Kalıcı Olarak Facebook Hesabı Silme

Kalıcı olarak Facebook hesabı silme nasıl yapılır? Popüler sosyal medya platformları arasında olan Facebook’ta nasıl hesabınızı kalıcı olarak silme işlemini gerçekleştirebileceğinizi makalemizden detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kalıcı Olarak Facebook Hesabı Silme

Sosyal medya platformları günümüzde insanlar arasında çok sık kullanılan mecralar haline gelmiştir. İnsanlara çok farklı alanlarda hizmetler sunan uygulamalar reklam ve pazarlamadan haber alma aracına kadar birçok farklı alanda kullanılıyor. Bireyler, bu uygulamalar aracılığıyla sosyal hayatlarını ya da fikirlerini paylaşmanın yanı sıra dilerlerse kendi işletmeleri ya da sundukları hizmetler için tüm pazarlama ve reklam işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Ancak yine de kalıcı olarak Facebook hesabı silmek isteyen bireylerde oluyor. Eğer sizde Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız aşağıdaki yönergeleri takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kalıcı Olarak Facebook Hesabı Silme İşlemi Yapmadan Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Kalıcı olarak Facebook hesap kapatma işlemini gerçekleştirdiğiniz takdirde üyesi ya da yöneticisi olduğunuz tüm gruplar ve sayfalarınızda hesabınızla birlikte silinir. Yöneticisi olduğunuz grup ya da sayfaların silinmesinin önüne geçmek için işleminizden önce farklı bir üye atamalısınız.

2- Hesabınızda bu güne dek paylaştığınız tüm fotoğraf ve video içerikleri hesabınızla birlikte kalıcı olarak silinir. Eğer aralarında kaybetmek istemediğiniz verileriniz varsa bunları mutlaka kaydetmelisiniz.

3-Hesabınızı kapattığınız takdirde “Facebook ile giriş yap” seçeneğini kullandığınız tüm uygulama ve oyunlara erişiminiz engellenecektir. Bunun önüne geçebilmek için bu seçenekle birlikte kullandığınız tüm oyun ve uygulamalarda eposta ve şifre ile giriş yapabilecek şekilde ayarlama yapmalısınız.

Ayrıca Facebook hesap silme işleminden sonra tekrar Facebook ile giriş yap seçeneğini seçerseniz hesabınız tekrar aktif hale gelmektedir. Çünkü hesabınızın kalıcı olarak silinmesi için kapattıktan sonra 30 gün hiçbir aktivasyon ya da işlem yapılmamış olması gereklidir.

Facebook Hesabı Silme

Öncelikle;

https://www.facebook.com/help/delete_account linki üzerinden hesabınıza giriş yapın.

→Daha sonra açılan sayfada size belirttiğimiz uyarıların benzerlerini göreceksiniz. Burada “Hesabımı Sil” seçeneğine tıklayın.

→Son aşama olarak karşınıza bir şifre ekranı gelecek. Buradan şifrenizi girerek hesabınızı doğruladıktan sonra Facebook hesabınız kalıcı olarak kapatılacaktır.

Kalıcı olarak Facebook hesabı silme ile ilgili soru ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın