apple Mail rakibi seçecek olsaydım, Newton Mail rahatça toparlanmayı başarırdı. Güzel görünümlü bir ara yüze sahip olmasının yanı sıra, e-posta istemcisi, e-postaları istediğiniz gibi yönetmenize izin veren bir dizi üst düzey özellik ile birlikte gelir.

Hiç birine bir e-posta gönderdiniz ve o kişinin e-postanızı okuyup okumadığını merak ettiniz mi? Evet ise, Newton Mail’in alıcının e-postayı ne zaman okuduğunu size bildirecek olan okundu bilgisi özelliğini takdir edersiniz. Bu uygulamada dikkatimi çeken bir başka özellik, en erken yanıtlamanız gereken konuşmaları otomatik olarak geri getiren “özet”tir. Bu nedenle, herhangi bir iletiyi yanıtlamayı unutmazsınız.

Newton Mail
Newton Mail

Apple Mail ile karşılaştırıldığında, Newton Mail istenmeyen e-postaları uzak tutan gelen kutusunu düzenli hale getirmek için daha verimli bir araca sahiptir. Bu nedenle, önemli olan e-postalara odaklanabilir ve karışıklığı önleyebilirsiniz. Trello, OneNote, Asana ve Evernote gibi çeşitli uygulamalarla olan bağlantı sayesinde, projeleri yönetme, not alma ve iş arkadaşlarınızla kolayca işbirliği yapma gibi görevleri yerine getirmenizi sağlar.

HTML imzaları, özel klasör senkronizasyonu, karanlık mod ve güvenilir gizlilik kalkanı gibi özellikler Newton Mail’i önemli bir seçim haline getirir. Newton Mail’in premium sürümü pahalı görünebilir. Ancak, etkileyici özellikleri göz önüne alındığında, bu konuda hak vereceksiniz.

Artıları:

 • Güzel görünümlü ara yüz
 • Gelen kutusunu tonlamak için daha verimli bir araç
 • Okundu bilgisi
 • Konuşmaları otomatik olarak geri getirir

Eksileri:

 • Nispeten pahalı

Platform uyumluluğu: macOS, Windows, iOS ve Android

Yükle: (14 günlük Ücretsiz deneme)

5. Airmail

Airmail; Mac, iPhone, iPad ve Apple Watch gibi iDevices’te sorunsuz bir şekilde çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle, Apple ekosisteminde çalışmak üzere optimize edilmiş bir e-posta istemcisi arıyorsanız, Airmail’e ciddi bir şekilde dikkat etmelisiniz.

Kullanıcı ara yüzünden bahseden Airmail birinci sınıftır. Özellikle, 2017’de Apple Tasarım Ödülü’nü kazandı. Hızlı ve duyarlı bir kullanıcı arabirimine sahip olduğu için bol miktarda övgü almaya devam etti. İyi görünümlü bir kullanıcı ara yüzünün ötesinde, e-posta istemcisi tam özelleştirme sunar, böylece ihtiyaçlarınıza uygun olarak her şeyde ince ayar yapabilirsiniz.

Görevlerinizi hızlandırmak için özel eylemler oluşturabilir ve üretkenliğinizi artırmak için çok çeşitli uygulamalarla entegrasyondan yararlanabilirsiniz. Sorunsuz e-posta yönetimi için istediğiniz kadar e-posta hesabı ekleyebilirsiniz.

Airmail
Airmail

Gmail, GSuite, iCloud Mail, Exchange, Office 365, Microsoft Outlook, IMAP ve POP3 desteğiyle tamamen kapsamlıdır. Apple Mail ile karşılaştırıldığında, Airmail birden fazla hesabı yönetmek için daha fazla esneklik sunar ve bu da bir uçtan diğerine koşmak zorunda kalmazsınız.

Gizlilik cephesinde, Airmail gayet başarılı. Kullanışlı gizlilik moduyla, izleme piksellerini engellemenize ve görüntülerin otomatik olarak yüklenmesini engellemenize olanak tanır. Ayrıca, Touch Bar’ı da destekler ve Okundu Bilgileri, SMIME veya GPG şifrelemesi ve daha fazlası gibi ek özellikler eklemenize izin vermek için çeşitli eklentiler sunar.

Uzun lafın kısası, Airmail Mac’iniz için daha çok yönlü bir Apple Mail yerine geçecek kadar tam donanımlıdır ve mutlaka denemelisiniz.

Artıları:

 • İyi görünümlü aray üz
 • Gmail, GSuite, iCloud Mail, Exchange, Office 365’i destekler
 • Gizlilik modu
 • Çeşitli eklentiler sunar
 • Dokunmatik Çubuğu destekler

Eksileri:

 • Bazı özel eylemler güvenilir bir şekilde çalışmaz
 • Tüm eklentiler beklendiği gibi çalışmıyor

Platform uyumluluğu: macOS, iOS, watchOS

Yükle: (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar)

6. Mailplane

MacOS için en iyi e-posta istemcisi olmayı vaat eden başka bir Apple Mail alternatifi. Ne sunduğuna ayrıntılı bir bakış attıktan sonra, e-postanın güvenlik için tam donanımlı olduğunu söylemeliyim.

Mailplane, Gmail’i, takvimi ve kişileri tek bir noktadan yönetmenin basit bir yolunu sunar. Bu nedenle, e-postalarınızın kontrolünü ele geçirmek, takvim etkinliklerini izlemek veya kişilerinizi takip etmek için dolambaçlı yollardan gitmenize gerek yok. Apple Mail’de takdir ettiğim şeylerden biri, yaygın eylemleri daha hızlı gerçekleştirmek için kullanışlı olan bir dizi klavye kısayolu desteğidir.

Mailplane
Mailplane

Mailplane ayrıca birkaç klavye kısayolları sunduğu için, kitaplığa girmek çok zaman almadı. Ayrıca Mailplane’in notifier’ı, gelen kutularınızda, menü çubuğundan kaç tane okunmamış ileti olduğu konusunda sizi döngüde tutar. Yeni bir e-posta geldiğinde, e-postayı arşivleyebilir veya hemen yanıtlayabilirsiniz.

Ek açıklamalara düşkün biri olarak, ek açıklama araçlarını oldukça yararlı buldum.  Gmail, Fotoğraflar ve Evernote gibi temel Mac uygulamalarıyla entegrasyon, macOS için tam teşekküllü bir Apple Mail rakibi olarak profilini daha da  zenginleştiriyor.

Artıları:

 • Gmail, takvim ve kişileri yönetmenin kolay yolu
 • Bir dizi Mac uygulamasıyla entegre
 • Bir dizi klavye kısayolları sunar
 • Ek açıklama araçları

Eksileri:

 • Büyük yükseltmeler ücretsiz olarak kullanılamaz

Platform uyumluluğu: macOS

Yükle: (Ücretli)

7. Canary Mail

Basitleştirilmiş e-posta yönetimi sunmak söz konusu olduğunda, Canary Mail araçları beklentiye uygun hale getirebilir. Ancak bunu daha iyi bir seçim yapan şey, kişisel bilgilerinize gelişmiş gizlilik sunma yeteneğidir. Bu nedenle, Apple Mail’in ötesine geçmek istiyorsanız, ancak verilerinizin güvenliği hakkında biraz endişeli hissediyorsanız, bu denemeye değer olabilir.

Canary Mail
Canary Mail

Canary Mail, meraklılığa karşı korunabilmesi için verilerinize uçtan uca şifreleme sunar. Özellikle, gizliliği ön planda tutan açık kaynaklı bir posta eşitleme motoru da kullanır. Canary ile gerektiği kadar e-posta hesabı ekleyebilirsiniz. Gmail, iCloud, Office365, Yahoo, Exchange, IMAP ve ProtonMail hesapları desteği, size her türlü e-posta hesabını ekleme ve kolayca sekme yapma özgürlüğü sunar.

Okuma bildirimleri, tek tıklamayla abonelikten çıkma, erteleme, şablonlar, kişi profilleri ve tam teşekküllü takvim gibi özellikler, e-postaları yönetmek güvenli bir hale gelir. Canary zengin bir kullanıcı ara yüzüne sahip olmasa da, şikayet edecek çok az şeyiniz olacak. Özetlemek gerekirse, Mac için en iyi ücretsiz Apple Mail alternatiflerinden biridir.

Artıları:

 • Gmail, iCloud, Office365, Yahoo, Exchange, IMAP ile uyumludur
 • Uçtan uca şifreleme sunar
 • Önceden tanımlanmış şablonlardan oluşan geniş bir koleksiyona sahiptir
 • Açık kaynak posta eşitleme altyapısı

Eksileri:

 • Hızlı bir ara yüzden yoksundur

Platform uyumluluğu: macOS, iOS ve Android

Yükle: (Ücretsiz, Premium sürüm için web sitesini ziyaret edin)

8. Polymail

Polymail, herhangi bir ter dökmek zorunda kalmadan tüm profesyonel e-postalarınızı sıralamak için kullanmanız gereken şeydir. Bu Apple Mail alternatifi, her şeyi basit tutarak üretkenliği artırmaya daha fazla önem verir.

E-posta izleme, anımsatıcıları takip ve kişi profilleri gibi özellikler, tekrarlanan görevleri daha hızlı gerçekleştirmenize izin vererek zamandan bolca tasarruf etmenizi sağlar. Akıllı otomasyon sayesinde, tekrarlayan manuel görevlerle uğraşmak için fazla zaman harcamanıza gerek kalmamasını sağlar.

Polymail
Polymail

Polymail’in tam donanımlı bir Apple Mail değişimi gibi göründüğü bir başka alan, e-posta karmaşasından kurtulma ve daha organize iletişim sağlama becerisidir. Bu e-posta istemcisinin en önemli özelliklerinden biri, insanların e-postaları nasıl ve ne zaman okudukları hakkında ayrıntılı bilgiler elde etme yeteneğidir.

Ayrıca, takımın aktivitesini takip etme ve ayrıntılı raporlar alma yeteneği de benim için oldukça yardımcı oldu. Ve eminim ki, yetkin bir ekibin aktivite izleme aracına sahip olmak istiyorsanız, sizi de kazanacaktır. Genel olarak, Polymail profesyoneller için harika bir Apple Mail alternatifidir.

Artıları:

 • Akıllı otomasyon
 • E-posta karmaşasından kurtulmada Excels
 • E-posta izleme
 • Kişi profilleri

Eksileri:

 • Biraz öğrenme gerektirir
 • Otomasyon her zaman doğru çalışmaz

Platform uyumluluğu: macOS, Windows, iOS ve web

Yükle: (Ücretsiz, Premium sürüm için web sitesini ziyaret edin )

9. Kiwi for Gmail

Adından da anlaşılacağı gibi, Kiwi birden fazla Gmail hesabına sahip olanlar ve bunları daha hızlı ve daha fazla esneklikle yönetmek isteyenler için geliştirilmiştir. Eğer onlardan biriyseniz, Kiwi for Gmail sizin içindir.

Onu önemli bir Apple Mail alternatifi yapan nedir merak ediyor musunuz? Gmail’den en iyi şekilde yararlanma yeteneğidir; bu da Google’a büyük ölçüde güvenen insanlar için çok daha iyi bir durumdur. Mac’inizde yüklü olan bu uygulama ile Gmail’i bilgisayarınızda bir masaüstü uygulaması olarak kullanmak gibi hissedeceksiniz.

Kiwi for Gmail
Kiwi for Gmail

Apple Mail’in aksine Kiwi, Gmail hesaplarınızı yönetmek için daha iyi organize edilmiş bir yol sağlar. Aynı anda 6 Gmail hesabı kullanmanıza olanak tanır. Daha da iyisi, tüm G-Suite’i entegre ederek Google Dokümanlar, E-Tablolar, Google Drive, Slaytlar gibi uygulamalara kolayca erişmenizi sağlar.

Hepsi bu değil, uygulama ayrıca gsheet, gform, gdoc, gslides, gdraw, glink ve gnote dahil olmak üzere çeşitli dosya türlerini açmanıza izin verir. Böylece uyumsuzluk sorunu yaşamazsınız. Ayrıca, Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar için çevrimdışı erişime izin verir, böylece herhangi bir müdahale olmadan üzerinde çalışmaya devam edebilirsiniz. Bazı kullanışlı klavye kısayolları, Kiwi for Gmail için gerçekten zor hale gelir.

Artıları:

 • Tüm G-Suite’i entegre eder
 • Gmail hesaplarınızı yönetme
 • Aynı anda en fazla 6 Gmail hesabı kullanma
 • Klavye kısayolları

Eksileri:

 • Bol miktarda Gmail eklentisi kullanımı uygulamayı yavaşlatma eğilimindedir

Platform uyumluluğu: macOS

Yükle: (Ücretsiz, Premium sürüm için web sitesini ziyaret edin)

10. Postbox

Profesyoneller için favori bir seçim olabilecek bir başka Apple Mail rakibi Postbox’tur. Bu e-posta istemcisi, belirtilen bazı meslektaşları kadar popüler olmasa da, düzgün bir e-posta yönetimi deneyimi sunma konusunda sağlam bir yumruk atar.

Özellikle Postbox, Gmail, iCloud, Office 365 ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm IMAP veya POP hesaplarıyla uyumludur. Bu nedenle, hangi e-posta hesabına sahip olduğunuz önemli değildir, e-postalarınızı kolayca yönetmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Postbox, en hızlı e-posta arama motorlarından birine sahip olmak için lanse edilir. Sonuç olarak, dosyaları, görüntüleri ve diğer ekleri çok daha hızlı bulabileceksiniz.

Postbox
Postbox

Apple Mail ile karşılaştırıldığında, Postbox’ı arama açısından çok daha hızlı buldum. Yerleşik Hızlı Çubuğu kullanarak bir iletiyi taşımak, bir iletiyi kopyalamak, klasör değiştirmek ve hatta bir iletiyi etiketlemek oldukça kolaydır.

Hepsi bu değil, ara yüze güzel bir görünüm vermenizi sağlamak için bir dizi havalı temayla birlikte geliyor. Özetle, Postbox Apple Mail’e mümkün bir alternatiftir.

Artılar:

 • Tüm IMAP veya POP hesaplarıyla uyumludur
 • Düzgün bir e-posta yönetimi deneyimi sunar
 • En hızlı e-posta arama motorlarından biri
 • Çeşitli havalı temalarla birlikte gelir

Eksileri:

 • Önemsiz kaldırma aracının bazı iyileştirmelere ihtiyacı var

Platform uyumluluğu: macOS ve Windows

Yükle: (Ücretli)

MacOS için En İyi Apple Mail Alternatiflerini Sizin İçin Listeledik

Mac için Apple Mail’e en iyi alternatifler hakkındaki makalemiz sona eriyor. Şimdi dikkat çekmek için yarışan en iyi e-posta alternatiflere sahip olduğunuza göre, tüm ihtiyaçlarınızı kontrol ediyor gibi görüneni seçin.

Ancak tercih ettiğiniz e-posta uygulamasını ayarlamadan önce geri bildiriminizi bizimle paylaştığınızdan emin olun. Ve her zaman olduğu gibi, yukarıdaki listede bir yeri hak eden başka değerli e-posta istemcilerinden de bahsedin.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[4 kişinin oyu: 5]
Posted by
Teknoloji Editörü

Gündelik hayatında kitap okumayı, çimlere uzanmayı ve kahve içmeyi seven yazar, teknoloji hakkında araştırmayı ve yazmayı da ihmal etmiyor. Fırsat buldukça liste içerikleri üretmeye ve farklı teknoloji konularında bloglamaya bayılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.