Başlangıç Borsa KSM Coin Nedir? Kusama Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

KSM Coin Nedir? Kusama Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

0

Polkadot ağının öncülerinden olan ve oldukça güçlü hareketlilikler sergileyen KSM Coin (Kusama), son zamanlarda birçok yatırımcının merceğine girdi. Bu yüzden bugün birçok kişi KSM Coin nedir sorusunun cevabını araştırmakta ve bu kripto para biriminin detaylarını öğrenmek istemektedir. Polkadot ağının ve bu ağda bulunan tokenlerin öneminin ne derecede önemli olduğunu anlıyorsanız Kusama Coin’i de merak etmeniz içten bile değildir. Bu içeriğimizde, KSM Coin nedir, nereden alınır, yorumları ve geleceği nasıldır, fiyatı ne kadardır gibi soruları yanıtlayacağız. 

KSM Coin Nedir? Kusama Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?
KSM Coin Nedir? Kusama Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

KSM Coin (Kusama) Nedir? 

Polkadot, içerisinde birden fazla blockchain zincirini ve teknolojisini bünyesinde barındıran büyük bir platform olma özelliğini taşıyor. Bu platformun ilk zamanlarında ise altyapısı kullanılarak geliştirilen, erken dönem denetimsiz kripto para birimine KSM Coin ismi veriliyor. Kusama kendi altyapısına ve platformuna sahip olan ölçeklendirilebilir ve merkeziyetsiz bir oluşumdur. Aynı Polkadot gibi çalışmaktadır. 

KSM Coin, Kusama platformunun yönetim tokeni olma özelliğini taşıyor. Bunun yanında Ethereum ve Polkadot ekibinde yer alan kişiler tarafından geliştirilmiş olan kripto para birimimiz bugüne kadar oldukça iyi bir performans sergiledi ve Polkadot blockchain teknolojilerinin öncüsü olmayı başardı. KSM Coin hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz Kusama Coin (KSM) White Paper sayfasını inceleyebilirsiniz. 

KSM Coin İstatistikleri 

KSM Coin, Polkadot zincirlerinde uygulanacak teknolojilerin ilk uygulandığı merkezlerden biri olmaktadır. Bu sebeple birçok kişi tarafından değerli olarak görülmekte ve yatırımcıların ilgisini çekmektedir. Bu durumu istatistiklerine de yansıtmaya başaran KSM Coin, yüksek sayılabilecek market hacmi değerlerine sahiptir. KSM Coin istatistiklerini detaylı olarak şöyle sıralayabiliriz: 

 • KSM Coin toplam market hacmi 3,9 Milyar Dolar seviyesindedir. 
 • KSM Coin toplam arz miktarı 9,65 Milyon, dolaşımda olan arz miktarı ise 8,4 Milyon adettir. 
 • KSM Coin (Kusama), tüm kripto para piyasalarının %0,14’lük kısmını domine etmektedir. 

Oldukça iyi değerlere sahip olan KSM Coin (Kusama), bugün en değerli kripto paralar listesinde 50. sırada bulunmaktadır. Polkadot altyapısıyla geliştirilen ve kendisine ait bir altyapıya sahip olmasının yanında en değerli kripto paralardan biri olma özelliğini de taşımaktadır.  

kripto para
kripto para

KSM Coin Yorum 

KSM Coin yorumları birçok kişiyi iki farklı görüşe ayırmaktadır. Bazı kişiler Polkadot altyapısının testi için kullanılan bu kripto para biriminin hiçbir zaman yükselemeyeceğini ve kötü güncellemelerin de KSM Coin üzerinde denenmesi sebebiyle kripto paranın gidişatını kötü etkileyeceğini belirtmişlerdir. Bir farklı grup ise bunun tam tersinin olacağını ve tüm yeniliklerin bu kripto para birimi ile birlikte piyasaları gireceğini, böylece öncü olan kripto para biriminin KSM Coin olduğunu belirtmektedirler. 

Düşük giriş ücretleri ile birlikte birçok kişiye kendi tokenini geliştirme altyapısı sunan KSM Network, daha sonra projelerini Polkadot altyapısına taşıma fırsatı da sunuyor. Durum böyle olunca birçok geliştirici bu platform üzerinde projelerini kullanılabilir hale getiriyorlar ve hem onlar hem de KSM market hacmini genişletiyor, değer olarak daha iyi bir konuma geliyor. Bu yüzden değerli bir kripto para birimi olduğunu kanıtlıyor. 

KSM Coin Fiyatı 

KSM Coin fiyatı, yüksek market hacmine ve düşük arz miktarına sahip olduğu için oldukça yüksek. Günümüzde $400 ile $420 aralığında değere sahip olan kripto paramız, 2019 yılından günümüze çok fazla hareketlilik sergilemedi. Fakat 2021 yılı itibariyle hızlı bir yükseliş trendine girdi. Yatırımcısını zengin eden KSM Coin tüm zamanlar fiyat değişimi de oldukça ilgi çekici. 

 • KSM Coin (Kusama) tüm zamanlar en yüksek değeri Mayıs 2021 tarihinde $623.75 olarak kayıtlara geçti. 
 • KSM Coin (Kusama) tüm zamanlar en düşük değeri ise Ocak 2020 tarihinde $0.914 olarak kaydedildi. 

Yalnızca iki yıl içerisinde %44800 oranından daha fazla yükseliş gösteren kripto paramız, bugün oldukça yüksek bir değere sahiptir. Halen yükseliş trendinde bulunduğu için birçok kişi tarafından daha da yüksek noktaları göreceği düşünülmektedir. En değerli kripto paralar arasında 47. Sırada bulunan KSM Coin, Polkadot ile birlikte oldukça güçleneceğe benziyor. 

KSM Coin Geleceği 

KSM Coin geleceği hakkında yapılan çalışmalar ve açıklamalar, yatırımcıları umutlandıracak nitelikte. Ne kadar kötü güncellemelerle karşı karşıya kalma riski barındırsa da bahsettiğimiz diğer özellikleri sebebiyle birçok analizciye göre henüz yeni yeni değerlenen bir kripto para olan KSM Coin, yüzbinlerce takipçi ve yatırımcıyı bünyesinde barındırıyor. 

KSM Coin yatırımcıları, bu kripto para biriminin gelecekte çok daha fazla değerleneceğini belirtiyorlar. Sabit arz miktarına sahip olan ve her gün kendi altyapısında yeni projeler geliştirilen bu kripto para birimi hakkında önümüzdeki birkaç sene içerisinde $1000 hedefi bulunuyor. Bunun için market hacmini dört katına katlaması gereken KSM Coin, her gün milyonlarca dolar yatırım aldığı için hedefine ulaşması çok da zor görülmüyor. 

kripto para
kripto para

KSM Coin (Kusama) Nasıl ve Nereden Nasıl Alınır? 

KSM Coin öncelikle kendi platformu olan Kusama Network, daha sonra Polkadot hizmetlerinden hızlıca alınabiliyor. Bunun yanında 90’dan fazla kripto para borsası üzerinde KSM Coin alım satım işlemlerini gerçekleştirebilmek mümkün. Bu açıdan incelendiğinde, en kolay alınıp satılabilecek ve transferi yapılabilecek kripto paralar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. 

 • Binance – En yüksek hacme sahip borsa 
 • BitTürk – TRY ile işlem yapılabilir 
 • KuCoin 
 • Huobi Global 
 • Kraken 
 • Bitfinex 
 • Bittrex 

Borsaların yanında Polkadot ve Kusama altyapılarını destekleyen tüm noktalarda KSM Coin kullanabilirsiniz. TrustWallet, MetaMask gibi cüzdanlarda yatırımlarınızı barındırabilir ve düşük işlem ücretleri ile transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

İçeriğimizde KSM Coin nedir, Kusama Network ne amaçla kullanılmaktadır, nereden satın alınır, yorumları nasıldır ve fiyatı ne kadardır gibi soruları yanıtladık. Fakat burada bulunan hiçbir açıklamanın veya yorumun yatırım tavsiyesi amacı içermediğini unutmayın! Diğer içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atmanızı tavsiye ederiz. 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!