Başlangıç Mobil Cihazlar iPhone Sildiğim Fotoğrafı Nasıl Bulabilirim?

iPhone Sildiğim Fotoğrafı Nasıl Bulabilirim?

0

iPhone cihazınızdan bir fotoğrafı sildiniz ancak tekrar lazım olduysa iPhone sildiğim fotoğrafı nasıl bulabilirim sorusunu sizin için yanıtlıyoruz. Bazen depolama alanı açmak için telefonunuzdan toplu olarak veri silebilirsiniz. Ancak sonradan size lazım olan bir fotoğrafı sildiğinizi fark edebilirsiniz. Bir fotoğrafı yanlışlıkla silebilir ya da bilerek ve isteyerek sildiğiniz fotoğraf yeniden lazım olabilir. İşte bu durumlarda silinen fotoğrafları bulmak için bazı seçenekleriniz vardır.

iPhone Sildiğim Fotoğrafı Nasıl Bulabilirim?
iPhone Sildiğim Fotoğrafı Nasıl Bulabilirim?

Son Silinenler Klasörüne Bakın

İphone cihazlarda silinen fotoğraflar son silinenler klasörüne taşınır. Burada saklana fotoğraf ve videolar 30 gün süreyle saklanmaya devam eder. 30 günlük süre dolduğu zaman ise otomatik olarak fotoğraflar silinecektir.

İşte sildiğiniz fotoğrafı geri getirmek istediğiniz süre kısa ise hemen son silinenler klasörüne bakın. Silmenizin üzerinden 30 gün geçmemişse sildiğiniz fotoğrafa buradan ulaşabilirsiniz.

ilgini çekebilir: iPhone Silinen Fotoğrafları Geri Getirme – 2021

iTunes Yedeklemelerine Bakın

iPhone cihazlarda saklanan verileri yedekleyerek kalıcı olarak saklamak isteyebilirsiniz. Bunun için iTunes size sınırsız bir depolama alanı sunar. Ancak iTunes yedeklemeleri otomatik olarak yapılmaz. iPhone cihazınızı bilgisayara kablo ile bağlayarak veri aktarımı sağlarsınız. Belirli aralıklarla iTunes yedeklemesi yaparsanız verileri saklamak mümkündür.

Eğer iPhone cihazınızdan fotoğraf sildiyseniz bu fotoğraf yedeklemelerde saklanmaya devam eder. Telefondan silmek fotoğrafın tamamen kaybolması için yeterli değildir. Yedeklemelerden de silmek gerekir. Bu durum aynı zamanda telefondan sildiğiniz fotoğrafın yedeklemelerde kalmaya devam edeceği anlamına gelir.

İphone sildiğim fotoğrafı nasıl bulabilirim diyenler mutlaka iTunes hesabına yaptıkları yedeklemelere bakmalıdır. Eğer yedeklediyseniz ve yedeklemeleri silmediyseniz sildiğiniz fotoğraflar burada saklanmaya devam eder.

İCloud Yedeklemelerine Bakın

iPhone tarafından sunulan bir bulut depolama hizmeti olan iCloud ile telefonunuzdaki verileri yedekleyebilirsiniz. Telefonunuzda otomatik yedeklemeyi açarsanız veriler kendiliğinden iCloud üzerinden yedeklenecektir. Eğer otomatik yedekleme kapalıysa kendiniz manüel olarak yedekleme yapabilirsiniz. Belirli aralıklarla yapacağınız yedeklemeler sayesinde verileri bulut ortamına kaydedebilirsiniz.

Yedekleme hizmetleri cihazın kaybolması, bozulması ya da yenisi ile değiştirilmesi hallerinde hayati öneme sahiptir. Verilerinizi kalıcı olarak kaybetmek yerine yeni cihazına yükleyebilirsiniz. Böylece önceki telefonunuzdaki tüm verileri kullanmaya devam edersiniz.

İphone sildiğim fotoğrafı nasıl bulabilirim diyenler mutlaka İCloud yedeklemelerine bakmalıdır. Otomatik ya da manüel olarak yapılan yedeklerde bu fotoğraf saklanıyor olabilir.

İCloud yedeklemeleri hakkında bilmeniz gereken diğer bir konu ise depolama alanınızın sınırlı olduğudur. iPhone tarafından her kullanıcı için 5 GB ücretsiz depolama alanı sunulur. Bu alan dolduğu zaman ise ücretli olarak depolama alanı satın almak gerekir. İCloud yedeklemesi yaparken yeterli hafızanızın olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Yeterli alan yoksa yedekleme yapılamayacaktır. Dolayısıyla bulmak istediğiniz fotoğraf da yedeklenmemiş olur.

Eğer İCloud yedeklemelerinizi silerseniz hala aradığınız fotoğrafı bulma şansınız vardır. Çünkü silinen yedekler 180 gün boyunca saklanmaya devam eder. Bu süre sonunda kalıcı olarak silinecektir. İsterseniz bu süre içinde bulduğunuz fotoğrafı yeniden yükleyerek kurtarma şansınız vardır.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!