Trendyol Hediye Çeki Dolandırıcılığı ✔️ 2023

Trendyol hediye çeki dolandırıcılığı tekrar gündemde! Trendyol üzerinden hediye çeki, indirim ya da kupon vaadi ile pek çok kişi dolandırılmaya devam ediyor. Bu dolandırıcılık türü ise en çok WhatsApp, Instagram, TikTok ve Twitter gibi platformlar üzerinden yapılıyor.

💡 Konu hakkında herhangi bir sorunuz olursa bu içeriği tamamı ile okuduktan sonra yorumlar bölümünden bize soru sorabilirsiniz.

trendyol hediye çeki dolandırıcılığı mesajı whatsapp
trendyol hediye çeki dolandırıcılığı mesajı whatsapp

WhatsApp üzerinden gelen mesajdaki link genellikle şu şekilde oluyor:

siteadresi.com /trendyol-qf/tb.php?spmtlzlc1649857975100

Özellikle WhatsApp üzerinden gönderilen yukarıdaki mesaja tıklayınca şu mesaj açılıyor:

Tebrikler!
Trendyol 12. Yıl Dönümü Hediyesi

Anket aracılığıyla Xiaomi 12 Pro (256GB) alma şansınız olacak.

Bu mesajın aslı yoktur! Tamamen sizi aldatmak için gönderilen bir mesaj.

💡 Mesaj içeriği ve gelen link biraz farklı olsa da senaryo muhtemelen aynıdır. Yeni senaryolar ve yeni dolandırıcılık yöntemleri geliştirilse de bu yöntem ile çok benzer olacağı için yöntemi iyi anlayın ve benzeri saldırılardan kendinizi koruyun. Yazıyı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.💡

Linke tıkladıktan sonra size birkaç soru soruluyor. Bu sorular aslında sizin dikkatinizi dağıtmak için. Sosyal mühendislik adı verilen bu aldatmacada saldırgan size kupon, indirim, 1000 TL hediye çeki gibi vaatlerde bulunuyor. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfadaki sorulardan biri şu şekilde:

trendyol hediye çeki dolandırıcılığı - sorular
trendyol hediye çeki dolandırıcılığı – sorular

Devamında gelen soru ise bu şekilde:

trendyol hediye çeki dolandırıcılığı soruları
trendyol hediye çeki dolandırıcılığı soruları

Aslında soruların tek amacı sizi oyalamak ve hediye çeki ya da kupon kazanacağınıza biraz daha inanmanızı sağlamak.

trendyol hediye çeki dolandırıcılığı
trendyol hediye çeki dolandırıcılığı

Bir sonraki soru ise son soru. Bu soruyu da sizin için yanıtlıyoruz ve bir sonraki sayfayı bekliyoruz. Sorulara hangi yanıtları verdiğiniz kontrol edilmiyor bile. (Yazılımcılar olarak bunu tarayıcıdan anlayabiliyoruz)

trendyol hediye çeki dolandırıcılığı
trendyol hediye çeki dolandırıcılığı

Soruları yanıtladıktan sonra ise bizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılıyor.

trendyol hediye çeki kupon dolandırıcılığı
trendyol hediye çeki kupon dolandırıcılığı

Burada bize 3 kere kutu seçme hakkımız olduğunu söylüyor. Aldatmaca olan hikayeye kanmış gibi devam edip kutuları açmaya başlıyoruz…

trendyol çekilişini kazanamadık :)
trendyol çekilişini kazanamadık 🙂

İlk seçimimiz yanlış. Şaşırdık mı? Tabii ki hayır 🙂 Tekrar deniyoruz.

bu sefer kazandık!
bu sefer kazandık!

Bu sefer sözde trendyol çekilişini kazanıyoruz. Bakalım bir sonraki aşama ne olacak? Acaba bizden hangi bilgilerimizi isteyecekler…

trendyol sahte çekiliş sonucu
trendyol sahte çekiliş sonucu

Sözde çekilişi kazandık fakat halen hediyemizi alamıyoruz. Çünkü daha çok kurban çekmeden bu sözde hediyeyi vermeyecekler. Bu sayfayı daha fazla kişiye göndererek daha çok kurban çekmenizi sağlayacaklar. Bunu asla ama asla yapmayın!

Biz test amaçlı sırf bu süreci görün diye tüm söylediklerini yapıyoruz. Muhtemelen bu kısımda whatsapp paylaşma kontrolü yok. Yani butona tıklayıp WhatsApp’tan kimseye mesaj göndermeden tekrar buraya döndüğümüzde sayaç çalışacak. Göndermiş gibi algılayacak. Deniyoruz…

whatsapp mesajı gönderip göndermediğinizi kontrol edemiyor
whatsapp mesajı gönderip göndermediğinizi kontrol edemiyor

Hemen yukarıdaki ekranda gördüğünüz gibi paylaşım başarısız oldu diyor. Fakat arkaplandaki kısma dikkat ederseniz %50lik kısmını yapmışız. Aslında kimseye göndermedik. Fakat yine de arada hata veriyor ki siz göndermiyorsanız bile bunu anladıklarını düşünün, gerçekten göndermeyi deneyin. Bunu yapmanızı istedikleri çok belli. Tekrar gönderiyormuş gibi yapıp sistemi kandırmaya devam edelim…

trendyol dolandırıcılığı
son ekrana geldik

5 kişiye göndermemiz gereken sözde çekilişi 10 kere gönderdikten sonra anca bu ekrana gelebildik. Aslında mesaj göndermedik, mesaj göndermiş gibi yaptık. Yine de 10 kere gönderince anca bu ekran geldi. Başta 5 kişiye gönderin dediklerini unutmuş olmalılar. 🙂 şimdi sıradaki ekranı geçelim…

trendyol dolandırıcılık
güvenlik kodu girmek için tıkladığınızda bir bağlantı açılacak

Hemen yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi son aşamaya geçmek için bir güvenlik kodu girmemiz isteniyor. Fakat güvenlik kodu girilecek alana fare ile gelip beklediğinizde sol altta buraya tıkladığımızda açılacak link beliriyor. Telefonda bunu görmeyeceğiniz için kafaları rahat olmalı.

Güvenlik kodu giriş alanı gibi görünen yer aslında bir kod giriş alanı değil. Sadece oraya tıklamanızı sağlamak için tasarlanmış bir alan. İlgili alana tıklıyoruz…

trendyol çekiliş kupon dolandırıcılık
reklam açıldı

İlk tıklamamızda yeni sekmede bu sayfa açıldı. Aslında tüm senaryonun amacı sizlere bir reklam tıklatmakmış. İlgili alana tekrar tıklayınca tekrar yukarıdaki sayfa açılıyor. Açılan sayfanın linki ise şu şekilde:

https://burasisansurlenmistir.com/land/start-trading/tr/?aff=63481

Linkin hemen sonunda bir affiliate yani satış ortaklığı (gelir ortaklığı) kodu var. Yani tüm bu trendyol hikayesinin amacı şu:

Saldırganlar bu saldırı türünü affiliate linklerine tıklatmak için geliştirmiş. Bu hikayeye inanan milyonlarca kişi şuan bu mesajı 5 kişiye göndermeye çalışıyor. Tabii 5 kişiye gönderdiğinizi bırakın, bir kişiye gönderip gönderemediğinizi dahi anlayamayacakları için ilgili kısma sahte bir sayaç koyuyorlar ve 10 kere gönder butonuna basınca sonraki sayfaya geçiyorsunuz. Bu sayede 10 kişiye mesajı gönderiyorsunuz. Böylece daha fazla kişi bu saldırıya kurban gidecek.

Saldırganın linkine tıklayıp sisteme üye olan herkes için saldırgana üyelik komisyonu veriliyor. Saldırganın bu senaryodaki kazancı ise bu olmuş oluyor. Siz de bu sayfaya bilgilerinizi girerek kişisel verilerinizi tehlikeye atmış oluyorsunuz.

Trendyol 12 Yıl Dönümü Hediyesi!

Bu saldırı trendyol 12. yıldönümü hediyesi başlığı ile gönderiliyor. Fakat diğer saldırılar aynı başlıkla gönderilmeyebilir. Bu saldırı türü uzun zamandır var. Fakat başlığı değiştirip tekrar gündeme getiriyorlar. Ve bu günlerde bu saldırı trendyol 12. yoldönümü hediyesi başlığı ile gönderiliyor. Farklı zaman dilimlerinde farklı başlıklar ile benzeri mesajlar alırsanız, bu yazıda anlatılanları harfiyen uygulayın ve herhangi bir bilgi göndermeyin. Bilgilerinizin güvenliği sandığınızdan daha önemli.

Tekrar tekrar uyarıda bulunuyoruz. Bu tür saldırılara karşı çok daha dikkatli olun. Kişisel bilgilerinizi böyle saldırganlara kaptırmayın. Bu saldırının bir benzeri A101 Hediye çeki dolandırıcılığı olarak karışımıza çıkıyor. İlgili içeriğe giderek bilgi alabilir ve etrafınızdaki insanları bilgilendirebilirsiniz. Telefon hattınızdan ya da kredi kartınızdan 500 TL civarında para çektikleri A101 hediye çeki dolandırıcılığı ile Trendyol hediye çeki dolandırıcılığı birbirine çok benziyor. Her biri için dikkatli olmakta fayda var.

Bu içeriği sosyal medya hesaplarınızda paylaşıp daha fazla kişiye yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Hangi arkadaşlarınıza bu mesajın gittiğini bilemezsiniz. Bu yüzden sizi tanıyan herkesin görmesi için bu yazıyı arkadaşlarınızın görebileceği her yerde paylaşıp onları bu saldırıdan koruyabilirsiniz.

Linke tıkladıktan sonra ne yapılmalı?

Linke tıkladıktan sonra sonuna kadar gitseniz de gitmeseniz de kesinlikle şunları yapın:

 • Google Chrome, safari ya da hangi tarayıcı kullanıyor iseniz tarayıcı verilerinizi temizleyin.
 • Bu linki arkadaşlarınıza gönderdiyseniz kesinlikle mesajınızı onlardan silin. Onları uyarın ve bu içeriği onlara gönderin ki aynı hatayı onlar yapmasın.
 • Arkadaşlarınızı uyarmanız önemli, siz nasıl 20 kişiye gönderdiyseniz onlar da 20 kişiye gönderecek. 20 kişinin her biri 20 kişiye gönderse 400 kişi yapıyor. 400 kişinin her biri 20 kişiye gönderince 8.000 kişiye gitmiş oluyor. Buna sebep olmayın!
 • Hattınıza ait operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayın ve faturanızı kontrol ettirin. Bu linke tıklayıp numara girmişseniz faturanıza 75 TL ile 500 TL arasında tutar yansıyabilir. Bu parayı ödemek zorunda kalabilirsiniz. Mutlaka fatura detaylarınızı, aboneliklerinizi kontrol ettirin ve abonelik yapılmışsa iptal ettirin.
 • Eğer linke tıkladıktan sonra tarayıcı bildirimlerine izin vermişseniz size sürekli bahis reklamları gelecektir. Ya da bu tür dolandırıcılık içerikleri, reklamları gönderilecektir. Bunu engellemek için tarayıcı verilerinizi silmeniz gerekebilir. Tarayıcı bildirim ayarlarınızı gözden geçirmenizde fayda var.
 • Bir linke tıkladığınızda cihazınıza erişim vermiş olabilirsiniz. Herhangi bir uygulamaya erişim sağlayabilirler. Bu yüzden önemli uygulama ve hesaplarınıza güvenlik önlemi alın. (2 aşamalı doğrulama, eposta güvenliği vb.) Detaylı rehber için İnternette Güvende Olmanın 14 Yolu başlıklı içeriğimizi de okuyun. Güvenlik her zaman lazım!
 • Telefonunuzdan ödeme alınmış ise müşteri hizmetlerini arayıp mutlaka mobil ödeme kapatma talebinde bulunun. Bu ve benzeri saldırılarda telefon numaranız üzerinden ödeme almalarını bir nebze engellemiş olursunuz. Turkcell kullanıcıları için: Turkcell Mobil Ödeme Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?
 • Son olarak: Bu tür saldırılara karşı daha dikkatli olmanız gerekiyor. Kimse size 100 TL değerindeki bir ürünü 50 TL’ye vermez. Buna inanıyor olmanızdan faydalanıp cebinizdeki 50 TL’yi alıyorlar. İnanın sizin zor durumda olmanız onların hiç umurunda değil. Son paranız da olsa onu alırlar, hatta üzerine kredi çektirir onu da alırlar. Doğa ne kadar vahşi ise dijital dünya da bir o kadar vahşi…

Trendyol Hediye Çeki Dolandırıcılığı ile ilgili sıkça sorulan sorular;

Dolandırıcılar hız kesmeden insanları dolandırmaya devam ediyor. Trendyol hediye çeki adı altında yapılan bu dolandırıcılığın önüne bir nebze geçebilmek için pek çok faydalı olduğuna inandığımız içerik yayınladık ve yayınlamaya devam ediyoruz.

Bu içeriklerden aldığımız yorumlarda kullanıcılarımızdan en çok aldığımız şikayet ve soruları bu bölümde topladık. Kullanıcılarımızdan gelen bu sorular ve verdiğimiz yanıtlar işinize yarayabilir.

Trendyol dolandırıcılığı son dakika! Dolandırılanlar ne durumda?

Trendyol hediye çeki adı altında insanlara mesaj gönderilmeye devam ediyor. Bu mesajlar içerisindeki linklere tıklayıp çekilişe katılmanız bekleniyor. Bunu yapmamanız gerektiğini bu yazıda uzun uzun anlattık. Detayları görmek için lütfen bu içeriği tamamı ile okuyun ve dolandırılmayın.

Bu saldırıda dolandırılan kişilerin faturalarına ek ücretler yansımaya devam ediyor. Pek çoğu operatörünü arayarak abonelik iptali yapsa da bazıları halen abonelik iptali yapmış değil. Yeni mesaj türleri geldiğinde Trendyol dolandırıcılığı son dakika başlığı altında inceleyeceğiz.

Trendyol 12 yıl hediyesi dolandırıcılığı devam ediyor mu?

Bu dolandırıcılık halen devam etmektedir. Pek çok kişi ilk iki saldırıdan etkilendi. Bu saldırı dönem dönem tekrar edecektir. Saldırganlar kendisini ve yöntemi unutturmak adına ara ara duruyor ve tekrar link göndermeye devam ediyor. Dalgınlığınıza gelip tıklamanızı sağlamak için bu tür girişimlerde buluyorlar. Devam eden bu saldırıdan korunmak için dikkatli olmanızda fayda var.

Hediye çeki dolandırıcılığı Instagram üzerinden de yapılıyor mu?

Evet, Instagram, TikTok ve Whatsapp üzerinden mesajlar gönderiliyor. Bu tür hediye çekilişi mesajlarına kanmayın. Trendyo.com gibi büyük firmalar sizinle doğrudan Sosyal Medya ve telefon üzerinden değil, sisteme kayıtlı e-posta adresiniz ve trendyol.com üzerindeki kullanıcı hesabınız üzerinden iletişime geçer.

Ya da kendi resmi telefon numaraları üzerinden ararlar.

Hediye çeki dolandırıcılığı WhatsApp üzerinden de yapılıyor mu?

Evet, Instagram, TikTok ve Whatsapp üzerinden mesajlar gönderiliyor. Bu tür hediye çekilişi mesajlarına kanmayın. Trendyo.com gibi büyük firmalar sizinle doğrudan Sosyal Medya ve telefon üzerinden değil, sisteme kayıtlı e-posta adresiniz ve trendyol.com üzerindeki kullanıcı hesabınız üzerinden iletişime geçer.

Ya da kendi resmi telefon numaraları üzerinden ararlar.

Trendyol 12 yıl dönümü hediyesi gerçek mi?

Trendyol.com üzerinde her yıl yıldönümü hediyeleri veriliyor. Bu hediyeler çekiliş de olabiliyor. Fakat bunu fırsat bilen dolandırıcılar size gerçek çekilişmiş gibi gösterip çeşitli linkler gönderiyor. Gerçekte böyle çekilişler var fakat size ulaştırılan çekilişler gerçek değil. Sadece trendyol.com resmi mobil uygulaması ve web sitesi üzerindeki çekilişler ve şartlar doğrudur.

Trendyol 12. yıl hediye çeki ile neler vaat ediliyor?

Genellikle telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri ürünler vaat ediliyor. iPhone gibi göz alıcı modeller ile dikkatiniz dağıtılıyor ve linke tıkladıktan sonra olabildiğince para koparılmaya çalışılıyor. Dikkatli olmakta fayda var.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

“Trendyol Hediye Çeki Dolandırıcılığı ✔️ 2023” üzerine 233 yorum

 1. kız arkadaşımın hesabını çalarak ordan bana 1250 TL Trendyol hediye ceki kazanmamı sağlayacak kampanya olduğunu söyledi sonrasında bi numaradan bana WhatsApp yoluyla mesaj yolladı kızın da fotoğrafını profil fotoğrafı yaparak beni kandırdırmaya çalıştı bi adamın hesabını bana yollayarak para aktarmamı istedi aktardım sonrasında numarasını aradım meşgule attı sonrasında ulaşılamadı paramı aldı paramı almam için ne yapmam gerekiyor lütfen söyler misiniz 🙏🙏😢

  Cevapla
  • Parayı kaptırdıktan sonrası için yapılacak pek bir şey yok. Savcılığa başvuruda bulunmanız lazım. Siz ve sizden sonrakiler için en azından bunu yapabilirsiniz. Geçmiş olsun.

   Cevapla
 2. Trendyol oyunu maduruyum sanıyorum çoğu insan gibi yüzde 70 e gelene kadar arkadaşlarıma gönderdim geçte olsa uyarılarla son evresine gelmeden çıktım ancak geç saatlerde hergün banka hesabıma girilmeye çalışıldığı güvenlik kodunu yanlış girdiğim uyarısı geliyor benim kontrolüm dışında hesaba girilmeye çalışılıyor ne yapmam lazım

  Cevapla
 3. 14 Nisan 2022, 21:16
  10 yasındaki kızım ardaşından geldi diye linke tıklamış whatsapptan mesaj göndermeye kadar gelmiş sayaç %50 yi gösterirken ben farkettim telefon numarası isim adres VS. Girilmedi daha sonra geri tuşuna bastım bir anda bir yükleme sayfası açılıp yükleme yaparken telefonu hemen kapattım sonrasında tüm banka uygulama ve hesaplarıma güvenlik protokolünü başlatarak tüm şifre ve hesaplama bloke koydurdum. Daha sonra telefonu fabrika ayarlarına sıfırladım bununla yetinmeyerek bir kaç defada format attım mesajın gönderildiği kişileri uyardım ancak kızımın yaptığı bu tıklamalar telefonumdan resim yazı VS bir şeylerin kopyalanmasını sağlamış olabilir mi

  Cevapla
  • herhangi bir işleme onay vermediyseniz sorun olmayacaktır. tabii ki ne kadar bilgi verdiğine emin olmanız gerekiyor.
   bu saldırı genellikle veri sızıntısını değil mobil ödeme ile bakiye çekmeye odaklıdır.

   Cevapla
 4. Merhaba bende girdim telefon üzerinden daha sonra bı numara çıktı aradım bütün soruları doğru cevapladım daha sonra tekrar siteye girdi isim mail ve adres sordu girdim telefon üzerinden mesaj gönderilmedi dedi daha sonra abonelik çıktı onaylamadim direk çıktım birşey olur mu ya telefona sizma gibi birşey yapabilirler mi acaba lütfen yardımcı olun

  Cevapla
    • bu şekilde sesli yanıt sistemine aktarılanına denk gelmedim henüz. her halükarda herhangi bir tuşa basmamak gerekir. olayın özünü anlamak gerekiyor. neye nasıl bastığınız değil onlara ne verdiğiniz önemli. onay vermişseniz sorun yaşarsınız. numaranızı bir yere eklediyseniz sorun yaşarsınız. bugün olmasa bile ileride mutlaka bu numaraları kullanıyorlar.

     Cevapla
     • Peki napmam.gerekiyo napabilirim birde Google chromda bildirim de virüs geliyo sim kartiniz bloke edilecek gibi linkler geliyo napmam gerekiyo yardımcı olur musunuz

     • 003582720368,,81407 böyle bı numara ile iletişim oldu soru soruldu rakamlarla cevap verildi dün akşam yapmıştım bunu hala hesaplarımda ters birşey olmadı fakat korkuyorum yardımcı olur musunuz lütfen numara ile birşey yapabilirler mi yada telefonuma sizarlar mi bilgilerimi alabilirler mi napmam gerekiyo lütfen cvp verin

     • numara kişisel bir bilgidir. çeşitli saldırılar yapılabilir. ama trendyol senaryosunda yüzbinlerce telefon adresi topluyorlar. bireysel saldırı yapacaklarını zannetmiyorum. sms ve sesli yanıt ile abonelik onayı vermediyseniz sorun olmayacaktır. her ihtimale karşı tarayıcı sıfırlama işlemi yapabilirsiniz.

     • Merhaba bana da aynı şekilde oldu bu numara çıktı aradım ve soruları 1 ve 2 rakamlarına basarak cevaplandırdım daha sonra siteye tekrar giriş yaptı isim mail ve adres istedi yazdım fakat gönder tuşuna basıldığında otomatik olarak telefon mesajlarına girdi ve mesajınız gönderilmedi dedi daha sonra siteye girdim ve abonelikle ilgili birşeyler vardı hemen çıktım daha sonra Google Chrome dan bildirim geldi virüs şeklinde sim kart bloke ılıcak vs yaziyordu bende format attım telefona acaba bir sorun olur mu telefon numaram üzerinden herhangi birşey yapabilirler mi ya da herhangi bir hesaplara erişim olur mu acaba lütfen yardımcı olun çok tedirginim ilk defa böyle birşey yaptım

     • aboneliğe sms ile onay vermediyseniz (ya da sesli yanıt ile) sorun olmayacaktır. tarayıcı verilerinizi sıfırlamakta fayda var.

 5. Merhaba bana link geldi ama hic yazıyı okumadan bastım tanıdığım birinden geldiği için. Ama daha sonra tarayıcı da site daha yüklenmeden trendyol linki olmadığını anladım hemen ciktim linkten yollayan kişiyi uyardım ama daha sonra whatsapp ta başka bi sohbete geçtiğimde atilan bi sesi dinlerken ekran bi simsiyah oldu bi geldi çok hızlı aralıklarla sürekli olarak. Bu durumda herhangi bisey olmus mudur? (1 saat geçmeden tarayıcı verilerini sildim, internet tarayıcısı kullanıyorum, telefon android, normalde de whatsapp tan atılan sesleri dinlerken ekran gidiyordu ama hic böyle sürekli olmamıştı ilk kez böyle oldu) Herhangi bi problem doğurur mu benim için? Bana link atan kişi de yaşa kadar gelmis daha devam etmemiş onun için de sıkıntı olur mu

  Cevapla
  • herhangi bir form doldurmadıysanız,
   herhangi bir bilginizi göndermediyseniz,
   herhangi bir sms doğrulama koduyla onay vermediyseniz,
   herhangi bir tarayıcı bildirimine izin vermediyseniz,
   whatsapp’dan mesaj göndererek başkalarını tehlikeye atmadıysanız sorun yaşamazsınız.

   Cevapla
 6. Merhaba benim arkadaşım attı boşluğuma denk geldi bende açtım trendyolu görünce normal geliyor diye inandım xiomi kazandın dedi linke tekrar tıkladım ama telefon numarası e posta adres vs girmedim sürekli linklere tıkladım bir tane daha hediye seçme şansın var denildi o da iphone 12 çıktı linke tıkladım yine ondan sonra otomatik uygulama olarak telefon numaraları ekrana çıktı livinya mi ne aramadım ama o da neden şüphelendim araştırma yaptım sizi gördüm hemen geçmişimi normalde siliyorum ama yine sildim ayrıca bildirimlere izin ver çıktığında hiçbir şey yapmadım kendi kendine izin vermişse ben zaten önceden geçmişimi siliyordum şifre vs görüyorlar mi bu bir virüs mü acaba sonra sizi okuduktN sonra Turkcell girdim ödemem de bir değişiklik yoktu korktum kaspersky indirdim tüm şeylerimi taradım zararlı etken yoktu bu bir virüs değil bizim telefonumuza cokmuyorlar anladığım kadarıyla turkcell turktelekom vs telefon faturamiza mi yansıyor bende hiç bir şey yoktu dedim telefonu mu yollasam bana kod mesajı gelir baktım mesajlardan da yoktu bir şey yok yine de Bir şey olur mu

  Cevapla
 7. Merhaba bende linke tıkladım herhangi telefon nosu falan girmedim ama bikac saat sonra mailime yabancı içerikli bı msj geldi sipariş onayı 450 dolar tarzında bı msj gibi 🤦🤦

  Cevapla
  • Aynı durumu yaşadım ilerledim instagram a giriş yapmamı istedi otomatik doldurur normalde. İşaretledim ilerlemedi falan neyse dedim çıktım. Sonra d3b79304372e@blog.[sansür] olarak değiştirilmiş instagram mailim giriş yapamıyorum şuan. Şifre sıfırlama kodum da bu maile gidiyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum

   Cevapla
 8. Merhabalar ben linke tıkladım kutuları açtım sonra arkadaşlara gönderdim sonra bana numara verdiler aradım 6 dakika sonra telefonu kapattım çıkınca numaramı girdim sonra hemen kapattım Vodafone yanımda uygulamasından güncel faturama baktım olması gereken gibiydi bir şey olur mu çok tedirginim lütfen cevap verin sadece numaramı girip çıktım

  Cevapla
  • Merhaba sizde telefon numarasını aradığınızda cevaplandırma yaptınız mı acaba 1 veya 2 tuşuna basarak cevap verin dediler bana da sizde o şekilde yaptınız mı daha sonra birşey oldumu

   Cevapla
 9. Ben soruları cevapladım ip alınıyor gibi bir şey çıktı galiba sonra on kişiye gönderdim form veya bilgi göndermeden çıktım herkesten sildim chrome geçmişini sildim hatta chrome ön belleğini sildim durdurmaya zorla dedim etkisiz hale getirdim geri aktifleştirdim chrome sıfırlandı şimdilik bir sorun da görünmüyor virüs girmiş midir girdiyse ne zaman ve nasıl belli olur teşekkürler

  Cevapla
 10. Ben whatsapptan mesaj göndermeye kadar gedlim mesaj gönderdim daha sonra bir şey yapmadım ve mesajları sildim sonra ama benim trendyol hesabım vardı bu linke tıklarken yani o hesabım çalınmış olabilir mi içinde kayıtlı kredi kartımda vardı bide link trendyola değil google attı yani orda o hesabım gözüküyormuydu bilmiyorum

  Cevapla
 11. Merhaba cihaza erişim verip vermediğimizi nasıl anlarız? Ben sadece whatsapptan paylaşma aşamasına kadar geldim paylaşım da yapmadım herhangi bir problem yaşar mıyım? İp adresi alındığı yazdı ekranımda bu ne demek?

  Cevapla
  • sadece paylaşım kısmına gelmişseniz sorun olacağını sanmıyoruz. ip adresiniz alındığı için öyle yazmıştır. dinamik ip kullanıyorsanız sorun olmayacaktır.

   Cevapla
 12. Linke tikladim soruları cevapladim sonra ip adresi falan diyordu okumadan 20 kişiye gönderdim devam etmedim çıktım bir şey olur mu lütfen yardım edin

  Cevapla
  • gönderdiğiniz kişilere bu içeriği gönderip önlem almalarını sağlayabilirsiniz.
   eğer form göndermediyseniz size bir şey olması düşük ihtimal.
   lütfen tek yorum gönderin 2 yorum göndermeyin.

   Cevapla
 13. Linke tikladim ip adresi falan diyordu okumadan 20 kişiye gönderdim sonra adres girmedim bir şey olur mu

  Cevapla
  • gönderdiğiniz kişilere bu içeriği gönderip önlem almalarını sağlayabilirsiniz.
   eğer form göndermediyseniz size bir şey olması düşük ihtimal.
   lütfen tek yorum gönderin 2 yorum göndermeyin.

   Cevapla
 14. Son bi soru sorcam bu 3 sorum ama lütfen kızmayın faturama baktırdım birşey gözükmüyor ya eğer 78 tl üyelik varsa gözükürmüydü yoksa öbür ay mı gözükür

  Cevapla
  • normalde hemen görünmesi lazım aktif aboneliklerde ya da işlemlerde. fatura detaylarınıza baktığınızda görünmüyor ise sorun olmaması gerekiyor.

   Cevapla
 15. Merhaba,dün gece linki tıklayıp yönlendirmeleri takip ettim.Her ay 69.TL gelen fatura tutarımın tıklamalardan sonra 670 TL olduğunu öğrendim.Yurt dışına 400 sms gönderilmiş.Turkcell’i arayıp sms gidişini iptal ettirdim.Boş bulunup tıklama yaparak dolandırıldım.Hangi kutuma şikayet edebilirim?ödeyeceğim fatura tutarını geri alma ihtimalim olur mu? Hattımı iptal edip ödemeden kurtulmam etik olur mu bilmiyorum ama merak ediyorum.Tutar hızlıca 600 ‘e ulaşırken Turkcell bana bilgi mesajı vermeliydi.Onların da sorumlu olduğunu düşünüyorum.Savcılığa git dediler.Uğraşmaya değer mi? Nereye gidip şikayetçi olayım?670 lirayı ödemezsem ne olur?

  Cevapla
  • öncelikle geçmiş olsun.
   faturayı ödememe gibi bir durumunuz olamaz çünkü turkcell sizi muhattap alır. hat kimin üzerine ise sorumlu odur. sonuçta numarayı siz elinizle yazıyorsunuz ve mobil sms ile onay veriyorsunuz. bunu pek çok kere duyduk ve gördük. bu durumda turkcell geri adım atmıyor. savcılığa suç duyurusunda bulunursanız üzerinize düşeni yapmış olursunuz. fakat sonuçlanacağına pek ihtimal vermiyoruz. bilişim konularında yargı ve yasama malumunuz.

   ücreti ödememe gibi bir durum olmayacaktır.
   ücreti geri alabileceğiniz konusunda da emin değiliz açıkçası. Turkcell görevlisi arkadaşlarımızın bize verdiği bilgiler bu yönde.

   Cevapla
 16. Ben girdim 10 kişiye attım ama sonra sildim numara istediler numara girdim sonra paycel den mesaj geldi mobil ödeme bakiyeniz yetersiz diye birşey olurmu

  Cevapla
 17. Allah razı olsun sizden umarım birşey olmaz hattının onlayn mobil sitesinde abonelik gözükmüyor inşallah önür ay çıkmıyordur fatura ödeme zamanı🤦‍♀️😣😥

  Cevapla
 18. Tekrara merhaba. İki faktörlü kimlik doğrulama için bana link atmışsınız. iPhone kullanıyorum. Çok baktım ama sizin dediğiniz gibi uygulamaların her birine kimlik doğrulamayı nasıl yapacağımı bulamadım. Yardımcı olur musunuz lütfen

  Cevapla
  • her uygulamanın kendi güvenlik ayarı vardır. her uygulamanın güvenlik ayarlarına girip tek tek yapmanız gerekir.
   lütfen aynı yorumu birden fazla kere göndermeyin. diğer insanların yardım haklarına saygılı olalım.

   Cevapla
   • Daha önce bu şekil de yorum yanıt olayını çok fazla kullanmadığım için ilk önce yorum attım sonra yanıtla yazısını görünce yorumumun gitmediğini düşünerek tekrar yazdım. Bilerek ve isteyerek yapmadım yani. Anladığınızı umuyorum .

    Cevapla
     • Merhaba ben sadece 20 kişiye mesaj attım ve devamını yapmadım ve attıklarımdan sildim mesajları bişey olur mu
      Dediğim gibi sadece mesaj attım ve direk sekmeyi kapattım

   • Merhaba bana link geldi ama hic yazıyı okumadan bastım tanıdığım birinden geldiği için. Ama daha sonra tarayıcı da site daha yüklenmeden trendyol linki olmadığını anladım hemen ciktim linkten yollayan kişiyi uyardım ama daha sonra whatsapp ta başka bi sohbete geçtiğimde ekran bi simsiyah oldu bi geldi çok hızlı aralıklarla sürekli olarak. Bu durumda herhangi bisey olmus mudur? Bi öneriniz var mıdır(1 saat geçmeden tarayıcı verilerini sildim)

    Cevapla
 19. Merhaba ben tel no verdim ama kodu girmedim sonra baktım gelen kod mesajında cepzone falan diyor altında ayl 78 tl diyordu bir şey olur mu müşteri hizmetlerini aradım abonelik görülmüyor dedi ama içim rahat etmiyor

  Cevapla
 20. Merhaba ben telefon numaramı verdim sonra bana kod geldi onu girmedim bir şey olur mu?
  Az önce baktım mesajda cepzone üyelik koduymuş ayl 78 tl diyo

  Cevapla

Yorum yapın