Ana sayfa Haber İOS 13 çıkmadan,13.1 BETA sürümü yayınlandı !

İOS 13 çıkmadan,13.1 BETA sürümü yayınlandı !

0

Şirket İOS 13 üstünde çalışmalara hız kesmeden devam ediyor. Teknoloji devi geçtiğimiz hafta iOS 13 Beta 8’i yayınlamıştı, şimdi ise iOS 13.1 sürümünün betasını yayınladı. iOS 13.1 beta’nin çıkması demek, iOS 13 betasının bittiği ve eylül ayında tam sürümünün çıkacağı anlamına geliyor. En azından kaynaklar durumu bu şekilde yorumladı.

ios 13
ios 13 developer beta

Karanlık mod ve daha birçok yeniliği barındıran iOS 13’le birlikte iPhone’lara yeni yetenekler eklenecek. Bununla birlikte Apple bazı iPhone’lara olan desteği de kesiyor. Eğer listedeki iPhone’lardan birini kullanıyorsanız Apple sizin arkanızda olmayacak ve iOS 13 güncellemesini alamayacaksınız. İşte o liste…

iPhone 5S    iPhone 6    iPhone 6 Plus

Kullanıcıların heyecanla beklediği ama henüz yayınlanmayan İOS 13 sürümü önümüzdeki ay iphone 11 modelleri tanıtıldıktan hemen sonra kullanıma sunulacak. Ancak , Apple İOS 13 güncellemesi ile ilgili gündeme gelen beklenmeyen haber ise Şirket in İOS 13.1 Beta sürümünü yayınlamasıydı.

ios 13 ve ipados
ios 13 ve ipados

Apple en son İOS beta 8 sürümünü yayınlayan ve İOS 13 sürümünün testlerine devam ederken bir sonraki güncellemeyi test etmek için İOS 13.1  ve İPADOS 13.1’in ilk beta sürümlerini kullanıcılarına sundu. Güncelleme notları da ki detaylarda İOS 13 ’den sonra piyasaya sürülecek olan İOS 13.1’e ait olduğu gösterilse de bunun bir hata olduğu düşünülüyor.

Apple da daha önce böyle bir olay yaşanmamasından dolayı İOS 13.1 beta sürümünün hata olup olmadığı da bilinmezliğini koruyor.

İOS 13 sürümündeki beta sürümlerinde kaldırılan özellikler İOS 13.1 Beta ile tekrar kullanıcılara sunuluyor. İOS 13 sürümündeki hataları giderildiğini de 450 MB boyutundaki güncelleme ile belirtiliyorTüm bunların yanı sıra hiçbir yenilik içermeyen cihazlara jailbreak yapılmasını sağlayan güvenlik açığını gideren İOS 12.4.1 sürümünü yayınladığını belirtmeliyiz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!